Jump to content

Hlučný chod motoru

Recommended Posts

Dobrý den neumí někdo poradit? Mám Octavia 2, posledni po faceliftový model r.v. 11/ 2011. Motor TDI COMMON RAIL 103kW. Z ničeho nic začal být chod motoru uvnitř v kabině hlučný až dunivý. Ve volnoběhu i při jízdě v jakýchkoliv otáčkách a jakékoliv rychlosti. Zvláštní je že z venku nepozoruji nic. Jako by se hluk přenášel od motoru pouze do interiéru. Také se mi zdá že mírně poklesl výkon. Najeto má 193 tis. Km. Byl jsem s ním ve Škodovce kde dle slov přijímacího technika udělali diagnostiku a nic nezjistili. Neví někdo o co by mohlo jít? Děkuji za radu.

https://linksharing.samsungcloud.com/wx1WQVpjeBws

Edited by marekfoit
Přidání odkazu
V 14. 1. 2022 at 6:25, Radas napsal:

Můžeš nahrát video se zvukem, uvnitř vozu a se zvednutou kapotou z venku, a video sem dát,

Nahrál jsem zvuky od motoru i interiéru ale nejde mi to sem vložit. Tady to povoluje pouze obrázky. Mohu to odeslat někam jinam?

Ten zvuk se zvednutou kapotou není pro CR normální, měl bys dělat rozvody že? tak při té příležitosti nech překontrolovat ventilové vůle na vačce, nech si prověřit vstřiky jestli mají dobré hodnoty, a ještě Ti doporučím dobře upevnit horní plastový kryt nad motorem, dělá taky pěkně nepříjemný zvuk,

Nevím já tam tedy při zvedli kapotě slyším jen víc ozývat vstřikovače, jinak mi přijde normál, on taky trochu  zkresluje zvuk nahrávaný z mobilu.

Zkoušel jsi přicpat výfuk jestli někde pod autem nefučí ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Ano je, ale je toho jako šafránu, nicméně páčky se daji odmontovat, a pak nějak šikovně zaslepit
    • Dobrý den, cca poslední 2 měsíce se nám děje, že po odemčení auta dálkou se občas, zatím ne vždy, neodemknou dveře řidiče, a to ani po opětovném zamčení a odemčení. Zabere až otevření klíčkem. Všiml jsem si, že občas to v těch dveřích po zamčení ještě jednou cvakne, dveře jsou ale zamčené. Našel jsem zde návod na vyčištění motoru zámku nebo mám nejdřív zkusit jen vyměnit baterii v ovladači?
    • Dneska nalakovat Škodu 120 ve slušné lakovně je 120tis +.  Bohužel lakovat umí málokdo. Loni jsem psal, jak mi zkazili lak v autorizáku na Superbu. Poučen z neúspěchu jsem nechal přelakovat přední od kamínků oťukanou kapotu v neznačkové a le řekl bych hodně dobré lakovně. Bohužel výsledek dopadl tristně. Nikde stopy po kamínkách, perfektní finální povrch, nic nezníčili, ale bohužel barvu pod lak dali zřejmě  jen na dvoutřetiny kapoty, takže zejména v tmavu  je vidět kur** přechod  na kapotě. Bohužel přebíral jsem za plného světla a ještě kapky deště a všiml si toho až druhý den ... .  Moje oprava nárazníku rozstřikem není poznatelná. Bohužel kapotu bez nečistot doma nastříkat neumím, musí se přebrousit a rozleštit, takže zrovna u svého auta jsem si to netroufnul, ale už vím, že měl, výsledek by nebyl horší ... .
  • Create New...