Přejít na obsah

Sportovní rybolov


TomasB

Doporučené příspěvky

My tady ještě něco máme, protože Loučná krásně meandruje, není upravená. Je tam kupa bordelu(větve, stromy) ve vodě. Takže tady se ještě něco v tom bordelu a dírách ve břehu a mezi kořeny stromů před těmi černými sviněmi něco schová. Ale letos třeba malé pstruhy téměř nechytám, a to ještě loni jich tam byly kvanta.

Jak píšou v tom článku, dnešní úlovky jsou jen nepatrným zlomkem toho, co se chytalo dřív. Jenže tehdá nebyl kormorán a bylo úplně fuk, kolik toho rybáři sežerou, protože tohle není problém, jak si leckdo mylně myslí. Ono totéž tady máme s okouny, kdy doslova z roku na rok vymizeli. Zato hejna kormoránů tam byly k vidění. To samé štika, candát, skokově úbytky.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Včera jsem po možná několika letech vyrazil na úhoře. A světe div se, i chytil! Takže opravdu po mnoha letech jsem přivezl domů 2ks, 78cm a 69cm. Takže potěšilo moc. Je teda na hovno to tahání krámů a nutnost někde sehnat správnou nástrahu a není to vláčka, ale asi si to ještě letos párkrát zopakuji. Zatím jsem hadičky šoupnul na mráz, ale už se těším na grilovačku.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Včerejší chytání na místě co posledně bylo nasírací. 2 malí candátci venku, 3 žírní mi spadli a za stmívání jsem zapřáhnul nějakou obludu, která mi taky spadla. Ale to bylo něco opravdu gigantického. Po záběru se to ani nehlo, jen jsem to po centimetrech cítil, že to táhnu, 3x to kleplo a pak mi to spadlo.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Tak dneska hovno. Jedna krásná ryba mi spadla, potočák 35+. Jen jsem ho uviděl a spadnul. Plus jedna menší, cca 25-30cm mi po tom vyjela. Jinak zero. Co jsem potkal 6 rybářů, tak nikdo ani ťuk, ani kontakt, ani žádný výjezd. Tak jsem na tom byl stále ještě relativně dobře. Do toho vítr jak sviňa s přeháňkami. Chvílemi jsem měl strach, aby na mně nepadla nějaká větev nebo strom.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Tak Loučná je fakt dost v prdeli. Jsou úseky, kde není lautr nic. Například Šnakov, kde to býval pstruží ráj s kvanty pstruhů všech velikostí. Teď tam o menší kousky nezakopneš a jen sem tam se chytí nějakej větší co tam zůstal po náletech těch černých sviní. Kamarádův kamarád tam v zimě střelil asi 20 zkurvených kormoránů, ale to je jen nepatrný zlomek toho co tam prý řádilo přes zimu. Na Jangelci, kde byly vidět mraky pstruhů v mělké vodě pod splavem není vidět ani jeden. Prostě ta voda je naprosto mrtvá! Sem tam se najde nějaký malý úsek, kde se něco chytí na tůních s úkryty a bordelem ve vodě, ale to je tak všechno. Mám takový pocit, že příští rok asi ani pstruhovku kupovat nebudu. Asi ještě zkusím jiné řeky, ale tam nejsou tak krásné ryby.

To bych se z toho posral, to bývala Loučná skvělá řeka s kvanty pstruhů opravdu všech velikostí, včetně velkého množství trofejních ryb. Ještě tak 3 roky zpátky nebyl problém nachytat za vycházku kolem 30ks na rybáře, co flek to nějaká ta ryba. Vybírali jsme si kusy nad cca 35cm. Pak tady začali být vidět kormoráni a stačily tak 2 zimy a je game over!

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Dneska moc pěkná přívlač. 4x okoun, 5x štika. Pak mi ještě 3x spadnul okoun a 3x spadnutá štika. Všechny štiky byly docela pěkné. Měřil jsem je ve visu jen orientačně, tedy řekněme s přesností +/-2cm. Nejmenší měla přes 70cm a největší 85cm. Konečně po dlouhé době mám zase super vodu. Naštěstí tam jen tak někdo nemůže jít chytat, je to jen pro pár "vyvolených". Ani jsem netušil, že tam lze získat povolenku, protože se jedná o vodárenskou nádrž se zákazem rybolovu. Jelikož jsem se díky kšeftu dobře seznámil s jedním z ředitelů a došli jsme řečí na ryby, tak slovo dalo slovo a získal jsem "ředitelskou" povolenku na držitele. Je prostě psaná na firmu. Navíc si můžu půjčit klíče od vodárny, takže kdybych chtěl, tak tam můžu jet i na pár dní s nocováním. To ale pro mně nemá kouzlo, protože jen vláčím.

A to mi říkal, že tam nechal udělat průzkum sonarem a také zkušební odlov agregátem a že tam nic není a bude muset dravce nasadit, protože mají problém s kvalitou vody. No tak mu posílám fotky a dávám zprávy, jak je na tom rybí osádka. Už jsem ho i nahlodal, aby tam nechal dát candáty, ti tam zcela chybí. Štiky tam jsou v pohodě, okoun nic moc, ale sem tam se čtyřicítka dá chytit. Co jsem zjistil, tak je tam docela přemnožený sumec. To mám z rozhovoru s jiným šťastlivcem, co tam může chytat. Vše puštěno.

post-226-0-88350600-1506810014_thumb.jpg

post-226-0-69101900-1506810029_thumb.jpg

post-226-0-35740600-1506810041_thumb.jpg

post-226-0-26672300-1506810054_thumb.jpg

post-226-0-24225400-1506810067_thumb.jpg

post-226-0-75750900-1506810090_thumb.jpg

post-226-0-03138000-1506810101_thumb.jpg

post-226-0-85761000-1506810115_thumb.jpg

post-226-0-02359400-1506810143_thumb.jpg

post-226-0-46212600-1506810159_thumb.jpg

post-226-0-91269400-1506810175_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...