Přejít na obsah

osvětlení SPZ nesvítí


lavi

Doporučené příspěvky

Nesvítí mi osvětlení SPZ (obě žárovky). Octavia tour sedan. Pojistka OK, napětí na vstupu pojistky OK. Vzadu v objímce bez napětí jak mezi kontakty, tak mezi všemi kontakty (2 objímky s 2 kontakty (+ a -)) a kostrou. Dále měřeno spojení kostra a každý kontakt s výsledkem nespojeno.

Jo a nechal sem si dát rele pro denní svícení ve škoda servisu a svítí mi i přístrojovka - mam podezření, že tak něco udělali špatně.

Jo a žárovky OK.

Nápady??? Mě už nějak došly.

PS: Byl by návod, jak de dostat do přístrojovky u pojistek a instalační manuál k tomu relé, že bych zkontroloval?

Díky

Odkaz ke komentáři

Obvykle se dává do relé boxu nad nohama řidiče. Sunděj děrovanej plast nad nohama(2 šroubky). Vyndej ovladač světel s reg osvvětlení za nima je další torx. Vyndej plast co kryje pojistkovku a tam další torx(y) + další nad nohama řidiče. Přesně nevím kde kolik jich je. Pak vysuneš plast smrem dozadu a budeš mít krásnej přístup na relé box.

 

Ale není to jen o relé. Je tam spoustu předělávek(viz návod) takže jedině zkontrolovat všechno zapojení...

 

Nevím co to máš za rok(nevím od kdy se TOUR vyrábí), ale návod je do roku 2004.

Odkaz ke komentáři

2002

Ještě někam jedu a večer se do toho pustim. Díky za rady

 

Tak jdu na to. Sem zvědav kam se dostanu.

 

Tak sem se zasem na vyndání ovladače světel, ale našel sem tohle, tak snad už ...

Demostáž přístrojovky

 

Takže resume po rozborce.

"Relé upevněte ..." znamená ve škodováckým servisu "Někam to polož..."

 

Ale k závadě. Po odkrytí pojistkové skříňky na mě koukal kabel v konektoru, který nikam nevedl (použit jen jako izolace). Je to kabel vedoucí z přívodního svazku, původně na pojistce č.4 (sv. SPZ). V návodu je vytahnout a zaslepit přívod do pojistky č.4 a ne její odvod (světla na SPZ). Takže technik nečte dodatek v () , kde je uvedeno "ten kabel co vede z pojisky č.3" ,což je přívod napájení.

 

post-4752-1280606147_thumb.jpg

 

Jenže jsem musel zase jet, tak sem to smontoval jak to bylo.

 

Tak zejtra zkusim prohodit, jestli se mi povedou vytahnout ty konektory. Mají někaký háčky na boku, nebo kde, nevíte?

Jo a vypad na mě ten ovladač pro sklon světel a intenzitu osvětlení. Má nějaký dva plíšky a nepřišel sem na to jak pasujou? Napovíte?

 

2 "lucky.jack" moc dík za dokumenty, bez nich bych moc nezjistil

Odkaz ke komentáři

Ach ta bezmoc. Rozebrána přístrojovka, vim jakej je problem, vim jaké je řešení problému, ale nedokázal sem po 4 hodinach usilovného snažení vysunout kontakt z pojistkové skříně. A to sem i sadu vypichováku a nedostal sem ani jeden ze dvou potřebných ven. Takže sem to složil a pojedu k tim trotlum do škodovky ať si to udělaj ale budu na ně koukat, aby mi tam zas něco nepo...

Ach jo.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
U originál relé denního svícení by měla přístrojovka svítit pouze při otočeným ovladači světel na parkovačky nebo potkávačky. V poloze vypnutých světel ti přístrojovka nemá svítit a zároveň ti nebudou fungovat dálkový světla.

Ahoj lucky,jen se chci poptat,co vše má svítit při tomto zapojení?(Rele pro denní svícení BEA 309001 A) Měl jsem špatné relé a tak jsem si to nechal v servisu vyměnit. Teprve ted jsem si všiml,když odjížděla žena,že při otočení klíčku do polohy kdy se rozsvítí kontrolky tak se rozsvítí obrysovky vpředu i vzadu. Já myslel že mají světla naskočit až po nastartování. Děkuju.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...