Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tohle je v prospektu k faceliftu.

Corner funkce se může aktivovat tehdy, je-li ovladač mlhových světlometů vypnutý (ale hlavní světlomety rozsvíceny) a rychlost vozu se pohybuje do 40 km/h. V závislosti na natočení volantu nebo zapnutých směrových ukazatelích se samočinně rozsvítí buď pravý, nebo levý mlhový světlomet, takže je řidič včas upozorněn na překážky na neosvětlené vozovce včetně obrubníků.

Člověk kterému jsem to aktivoval mi říkal, že by to mělo jít i blinkry, ale nejde.

Třeba je ten další bajt na aktivaci přes blinkry. Nějak moc jsem ty popisky neprehlédl. Bez toho auta se na ně nepodívám, takže to nemůžu prověřit.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

OII Classic, z výroby hmlovky, originál alarm, parkasistent. Neskôr dorobený tempomat a palubný počítač (vymenila sa podvolantová RJ), zadné repro, rádio Blues vymenené za Swing. Všetko funguje bez problémov.

 

Nakódoval som Corner, kódovanie bez problémov prešlo, Corner aj funguje... Ale len určitú dobu :) Po určitej dobe jazdy (nevedeli mi špecifikovať, koľko, ale vraj viac než 20-30 minút) Corner prestane fungovať, nejde ani aktivácia páčkou smeroviek, ani natočením volantu. Nikde nie je zapísaná žiadna chyba, diagnostika hlási na všetky RJ OK. Po vypnutí a novom štartovaní Corner funguje, zasa ale len určitú dobu.

 

Stretol sa niekto s niečim takýmto? Kde v meraných hodnotách to skontrolovať, resp. je vôbec čo skontrolovať? Uhol natočenia volantu som pozeral, ten ukazuje správne...

Ja mám Ambiente, BCM mám tú istú (1K0 937 086 G), Corner som dokódoval aj sebe a mne všetko funguje bez problémov :lool:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Taky mam pocit, ze blbne. Mel jsem auto v servise (tekl mi chladic) a kdyz mi ho vratili, tak jsem mel pocit, ze corner nefunguje. Navic bylo smazane nastaveni pres maxidot (automaticke zamykani a odemykani, comming, leaving home atd ...) tak jsem si myslel, ze to vratili do "tovarniho" stavu vcetne corner. No jenze ejhle po nejake dobe corner zase fungoval ...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Prave som aj ja dokodoval CORNER na moju potvoru OII FL r.v. 11.2008 motor 1.4, CLASSIC MAX, a ide to bez problemov. Takze este musim skusit tempomat a palubny pocitac. Nemate nahodou niekto volne pcky ? ;)

 

Part NO SW: 1K0 937 086 F HW: 1K0 937 086 F

Component: BCM PQ35 M+ 020 0358

 

POVODNE KODOVANIE : 40180AB8900508B04010008011000164050000AE420089605C0440000000

CORNER NOVE KODOVANIE: 46180AB8900508B04010008011008164050100AE420089605C0440000000

 

v byte 14 bit 7, a v byte 17 bit 0

corner zo smerovkami, aj pri vytoceni volantu.

 

Este je tam nakodovane samozamykanie dverí pri 15 km/hod, a odomknutie po vytiahnuti klucika zo zapalovania.

Odkaz ke komentáři

holmesko: Potvrdzujem tvoje slová, nakódovať Corner ide aj do Classica/Family, musia tam byť ale hmlovky z výroby. Minule som sa trápil s jedným Classicom nešlo to a nešlo a nakoniec z majiteľa vyliezlo, že hmlovky sú tam dorábané dodatočne. Muselo to byť nejak divne pozapájané... Páčky na PP nejaké mám, aj stieračovú aj bez stieraču. Ak máš záujem, daj vedieť :P

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Miles: Áno, väčšinou to funguje v poriadku, potom to raz vypadne, po naštartovaní je to znova ok a drží...

 

Duri: Je to jedna z vecí, bez ktorej sa dá žiť. Ale keď už to raz skúsiš, tak to proste chceš mať. Mal som to na predošlom aute (Fabia) a bolo to super. Jediný rozdiel je ten, že na OIIFL to stačí len nakódovať v BCM a ušetríš tých 120 eur, čo sa to pýtajú v cenníku. A na čo je Corner dobrý? Hlavne pri motaní sa po meste, večer. Všetci vieme, aké "super" kvaltiné máme cesty... S Cornerom pekne vidíš miesto, kam zatáčaš, ak je tam jama alebo rozbitá cesta, vieš to pekne obísť. Mimochodom, Corner dnes ponúka už takmer každá automobilka. Z môjho pohľadu je to konečne rozumné využitie hmloviek, aspoň v našich končinách, kde je poriadna hmla raz za uhorský rok!

Odkaz ke komentáři

Tak ja sa do poriadnej hmly dostanem aj častejšie... B)

Ale ako corner sú využité viac, to je jasné.. a v meste v tmavých kútoch je to na nezaplatenie... :lol:

 

Cez víkend som zistil aj jednu zaujímavosť... vypálila sa mi H7 tlmeného svetla a idem do garáže ju vymeniť a tu hups... corner na tú stranu kde bola vypálená žiarovka nefunguje... a po výmene žiarovky už fungoval na obidve strany...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...