Přejít na obsah

Vynechávání zapalování


Doporučené příspěvky

Zdravím, u své octy (AQY) mám takový menší problém. Když jsem auto před měsícem kupoval, věděl jsem že jsou staré svíčky, proto často vynechávalo zapalování, hlavně v nízkých otáčkách a na volnoběh byl motor velice neklidný. Svíčky jsem vyměnil a bylo to o poznání lepší, ale když jsem přidal od 3.-3,5 tis. otáček začalo vynechávat a auto netáhlo. proto jsem vyměnil i zapalovací kabely, jeden byl proražený a jeden shnilý. Vždy se mi rozsvítila kontrolka motoru a na diag. chyba zapalování na 1. a 3. válci. 

Po výměně vše v pořádku, ale ujel jsem asi 60km a ve vyšších otáčkách to udělalo znovu a rožla se mi kontrolka motoru. 

kdyby to dělalo hned po výměně kabelů tak bych řekl že je něco s zapalovací cívkou, ale takhle se mi to moc nezdá. Nenapadá někoho co by to mohlo způsobovat? ještě mě napadlo že by mohly být zanesené svíčky od oleje, ale po cca 400km mě to přijde nepravděpodobné když se olej neztrácí.

Děkuji za každou radu

Odkaz ke komentáři

na diagnostiku se dostanu nejdřív až o víkendu, jsem z jihomoravského kraje, to asi nic, ale děkuji :) Na svíčky kouknu asi o víkendu, ještě mě napadlo jestli nemůže být zavzdušněná palivová soustava, popřípadě jak se odvzdušňuje? Je tam nějaký ventil?

Spíš mě přijde divný že to dělá jenom při 2.5-3tis. otáček. Když jsem to v týdnu proháněl na dálnici, po překročení 3.tis až do 5 nic, jela jako nová

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...