Přejít na obsah

Přestavba na LPG


LPG do auta  

68 hlasů

  1. 1. Dali by jste si LPG do svého auta?

    • Již ho v autě mám a jsem spokojen.
      19
    • Již ho v autě mám/měl, ale znovu bych si ho do auta nedal.
      2
    • Uvažuji o montáži.
      29
    • LPG do auta nechci.
      18

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

ahojte, chcel by som sa opytat ci by ste mi vedeli poradit od coho sa odvija cena prerabky auta na plyn, ci to je od systemu alebo od typu auta alebo od coho. Nejako sa v tom celom stracam a kedze uvazujem kvoli setreniu nad plynom tak je to pre mna dost dolezite. Dakujem

zaleží to od toho, kde si to dáš robiť, aký systém a na koľko valcov ;) Nestrácaj sa v tom, nie je dôvod. Stačí, keď si ujasníš, koľko peňazí si ochotný do prerábky dať a čo od toho čakáš.

Odkaz ke komentáři

tak z tohto uhla pohladu nie, ale tak ked niekto system zle namontuje tak to dobre rozhodnutie urcite nie je :) ono to bolo tak jedno s druhym. Zistoval som si systemy potom servisy a nakoniec som to konecne nejako zbuchal dokopy a rozhodol som sa pre nich. Konzultoval som s nimi, ze vlastne preco taky system a ako dlho to bude trval a preco to bude stat tolko a tolko a jedno s druhym. Cize v mnohych veciach mi naozaj pomohli ze mi to tak vysvetlili a v pohode sme sa dohodli

cize to nie je len tak, ze rozhodnem sa ze chcem plyn zajdem do prveho servisu a dam si to urobit. To by som potom este aj lutovat mohol, ze. Lenze da sa v kazdom servise takto pokecat aby mi to vysvetlil?

Odkaz ke komentáři

alf63 netvrdil by som, ze v kazdom servise. Kazdy servis je iny. Ti ludia tam maju kazdy iny pristup, cize je to velmi individualne. Ale osobne si tiez neviem predstavit, ze by ma vybavili len medzi dvermi a nic by som nevedel, co vlastne sa s autom bude diat ;)

Odkaz ke komentáři

cize to nie je len tak, ze rozhodnem sa ze chcem plyn zajdem do prveho servisu a dam si to urobit. To by som potom este aj lutovat mohol, ze. Lenze da sa v kazdom servise takto pokecat aby mi to vysvetlil?

tak tomu ver, ze to nie je len tak! to ani neskusaj lebo na to mozes nepekne doplatit.. tak v kazdom servise zrovna nie, ale su servisy kde nemaju najmensi problem s tym, aby ti povedali co chces vediet. Ja teraz co som bol sa dohodnut v Pezinku, ze co a ako a termin, tak tam s tym problem napriklad nemaju.

Odkaz ke komentáři

takze budem to musiet riesit tak, ze po par servisoch kde robia lpg sa pojdem popozerat, porozpravat a snad to mi pomoze sa rozhodnut, co dalej. Mircim ja by som si to presne predstavoval tak, ze proste mi povedia, co ma caka za aku cenu, ci potom auto bude reagovat ako predtym alebo ci nastanu zmeny atd atd.. chapes..

Odkaz ke komentáři

jasne, ze ja mam uz dlhsiu dobu po.. tak na stvorvalec je to okolo tych tisic euro plus minus ;) len neorientuj sa podla ceny!!! ale podla kvality a pristupu.

 

podla kvality a pristupu? to sa lahko hovori a tazsie kona, tebe kde robili? a ake mas z toho pocity? :)

Odkaz ke komentáři

alf63 tak si vyber servis chod a uvidis na pristupe ci dostanes od nich to co chces. Ja som v legase dostal presne taky pristup a take jednanie ako som si predstavoval :) Cize zdvihni telefon zavolaj dohodni sa alebo chod hned do servisu. Hlavne to neodkladaj dlho dlho neoplati sa to na to som uz prisiel aj ja..Matto2 jop uz mam

Odkaz ke komentáři

nebudem telefonovat, pojdem rovno na servis.. uz som v jednom bol este mam v hladaciku jeden mozno dva servisy kam by som sa chcel ist pozriet tak uvidime ako to cele dopadne, ale tak od maja by som uz chcel setrit aj autom..

Odkaz ke komentáři

Zdar tak ja som sa stretol uz s jednym servisakom, co mi kamarat odporucil, ze ten by mi vedel povedat aj na koho sa obratit s prerabkou aj na co vsetko si dat pozor a co zvazit. Cize som mal taky rychlokurz lpg systemov a celej tej prerabky a reduktorov a vsetkeho mozneho. Nenapadlo by mi ze co vsetko to obnasa, ani ako to potom pod kapotou vyzera ale konecne uz som o nieco mudrejsi. Tak coskoro idem na to aj ja.

Odkaz ke komentáři
Guest dudo1987

tak uz aspon mas prehlad a vies ako co funguje. Ze jo.. Ono pri plyne si myslim ze sa niet coho bat. Jedine zlej montaze, ale to zavisi od servisu, ale to uz zrejme vies. On ti aj niekoho odporucil? myslim tym nejaky konkretny servis?

