Přejít na obsah

Piráti silnic


Guest Noac

Rychlost  

329 hlasů

  1. 1. Dodržujete rychlost na silnicích???

    • Pokaždé
      28
    • Nikdy
      28
    • Jak kdy
      276

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

taky jsem jezdil jako ty, ale zmoudrel jsem :lol:

 

edit: jeste by me zajimalo, jestli ty vase udavany hodnoty treba po meste (dejme tomu 70 km/h) jsou tacho nebo GPS

Upraveno uživatelem houmik
Odkaz ke komentáři

nemam strach o body, tak 75% casu jezdim po Rakousku ;) ale proste mi to za to nestoji, k tomu jsem dospel sam :lol: no ale jako vcera jsem si pujcil Passata doma (85 kW PD) a to bylo neco :lol: pri 90 km/h jsem podradil na 4, ze budu predjizdet a ono skoro nic, to asi nebude normalni :lol:

Odkaz ke komentáři

houmik: no a teď si představ, že bys navyklý na 2.0 TDI najednou sis musel neplánovaně sednout do 1.2 HTP. Chtěl jsem předjet kloboučníka jedoucího předpisových 90, ale přes dvojí podřazení se to protijednoucí auto tak rychle blížilo! To člověk rychle hodí za hlavu všechny návyky

Odkaz ke komentáři
Dneska jsem byl v Malé Morávce a pár dědin před ní si to v jedné dědince jedu 50 do kopce, za mnou ješte jedno auto a v zrcátku vidím jak nás předjíždí Passat s ostravskou SPZ a na zadním okně nápis "Radši být mrtvý, než druhý" :pivo:

 

Nápis je to dobrej, taky bych si ho dal na auto, ale neridil bych se sním (né pokaždé) :)

 

Tak také přispěji.

Po zkušenostech, kdy jsem jel brzda - plyn a po 10km bylo to auto za mnou na světlech, jsem se hodil do pohody a předjíždím jen ty co jedou za krásného dne 70. Což je nějaký nový nešvar a dělá strašně nebezpečných situací.

A co jsem si na letišti zkusil brzdění v různých rychlostech, dodržuji rychlostní limity v 95% cesty.

Obec do 50, mimo do 100, dálnice 120-130 (tachometrových)

A pokud dostanu chuť se projet, jedu vedlejšíma klikatejma silnicema, kde si užiju ostrou jízdu, většinou bez překročení 80km/h a jen tehdy, když neni nikdo na dohled a aby to bylo bezpečné.

 

Už sem se smířil, když mi předjíždí na přivaděči před Plzní (limit 90km/h) rozhulákanej favorit. Ale ty co předjížděj, když jede kolona, před sebe nepustim.

 

Na 10 km opravdu nic nenazenes, to nemá cenu. Max jsem na 40 km nahnal 15min.

 

Houmi: pokud to hrkneš přes dědinu kilo, okresky 160 a víc- tak tam přijedeš za poloviční čas....a ani se nemusíš moc snažit. Městská 50ka je nejhorší brzdič,tam se ztrácí nejvíc času. A zvedá to spotřebu-musíš jezdit ekonomicky...na 5ku 90 to žere míň jak na 3ku 50 :lool: :palec: :D

 

Já jsem na trase Praha - Velké Mez. nahnal tu necelou hodku, ale na tacháči bylo pořád přes 180. Jo a s tou spotřebou máš pravdu, jezděme ekonomicky :) :loool:

 

já jelikož neustále jezdím s navi tak podle gps.... tacho mě jede tak o 4km víc při 50ce

 

zmoudřel? nebo máš strach o body :) :( :pivo:

 

Myslím že to budou ty body, ale je pravda, že někteří lidi zmoudří a nebo je to přestane bavit takhle jezdit.

