Přejít na obsah

Ostřik světel


reinxed

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Dneska mi začal mi zlobit levý ostřikovač - nezasouvá se zpátky do nárazníku. Pravý je v poho, ostřikuje i se zasouvá. Nejsem si jistý, jestli levý stříká nebo ne - za jízdy to nebylo poznat (přes ostříknuté sklo) a po dojetí jsem to už nezvládl vyzkoušet, jen jsem ho zasunul..

 

Tušíte, čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři

jestli ostřikovač stříká musí být vidět i přes ostříknuté sklo, je to přece jenom pěkný gejzír vody. Zasouvání zpět do nárazníku má myslím na starosti pružina uvnitř ostřikovače, tak možná praskla nebo vyskočila z úchytu. Vysouvání se děje pouze tlakem vody od motůrku ostřikovače, tzn že pokud by z ostřikovače spadla hadička, tak by nestříkal, ale ani se nevysunul.

Upraveno uživatelem jofree
Odkaz ke komentáři

Vypadá to na zamrznutí.. Ani nestříká, jen zůstane vysunutý. Možná tam byl nějaký zbytek starší (letní) kapaliny, nebo se to nějak naředilo..

 

Ad viditelnost ostřiku - jel jsem v noci po dálnici, takže jsem to zas tak moc sledovat nemohl.. Resp. zdálo se mi, že to asi nestříká, ale jistý jsem si nebyl.

Odkaz ke komentáři

ahoj.

Tak me zamrzli ostrikovace,vse jsem ok. rozmrazil v teple garazi a asi za dve hodky to strikalo,vymenil jsem kapalinu za zimni a jak tak poletuju kolem vozu vidim ze jedna krytka ostrikovace svetel je na zemi.

Ja debil stahl i tu druhou ale ted me tam nejdou nasadit.podotykam ze plastove nozicky jsou v poho.je na to nejaka finta??

jde nejak ten ostrikovac vysunout bez strikani abych to tam nasadil nebo jak na to?????

predem diky

Odkaz ke komentáři

octa 2 to je mi informace, predFL byl do pulky 2008 tusim a pak je FL. Neorigo krytku na ostrik jsem taky jeste nevidel. Neboj se toho je tam pomerne pevna pruzina. Pokud uz tam ty krytky nemas melo by to byt pomerne snadny, ale taky jen tak sami neodpadavaji neco muselo povolit.

Odkaz ke komentáři

aha.no je to 2005.jooo povolilo na tech krytkach je takove okynko co zapadne do hacku na ostriku a ja ty okynka na krytkach mam ulamany.

asi jak me to zamrzlo tak to led utrhl.

daji se koupit nove a za kolik asi??mam naraznik v barve.

To pero je fakt silne a vytahnout to jde v poho.tak dik za odpovedi

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

saxon: kontaktuj nekoho z kubovejch servisaku zalezi kdo je ti bliz

 

italik: pokud mas xenony nemel bys to delat je to v rozporu s legislativou, jinak nevim jestli jdou ostriky jen odkodovat, ale nejspis jo zase doporucuju kontaktovat nekoho z klubovejch servisaku

Odkaz ke komentáři

Chtel bych upresnit proc je nechci.Xenony nemam. Kdyz se porad sviti tak kazdym tretim ostriknutim se zapnou i ostrikovace svetel.Pres den zbytecny a mam porad zadelany blatniky od toho ostrikovani. dalsim resenim by byla svetla pro denni sviceni to by to za jizdy pres den nefungovalo. ale spis zkusim tu pojistku

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Toto je dobrá otázka - v podstate všetko, čo má hodnotu -30 je podľa Škody nevhodné... V prípade poškodenia polykarbonátových svetiel a následnej reklamácie sa odoberá vzorka ostrekovacej kvapaliny a táto ide na rozbor. Viem o zamietnutých reklamáciách, kedy bola v nádržke ostrekovačov kvapalina Slovnaft Evox -30, OMV Caristal -30 a Sheron -30. Každý prípad sa posudzuje individuálne.

Odkaz ke komentáři

Rozbor platí Škoda :palec: Odporúčam ale pred reklamáciu vymeniť obsah nádržky za niečo normálne do -20 :smich: Úplna vražda pre svetlá sú neriedené koncentrované kvapaliny, sú experti, čo to tam lejú neriedené! Tie svetlá potom sú úplne vyleptané, drsné na dotyk, nechtom sa ten plast dá olupovať vo vrstvách.

Odkaz ke komentáři
Mohli by ste poradiť aku vodu do ostrekovačov mám používať aby som nezničil xenony? Rolbar mi spominal na aku latku v nich si davat pozor, ale uz som zabudol. Dakujem.

Jak to píše wrcko, koukni na etiky, bývají už dost dobře označené.

 

Pokud si dobře pamatuju, problémem je alkohol - třeba i čistící roztoky na skla.

 

Sú aj rôzne koncentrované, ktoré neriedené vydržia aj -50. A sú ľudia, ktorý ich pre istotu neriedia, aby náhodou nezmrzli :palec:

-50° je extrém u nás zbytečný, ale -20° je o ničem, prt. při jízdě a při -13° venku to zamrzne.

 

Pokud ta světla nevydrží koncentrát do -30°C, tak by se škodovka měla zamyslet. Navíc se mi zdá ujeté dělat rozbor toho co je zrovna v nádržce, k naleptání nedojde za den.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Cau kolegove. nejakej jezedak mi pred barakem urval krytku ostrikovace svetel. Jeste byl tak chytrej ze ji nechal lezet na zemi. Odbocuju.

Opravil jsem praskly drzacek a sel zkouset ten ostrikovac vytahnout.

 

Nevim jak moc musim zabrat, ale myslim ze sem za to rval dost a ani to nezapruzi, ani se to proste nehne. Neni tam prece jen nejaka pojistka?

(v zasunutym stavu to vypada, jak kdyby to bylo zatazeny moc a krytka na to ani "nedosahne" , takzhe to proste musi nejak ven..

 

Nechapu .. help pls :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...