Odkaz ke komentáři
Guest nikolas412

preco snad sa budes tesit? plyn si vela ludi pochvaluje pokial ho maju dobre namontovany, cize si nemyslim ze by si mal mat hlavu v smutku alebo nieco podobne. Uz to mas za sebou, ci este len cakas?

Odkaz ke komentáři

bartt to clovek zisti len pouzivanim. Uz ked par kilometrov najazdis na bezchybne urobenej prestavbe a potom sadnes do auta, kde nie je nieco s kostolnym poriadkom, tak ten rozdiel vidis, citis. Na zaciatku to nikdy nezistis a uz vobec nie pohladom.

Odkaz ke komentáři

Nazdar chcem sa opýtať čo vás presvedčilo, že plyn je dobrá voľba a že sa oplatí do toho ísť? tiež som isté obdobie zvažoval možnosť plynu ale nejako som z toho upustil

 

prečo si z toho upustil? Otec si takto pred rokom dával urobiť plyn do auta. Mama sa s ním stále hádala, že či je normálny dať toľké peniaze do montáže plynu, ale dnes už mu na to ani nepovie pol slova, keďže všetky ušetrené peniaze si odkladá a naozaj to nie je malá čiastka. Čiže myslím, že mnohých ľudí presvedčí najmä to, že im plyn šetrí peniaze

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

stevo je tam toho ovela viac ako setrenie penazi. Mam znameho co uz velmi dlho jazdi na plyne a stale na jednom a tom istom aute. Hovoril, ze nemoze dat na to auto dopustit ze myslel ze su to len bajky ze plyn setri aj motor ale ze sam prisiel na to ze to nie je vymysel.

Odkaz ke komentáři

Áno, to som tiež čítal niekde, že aj motor aj vlastne ovzdušie prírodu a tak. Lenže je asi aj dosť dôležité aký plyn človek tankuje. Pretože ak nejaký lacný, nekvalitný, tak pri tom motor asi veľmi neušetrí, či?

Odkaz ke komentáři

v tomto mas pravdu aj na tom dost zalezi. Ale ak sa spoji dobry system, dobra montaz a kvalitny plyn - tak nevidim dovod preco by s niecim mali byt problemy. No najskor je potrebne zohnat si dobre servis a potom myslim ze casom sa clovek aj nauci ktory plyn a kde je kvalitny ktory je dobre tankovat.

Odkaz ke komentáři

so servisom je to tak, ze prva taka kontrola celeho systemu by mala byt priblizne pri najazdenych 2000km na plyne. A potom normalne az na vymeny filtrov. Nemal by si mat dovod chodit do servisu nejako castejsie ;)

Odkaz ke komentáři

v tomto mas pravdu aj na tom dost zalezi. Ale ak sa spoji dobry system, dobra montaz a kvalitny plyn - tak nevidim dovod preco by s niecim mali byt problemy. No najskor je potrebne zohnat si dobre servis a potom myslim ze casom sa clovek aj nauci ktory plyn a kde je kvalitny ktory je dobre tankovat.

 

tak v tom prípade ak je všetko ok, tak je to podľa mňa pre človeka dobré rozhodnutie. Mnoho ľudí dokonca odradia od plynu také veci, ktoré vôbec nie sú pravdivé, ktoré proste len niekde počuli alebo si domysleli.. Ako napríklad zápach plynu ;)

Odkaz ke komentáři

zapach plynu? to akoze naozaj je aj v aute aj tak citit plyn? ja som myslel, ze je to spravene nejako tak aby ho nebolo citit. Ale v konecnom dosledku aj benzin nema moc vabnu vonu

 

 

tak v tom prípade ak je všetko ok, tak je to podľa mňa pre človeka dobré rozhodnutie. Mnoho ľudí dokonca odradia od plynu také veci, ktoré vôbec nie sú pravdivé, ktoré proste len niekde počuli alebo si domysleli.. Ako napríklad zápach plynu ;)

 

Odkaz ke komentáři

neptun1 myslim ze su servisy ktore si to uctuju, ale to je rozne zalezi to od daneho servisu. Pri tomto prvom servise, teda prehliadke by nemalo byt nic menene. Je to predsa malo km prejdenych na to aby nieco bolo treba uz menit. Zapach plynu je podla mna uplny mytus. Garantujem ti, ze ak by si nejaku zenu presadil z benzinoveho auta do auta na lpg tak by zmenu ani necitila, ani nevidela. Plyn nie je citit.. viac je podla mna citit benzin.

Odkaz ke komentáři

zapach plynu? to akoze naozaj je aj v aute aj tak citit plyn? ja som myslel, ze je to spravene nejako tak aby ho nebolo citit. Ale v konecnom dosledku aj benzin nema moc vabnu vonu

 

 

 

Jasné, že ten systém a montáž je spravená tak aby nebolo cítiť plyn. Pokiaľ všetko dobre tesní a drží, tak nie je dôvod aby ho bolo cítiť. Ale to nevedia ľudia, ktorí si auto na plyn nevyskúšali. To, že plyn zapácha väčšinou tvrdia ľudia, čo na takom aute v živote nejazdili.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...