 

houmik: no a teď si představ, že bys navyklý na 2.0 TDI najednou sis musel neplánovaně sednout do 1.2 HTP. Chtěl jsem předjet kloboučníka jedoucího předpisových 90, ale přes dvojí podřazení se to protijednoucí auto tak rychle blížilo! To člověk rychle hodí za hlavu všechny návyky

 

Tak o tomhle ani nemluv, stačí si sednout do čehokoliv slabšího a je to příšerný. Stačí když musím jet služební fábií 1.2 nebo feldou 1.3.

Upraveno uživatelem Noac
Odkaz ke komentáři

tak já s teda přiznám :D jako je jasný že když v dědině není vidět jedu pomalejc abych někoho nesejmul ale na rovince kde je přehled tak v obci max,. 75 mimo obec když to tam neznám tak max 120 když vím že tam nikdo neměří tak pro mě zákony neplatí takže jako v německu na dálnici co řidič a auto vydrží.a po dálnici? většinou 150 sem tam tomu šlápnu na 210 ale to si jenom vychutnam velkou rychlost a zase zpátky těch 150 max 170.

 

:palec: chytte si mně :huh:

Odkaz ke komentáři

ale tak co! já si tady nebudu hrát na slušnáka a přetvařovat se když nikdo takovej nejsem,toto téma jsou piráti silnic-přiznejte se kdo jezdí nebo jel jako prase.tak co,jen jsem napsal jak to mam já.osobně jsem za 10 let co řídím nezpůsobil ani jednu nehodu i když při mě asi 3x stáli všichni svatí že nikdo nebyl poblíž a a já sem auto udržel na silnici.vždycky jsem dobrzdil,nikoho nesrazil,chlastu za volantem se vyhýbám jako čert křížu,pouštím chodce,jak jsou někde lidi tak jedu echt opatrně protože člověk nikdy neví...

samozřejmě já sem nebudu psát svoje jméno a kde bydlim...tady vystupuju pod nickem TDI Life a hotovo.

tak se přiznejte hříšníci kdo je na tom podobně nebo ještě ,,huř,,jako já :smich:

Odkaz ke komentáři
ale tak co! já si tady nebudu hrát na slušnáka a přetvařovat se když nikdo takovej nejsem,toto téma jsou piráti silnic-přiznejte se kdo jezdí nebo jel jako prase.tak co,jen jsem napsal jak to mam já.osobně jsem za 10 let co řídím nezpůsobil ani jednu nehodu i když při mě asi 3x stáli všichni svatí že nikdo nebyl poblíž a a já sem auto udržel na silnici.vždycky jsem dobrzdil,nikoho nesrazil,chlastu za volantem se vyhýbám jako čert křížu,pouštím chodce,jak jsou někde lidi tak jedu echt opatrně protože člověk nikdy neví...

samozřejmě já sem nebudu psát svoje jméno a kde bydlim...tady vystupuju pod nickem TDI Life a hotovo.

tak se přiznejte hříšníci kdo je na tom podobně nebo ještě ,,huř,,jako já :smich:

 

Myslím, že jich je tu hodně a občas si taky zařádím, jako třeba dnes.

Odkaz ke komentáři

taky tomu sem tam hnacnu na podlahu a vychutnavam si kamna z vyfuku :) :) :) ale 90proc jizdy mam vedle sebe omezovac rychlosti (pritelkyne)... tekze jezdim +- podle sinicnich pravidel... sem tam na 60 jedu 70 az 80 ale to je normalni, jedu s davem.... ale kdyz jedu sam tak jedu tak stredne , kdyz vim ze je to bezpecne zkusim kratkodobe maximalku, pak zase jedu tech svych 130 a v obci dodrzuji 50ku ... sice na znacce obce uz nejedu 50 ale brzdim si ekonomicky motorem ale jak klesne na 50 tak to dodrzuji....

