Přejít na obsah

Klimatizacia v zime


Per

Doporučené příspěvky

Viem ze je v zime vacsia spotreba..ale

 

klimu som nepouzival v lete takmer vobec(bo kratke trasy)

 

ona sa mi ale obcas zapne sama,ked je nastavene na AUTO (netusim preco)

 

tak som ju nechal zapnutu,reku v zime nebude fungovat..ale ked som pozrel na spotrebu,tak som zostal prekvapeny..+2l na 100km,kratkodoba priemerna..

 

Otazka..je mozne,ze ak je AC zapnute aj ked sa v aute topi,zvysi to nejak spotrebu ?

 

Odkaz ke komentáři

Klimakompresor sa vypina, ak je vonku pod 4°C, aj to nie uplne, ale ide na cca 5%. Je lepsie AC pouzivat stale, uz len koli premazaniu kompresoru.

+2l podla mna nemas, teda pokial nejazdis vylozene pravidelne len 5km, ale na toto dizel nie je. Samozrejme spotreba je vzdy vyssia ked sa pouziva klima.

V polohe auto je AC zapnuta vzdy, teda ak ju nasledne nevypnes manualne.

Netreba tolko riesit spotrebu, tieto motory aj tak prd zeru :)

Upraveno uživatelem Kyselinka
Odkaz ke komentáři

pokud u climatronicu přepnete na econ nebo vypnete AC, tak v případě, že je auto vybaveno přídavným topným článkem PTC, tento článek nefunguje, takže si moc nezatopíte.... až se ohřeje motor.

PTC spíná po venkovní 7,5°C a motor pod 75°C, u climaticu, manuální klimy nebo topení se sepne otočením regulátoru tepoty na max....

PTC článek se NEmontoval do aut pro: francii, itálii, španělsko, portugalsko, státy beneluxu, británii, chorvatsko, slovinsko, řecko apod...

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Zeptám se jako laik.

Nezapínám klimatizaci (AC) pokud není venku teplota nad 22°C(pocitová teplota). Dle mého názoru zbytečné.

Pokud je venku zima (AC je vypnuto) a běží pouze ohřev, volič ovladače panelu zapnuto na automat, ale AC vypnuto,nebo automat na Off(nevím)

Studoval jsem manuál, ale jsem z toho zmaten.

post-87-0-62658300-1478374550_thumb.jpg

post-87-0-66020600-1478374569_thumb.jpg

post-87-0-18523000-1478374667_thumb.jpg

 

Mladoboleslavská Škoda o svých vozech tvrdí, že v případě delšího nepoužívání klimatizace nehrozí její poškození. Její kompresor je vždy vypnutý, pokud je venkovní teplota nižší než plus dva stupně celsia.

Klimatizace ve škodovkách je podle slov mluvčího Škody Evžena Krauskopfa bezúdržbová. Automobilka nicméně doporučuje dát větrání každý rok prověřit do odborného servisu.

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Radas
Odkaz ke komentáři

pokud u climatronicu přepneta na econ nebo vypneta AC, tak v případě, že je auto vybaveno přídavným topným článkem PTC, tento článek nefunguje, takže si moc nezatopíte.... až se ohřeje motor.

PTC spíná po venkovní 7,5°C a motor pod 75°C, u climaticu, manuální klimy nebo topení se sepne otočením regulátoru tepoty na max....

PTC článek se NEmontoval do aut pro: francii, itálii, španělsko, portugalsko, státy beneluxu, británii, chorvatsko, slovinsko, řecko apod...

 

ja mam auto dovezene z belgicka..cize PCT nemam a auto sa mi pomalsie ohrieva ?

Odkaz ke komentáři

Zeptám se jako laik.

Nezapínám klimatizaci (AC) pokud není venku teplota nad 22°C(pocitová teplota). Dle mého názoru zbytečné.

Pokud je venku zima (AC je vypnuto) a běží pouze ohřev, volič ovladače panelu zapnuto na automat, ale AC vypnuto,nebo automat na Off(nevím)

Studoval jsem manuál, ale jsem z toho zmaten.

attachicon.gifIMG_20161105_201351.jpg

attachicon.gifIMG_20161105_201401.jpg

attachicon.gifIMG_20161105_201412.jpg

 

Mladoboleslavská Škoda o svých vozech tvrdí, že v případě delšího nepoužívání klimatizace nehrozí její poškození. Její kompresor je vždy vypnutý, pokud je venkovní teplota nižší než plus dva stupně celsia.

 

Klimatizace ve škodovkách je podle slov mluvčího Škody Evžena Krauskopfa bezúdržbová. Automobilka nicméně doporučuje dát větrání každý rok prověřit do odborného servisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejsnažší poučka, jezdit na AUTO a AC, nemusíš se o nic starat :)

 

 

Odkaz ke komentáři

Ale mi ptc topí ikdyž mám nastaveno na 22 stupňů a AC vypnuto. Klimatic M.R. 07

pokud u climatronicu přepnete na econ nebo vypnete AC, tak v případě, že je auto vybaveno přídavným topným článkem PTC, tento článek nefunguje, takže si moc nezatopíte.... až se ohřeje motor.

PTC spíná po venkovní 7,5°C a motor pod 75°C, u climaticu, manuální klimy nebo topení se sepne otočením regulátoru tepoty na max....

PTC článek se NEmontoval do aut pro: francii, itálii, španělsko, portugalsko, státy beneluxu, británii, chorvatsko, slovinsko, řecko apod...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...