Přejít na obsah

Octavia 1.8t AGU po prvním startu ihned chcípne


Doporučené příspěvky

Zdravím, pročítal jsem snad už všechny příspěvky ale nic jsem nenašel. Mám problémy ze studenými starty ale pouze první start, například nastartuji, běží vteřinu a hned chcípne, druhý start už v pohodě. Motor běží třeba ani ne minutu, chcípnu to a za hodinu nastartuji zas normálně. Dělá to jen když auto stojí X hodin. Všechno je nové, váha vzduchu, palivové čerpadlo, regulátor tlaku, zapalovací modul, svíčky, cívky hadičky atd. v podstatě všechna čidla jsou nová. Chyby žádný nepíše za jízdy nic neobvyklého, už nevím co ještě zkusit 😞 

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Právě že diagnostika nic neukazuje klapka x čištěná čidla vyměněny a hadičky podtlaku také.Lambda sonda dle měření ok.Měřili jsme i palivové čerpadlo a také ok.Ale stále mám podezření na to čerpadlo že jako by po dlouhém stání těžko nasával benzín,někdy zapnu klíček i 3x čerpadlo ale nemá takovej ten šmrnc ,ale po tým nastartování a zhasnutí čerpadlo dává ten správný tlak 2.5bar 

Odkaz ke komentáři

Tak že výměna pal.čerpadla a filtru nepomohla a motor ráno na první start opět zhasl a druhý start bez problému.Opticky ale vůz jede plynuleji.Večer na pivu mě jeden kamarád upozornil na možnost prokapávání vstřikovačů.Prostě při startování po dlouhé době ř.jednotka nastaví studený start + nakapané palivo v sání =bohatá směs a motor se udusí např. zde 

asi budu muset vstřiky vyměnit.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Tak že závada odstraněna aspoň myslím,vstřikovače jsem vrátil ty původní,ale nechal jsem je vyčistit ultrazvukem a 5x plnou nádrž s 100 oktanovým benzínem+VIF Super benzin aditiv 500 ml,Ze začátku sem tam to za zlobilo,ale po chvílce ježdění se problém již nevrátil.Včera jsem po druhé natankoval  klasiku benzín 95Natural  bez aditiv a motor chytá na první pokus.Tímto ještě jednou děkuji mému kamarádovi který sice není automechanik ale to video viděl na internetu a upozornil mě na něj.  Zdravím Pavel L.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, problém může být jinde, závadu může způsobovat regulátor tlaku oleje v motoru, který se po dlouhém stání na poprvé neotevře, tlak oleje v motoru je pak až 12 atm a pootevře -přetlakuje hydroštely v hlavě, motor nemá tlaky  a nenastartuje. My to odstraňovali buď výměnou regulátoru nebo někdy stačilo vyčištění , případně zalapováním zadírajícího se válečku v regulátoru tlaku oleje.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...