Odkaz ke komentáři
taky tomu sem tam hnacnu na podlahu a vychutnavam si kamna z vyfuku :) :lol::wub: ale 90proc jizdy mam vedle sebe omezovac rychlosti (pritelkyne)... tekze jezdim +- podle sinicnich pravidel... sem tam na 60 jedu 70 az 80 ale to je normalni, jedu s davem.... ale kdyz jedu sam tak jedu tak stredne , kdyz vim ze je to bezpecne zkusim kratkodobe maximalku, pak zase jedu tech svych 130 a v obci dodrzuji 50ku ... sice na znacce obce uz nejedu 50 ale brzdim si ekonomicky motorem ale jak klesne na 50 tak to dodrzuji....

 

Taky mám takový omezivač :-)

Odkaz ke komentáři

Mě přítelkyně nikdy nic do řízení a rychlosti jízdy neřekla....

občas mě řekne na křižovatce že tam už nebyla oranžová:-D

jinak ani slovo...když se chce táhnout tak ať si řídí sama...já si spojku v koloně kurvit nebudu. A ty prachy za antiradar se taky musí nějak vrátit...kdybych se tahal pomalu tak by to byly vyhozené keke;-)

Odkaz ke komentáři
tak já s teda přiznám :lol: jako je jasný že když v dědině není vidět jedu pomalejc abych někoho nesejmul ale na rovince kde je přehled tak v obci max,. 75 mimo obec když to tam neznám tak max 120 když vím že tam nikdo neměří tak pro mě zákony neplatí takže jako v německu na dálnici co řidič a auto vydrží.a po dálnici? většinou 150 sem tam tomu šlápnu na 210 ale to si jenom vychutnam velkou rychlost a zase zpátky těch 150 max 170.

 

:lol: chytte si mně :wub:

 

 

to je tak toho Lifa za tohle vybanovat z fora :)

 

Tak z fóra ani ne,ale ze silnice bych Tě vybanoval hned,za tu obec určitě :lol:

Odkaz ke komentáři

No když už vidím z dálky, že se dá předjíždět, tak zrychlým a načasuju to tak, abych pohodlně a bezpečně předjel. Když je provoz, tak hezky hned za prdel, trošku to roztočit a pak stříhat, ale jak kdy...

Odkaz ke komentáři

Záleží dosť od premávky, väčšinou si však nechávam 1 až 1,5m priestor, potom späťák, blinker, pedál na podlahu, a dokončíme, o 10kmph predbiehať môže iba blázon, čím kratšie sa vedľa niekoho vlečieš, tým bezpečnejšie pre teba. Plný pedál má tiež výhodu v tom, že kým ťa kokos stihne zaregistrovať, tak už 3/4 auta maš vpredu, tým pádom ťa nemôže ani odstrihnúť tým že zrýchli.

Odkaz ke komentáři
No jo ale vcera jsem jednoho takhle predjel a on zacal troubit ze ho takhle predjizdim. Ja at uz je nebo neni provoz (cti: protijeduci auta) tak vzdy predjizdim co to da - na plno :)

 

No tak když vidím 1 km do dáli, rovná cesta a jedu si vklidu tou 100 - 110 a jede tam někdo 80, tak ani moc nezrychluju a vklidu ho předjedu, ale o tomhle se nedá takhle bavit, záleží na situaci, každý předjíždí jinak a já hlavně předjíždím bezpečně.

Odkaz ke komentáři
proto je treba zvysovat vykon, aby bylo predjizdeni co nejkratsi :lol:

Přesně tak :)

 

nemusí byť pravda, môžeš mať aj McLaren a keď sa proti tebe vyrúti magor idúci 200 tak to nemusiš bezpečne dokončiť

To by ale byl kterén, stát se to může, ale čím vyšší výkon tím rychlejší a bezpečnější předjetí. Samozřejmě, že nebudeš předjíždět, když proti Tobě jede auto a je dosti blízko. A taky nebudeš předjíždět, když tam nevidíš. I když pár takovýhlech blbů už jsem viděl...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...