Přejít na obsah

Alternátor, přívod paliva, nebo jiná závada?


Taby I.

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

mám vcelku zapeklitý problém s moji Octavii 1,8T 20V (AGU, r.v. 2000)

Při poslední jízdě cca 200 km se mi stalo toto:

Ráno jsem při cca 0 – 3 st.C jsem nenastartoval. Až za pomoci kabelů jsem nastartoval bez problémů. Při jízdě jsem do prvních 100 km dojížděl nádrž a několikrát se mi stalo, že jako by přestal jít benzin ke spalování a auto pouze dojíždělo. Po chvilce se auto zase vzpamatovalo a jelo normálně bez problémů. Po cca 80 km jsem zastavil v samoobsluze a po nákupu už jen stěží nastartoval. Na polovině cesty cca 100 km jsem po vypnutí motoru už nenastartoval. Stávající baterie byla stará 3 – 4 roky a proto jsem si řekl, že asi dosloužila. Proto jsem zakoupil novou a dotankoval i plnou nádrž. Cesta zpět probíhala naprosto bez problémů. Při posledních cca 8 km však začala svítit žlutá kontrolka ABS a za chvilku se přidala také žlutá kontolka AIRBAGU a do toho začal motor cukat až zhasl úplně. Baterie následně motorem neotočila. Po cca 15 min. se baterie vzpamatovala a podařilo se nastartovat. Vše se ale po cca 3 – 4 km opakovalo.
Bude někdo vědět, kde může být hlavní závada?

Děkuji moc za pomoc či radu.

Odkaz ke komentáři

Vse nasvedcuje na nizke napeti, tedy na vybity akumulator a ten se vybije za predpokladu, ze nedobiji altik. Muze byt treba jen spalena pojistka v pojistkovem boxu na baterce. 

Pokud mas multimetr, tak si zmer napeti na baterce pri vypnutym motoru a pri bezicim motoru a hned budes vedet. 

Odkaz ke komentáři

Tak musím potvrdit, že jsi měl pravdu.

Než jsem zapojil baterku, tak dávala 11,97 V; po zapojení dala 11,57 V; po nastartování + rozsvícená světla dala 11,37 V. Jsem rád, že je závada pojmenována, ale příště bych radši nějakou závadu, která vyjde v řádech korun... 😂 Děkuji Ti za radu 😉

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...