Přejít na obsah

2.0 TDI-PD, 103KW, BMM, nahodilé zvýšené volnoběh otáčky


Doporučené příspěvky

Baterka? Ta je od unora nova. Byl jsem ji premerit zatezakem a je ok, nabito na 100%. Mimochodem, neni zde nekdo s baterii, nevim kdo by si ji se mnou na chvili vymenil...

Ja mel baterku novou taky dva mesice a resil jsem to pomalu celej rok az jsem se fakt nasral a pujcil si z firemniho auta jinou ale hlavne je zajimavy ze v tom druhym aute uz problem nedela..

Kdyz jsem je po tydnu vratil pro klid duse, tak mi to delalo zase[emoji2]

Zas mam ale pomalu vsechno nove, termostat, saharu, alternator, cidlo teploty

Upraveno uživatelem Eddie29
Odkaz ke komentáři

Kdesi na foru jsem cetl, ze to muze delat i volnobezka altiku, ze prej po vypnuti motoru se to ma v altiku jeste chvili dotocit. Tak jsem pozadal svagra, at me vypne motor a cucel jsem ze strany na altik, jde tam trochu videt, jak se toci. Kdyz motor vypl, altik se zastavil hned s remenem, zadne dotaceni se nekonalo. Takze by to teoreticky mohlo byt tim, pokud se to takto da otestovat.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem vcera vymenil baterku za vartu 74 Ah, moje ma 77 Ah. Zdalo se, ze se problem vyresil, dlouho volnobeh jak ma byt a ventilatory vypnuty. Vcerejsi 8km jizda klid. Az dnes sme se courali mestem a asi 2km pred cilem se na semaforu opet zvedl volnobeh a ventilatory spustili, takze nejaky vliv ta baterie mela. Asi 20 km v pohode.

Odkaz ke komentáři

Ono je to asi tak, ze se spusti ventilatory a s tim se zvedne ten volnobeh, zaroven s tim zacne neco v motorovem prostoru dost hucet, jako vysavac nebo naplno pustena klima, nevim odkud to jde, ventilatory se po nejake dobe vypnou, ale volnobeh je stale na 1000 a neco tam huci. Kdyz pak tuknu do plynu otacky se pak hned vrati na 800 a ten hukot ztichne.

Odkaz ke komentáři

Zdravim.

Tak zvyseny volnobeh se jiz stal samozrejmosti :-(.

Dnes jsem s autem 45 minut saskoval. Zjistil jsem, ze otacky se nezvednou driv jak v nebo po 70 stupnich. Jel jsem dneska 90km/h na 4 tocil neco okolo 2500 otacek, chvilemi jel bez kvaltu a sledoval volnobeh, po chvili byl zase na 800. Pak jsem sjel na krajnici a sledoval co se bude dit, volnobeh po chvili zase naklusal na 1000. To jsem opakoval 3x. Pokazde stejny prubeh. Sledoval jsem pocitac, jestli se nejak skokove meni aktualni spotreba a vubec nic uplne standardni spotreba, dokonce jsem skoncil s mensi prumernou spotrebou, nez jsem vyjizdel.

 

Dojel jsem pred garaz a zase jsem cekal co se stane, za chvili se otacky zase zvedli a spustili se vetraky. Kdyz jsem na chvili pridal plyn na 3500 otacek tak otacky zase spadly na chvili na 800, ale za chvili zase 1000.

Zapnul jsem svetla i dalkove, spustil klimu a vetrani v aute naplno a chtel zapnout jeste vyhrivani zadniho skla, ale nevim co to melo znamenat, tlacitko vyhrevu zadniho okna na me blikalo. Kdyz jsem jeste u toho slapal ma pedal brzdy. Nepatrne mi pohasinalo svetlo v interieru. Takze nejdriv pujde auto k autoelektrikari a uvidim.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...