Přejít na obsah

Volnoběh


Guest Maja19

Doporučené příspěvky

Kolega má při volnoběhu 640 otáček. Škrtící klapka má v tuto chvíli 1,6. Škrtící klapka je vyčištěna tak, že by se z ní dalo jíst. Přesto se nám nedaří nastavit 0 a má tam 9 stupňů, když provádím nastavení škrtící klapy. Kolega by rád aby měl cca 700 až 750 ot. při volnoběhu. Napadá vás prosím někoho něco?

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Podle mě by škubal i kolem 800ot. Při zahřátí motoru jsem připojil VAG a chvíli koukal na vynechání válců a jednou za čas tam padne jedno vynechání. Prý je to kvůli emisím?..co je na tom pravdy nevim.

I u Fabie 1.4 MPi se to dělo, kde je tohle zaškubávání na volnoběh známý efekt.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Momentálně řeším ono škubání, motor mi přijde vyloženě nekultivovaný na volnoběh, přitom otáčky sebou neškubají více jak o 50ot.. Přikládám videa :

 

 

 

Máte to taky tak? Auto se mi při nastartování celý zatřese, občas to i lupne z pravé strany, lupání jde slyšet pokaždé, když přidám prudce plyn.

 

Jsou to celkem drobnosti, ale rád bych předešel nějaké katastrofě.

 

Předem díky za postřehy

Odkaz ke komentáři

Kdysi sem měl video svého motoru a motor sebou taky škubal. Otáčky nekolísaly, ale v autě bylo cítit jak motor kope. Normálně mi to nevadilo, protože jsem stal na volnoběh minimálně, ale dost mě to štvalo při čekání v zimě, bylo to neskutečně otravné.

Po startu to autem neškubalo, aspoň si nevzpomínám.

Mělo by to být způsobeno vynecháním válce, a to kvůli emisím :(

Tedy škubání na volnoběh je vlastnost.

EDIT: Koukám, že na SH to psal diagnostik, takže je to tutovka.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...
  • o měsíc později...

Chová se mi úplně stejně (dlouhodobě), při stání na volnoběh nekultivovaný chod, do kabiny se přenášejí mírné (nepravidelné) vibrace, které jsou příležitostně cítit lehce i jakoby v sedačce (takové škubnutí), otáčky se po chviličce stání ustálí kolem 650 - 670. Pokud přidám plyn, nad 900 nebo 1 000 otáček už vibrace nepozoruji. Ale tak, jezdím s ní už dlouho, jsem zvyklý. :-)

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 2 roky později...

Ahojte,pridavam sa tiez...auto ma najazdene 145 000 km a citim pri volnobehu v sedacke take skubnutie,kopnutie po par sekundovych intervaloch.Motor v kabine skoro nepocut a ma ustalene otacky.Ked vystupim von a zapocuvam sa do motoru tak ma krasny,tichy zvuk ale zato taky kolisovy.Nie je to nic strasne ale googlil som,hladal,pytal sa a nakoniec som zistil ze to ma nieco spolocne z emisiami.V nemecku v skodovke sa na to opytam ale v jednom servise mi povedali ze je to naschval koli spominanim emisiam.Motor je 1.6 MPI 2010.Za cca 15 000 km ma caka pravidelny servisny interval tak sa na to opytam v DE v autorizaku.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...