Jump to content

Kvalita nafty – Jaká je nejlepší nafta?


Oktavián

Recommended Posts

Kvalitu dieselu z benzinových pump bych sám nikdy neřešil a prostě bral vždy to nejlevnější, kdybych... Inu tak 4 roky zpátky, jsem se zastavil u čerpací stanice MOL ve směru z Prahy na Liberec... Měl jsem tenkrát Fabii I 1.9 TDI. Po natankování téměř plné jsem nastoupil a nenastartoval. Respektive až asi na šestý pokus mi auto chytlo. 

S opoceným čelem jsem jel a bylo cítit, že Fábka jede špatně... Zastavil jsem proto u další OMV a dotankoval co to šlo jejich prémiovou naftu. Pak už jsem neměl problém s nastartováním nikdy. Od té doby už beru pouze u OMV.

No píšu to proto, že by mě zajímala Vaše zkušenost s tankováním nafty. Jakou a kde berete? Měli jste někdy podobný problém? Díky za sdílení Vašich zkušeností...

Link to comment

@šulda Myslíš, že ani při opakovaným startu to nenatáhlo tu novou? Tj divný hele, čím jiným by to mohlo být způsobený... Ahaa takže jestli je to jak píše Mirouch, že za tepla to točí déle tak to by sedělo 😄 Byl to jeden z nejteplejších dnů v roce a bral sem tu naftu po hodině jízdy... OMG a já to dával za vinu tý benzínce...

Link to comment

Mě to dělalo po zahřátí pořád. Za studena na první otočení ale jak se ohřála tak ne a ne až po jaké době. Píšeš, že si dotankoval na další pumě a bylo to v pořádku. Hledal bych problém jinde. 

Ještě jsem si vzpomněl, když jsem odpojil teplotní čidlo tak startovala úplně luxusně na první otočení, i když byl motor teplej. Takže problém byl možná právě v tohle čidle.   

Link to comment
  • 2 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...