Přejít na obsah

Ventil na palivovém filtru


henkel

Doporučené příspěvky

Zdar octavaci, potřebuji osvětu... moje octa 66kw,nájezd 410tis.,problém mám při studeném startu... u palivového filtru v průhledné hadici mám bublinu cca1, 5cm...a nejde se jí zbavit,koupil sem vícero těch ventilů, dal origo gumičky správnou stranou a bublina futr, letní starty na drnc, ochlazení 5 a méně už točí než chytne po cca10sec. Mám takovou,, blbou,, otázku.. k čemu je ten ventilek na palivovém filtru, co kdybych si koupil filtr jen na dva hadičky a místo toho ventilů bych to jen propojil. Neposeru tam něco, slyšel sem to od mechaniku, že to tak může být a zimní starty budou dobré. 

Díky za vaše odpovědi a ať nám to chrochtá😁

 

Odkaz ke komentáři

Ventil by měl podle mne bránit tomu, aby ti nepadala nafta zpátky do nádrže, protože potom je problém, aby se sama při startu zase natáhla zpátky (baterka dostane zahulit, stává se to třeba při nešikovné výměně filtru, kdy se nezamezí "couvnutí" nafty do nádrže a nenatáhne se po výměně filtru zpátky pomocí ruční vývěvy).

Jestli bez ventilku hned nafta spadne nevím a ani jestli ventilek/neventilek/bublinky  má vliv na studený start.

U jiného auta jsem měl problém studený/teplý start s čidlem teploty chladicí kapaliny (čidlo mělo dva okruhy, pro budíky ok, pro ŘJ kecalo).

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Problém vidím v tom, že nově koupené ventily jsou dost často šm*jdy, které vůbec nefungují. Koupil jsem jeden v zahraničí (no name), jeden u nás (Febi nebo Meyle) a ani jeden při nízké teplotě nepřemostil zpětnou naftu do filtru. Pouze starý originál.

Máte někdo osvědčenou FUNKČNÍ značku ventilu z druhovýroby? On ten originál stojí docela raketu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...