Přejít na obsah

Sportovní rybolov


TomasB

Doporučené příspěvky

Včera jsem objevoval nové úseky řeky a narazil jsem na místo, kde jsem na pstruhovce vydoloval 6 štiček velikosti 20-35cm. Už při první jsem si říkal, že to je škoda hodit do roští nebo zahrabat, a tak jsem to přidal ke pstruhům. Teď to žena udělala a to byla tak neskutečná lahůdka, že jsem nechápal. Jsem nabouchanej až po hrdlo, sežral jsem všech 6 štiček + 2 pstruhy kolem 35cm. Dokonce mladej to žral taky, i když nejí normálně ani lososa. Jsem ho přinutil si kousek vzít a on si hned řekl o další. Takže mi s tím maličko pomohl, dcera taky, ale oni toho moc sníst nestihli, protože jsem mnohem rychlejší. Každopádně jsem toho zbouchal dost. Ještě je na pánvi jeden pstruh.

Jinak samozřejmě chodím co mi povolenka dovoluje, tedy 3x týdně a vždy se odchytám. Povětšinou chytám potočáky přes 30cm a vybírám si ryby kolem 35cm, neskutečně robustní, ještě jsem nenašel jinou řeku, kde by byli takto vypasení pstruzi. Zatím největší pstruh letošní sezóny je duhák 42cm, ale jeden hodně přes 50cm se mi asi po minutě vodění u dna a následném výskoku nad vodu sklepnul. Kámoš si včera taky povodil ponorku, co ji nemohl dostat ode dna a asi po 5 minutách se mu vypnul.

 

Na té naší řece jsou totiž potočáci i 70cm a jak mají mraky přirozené potravy, tak jsou nezvykle značně vypasení. Co jsem kde projel různé pstruhovky v našem územním svazu, tak prostě takto robustně stavění pstruzi jinde nejsou. V porovnání s tou naší řekou jsou pstruzi od jinud vychrtlí chcípáčci.

Odkaz ke komentáři

Včera jsem se vydal oddechnout od starostí a na večer docela brali. Sice extrémně opatrně, ale co místo, to záběry, když člověk ví jak. Jenže tak z deseti drbanců se vyrobil jeden pstruh. Klasickým vláčením se ulovit nedalo nic, ty mrchy chtěly nechat nástrahu na místě klidně i 10-15 sekund a pak přicházely záběry. Pokud se něco chytlo, tak to bylo většinou jen tak tak za krajíček. Odchytal jsem se a největší kousek měl 42cm. Ovšem dva podobní mi taky přijeli až pod nohy a do nástrahy jen bouchali, a to i pod nohama, ale nedoberou to.

Odkaz ke komentáři

Tak minulý týden se povedl :) na jedné svazovce se zadařilo :) z 15 kaprů přišli i 3x přes 13kg pár okolo 10kg 3x tak 40cm a zbytek okolo 70cm :))

 

zde pár fotek :) fotky nic moc pouze mobilem :) na fotak prdím fotky spíš pro mě a max známé :) takže kecy typu spatne fotis atd. mi jsou víte kde :D

post-9059-0-34764000-1432057743_thumb.jpg

post-9059-0-01561500-1432057756_thumb.jpg

post-9059-0-10220000-1432057766_thumb.jpg

post-9059-0-47598300-1432057782_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Seda
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Dneska od 17:30 do 21:00. Po změně nástrahy když to nic nedělalo se děly divy. Tolik velkých ryb se mi dneska ukázalo, že jsem nechápal. Povedl se jeden 44cm, pak 35cm a pod 35cm jsem pouštěl a doufal, že se ještě nějakej pěknej povede. Ale nepovedlo. Od 19 hodin už to stálo za prd a od 20 hodin už vůbec nic.

post-226-0-85440800-1437425567_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ty chodíš na pstruhy? No super, konečně někdo kdo taky chytá ryby :palec: Já byl v pátek a vůbec nic to nedělalo, jak když v tý vodě nic není. Od asi 16 hod do 20 hod. jsem měl pouhopouhé 3 záběry a v řadě za sebou jsem vytáhnul 38, 39 a poslední cca 30 neměřen a puštěn. Sice jsem bez ryby opět neodjel, ale byla to fakt bída.

 

Včera jsem s kámošem udil, tak si pochutnávám uzeného sumce a jelikož jsme udělali drobnou výměnu, tak i úhoře. Já měl v mrazáku našetřený 3 sumce a kámoš asi 30 úhořů, dva jsem dostal a na oplátku jsem mu dal fileta z malého sumce(cca 90cm). Od včerejška žeru jen uzeného sumce a úhoře :D A je to bomba žrádlo. Zase bude taková několikadenní odluka od vepřového, samé zdravé tuky :) Žádné pečivo, žádná příloha, jen čisté masíčko.

Jenže jsem teď právě zjistil, že jsem nevytáhnul z mrazáku všechno a ještě jeden asi 2-3kg balík sumčího masa jsem tam zapomněl v jiném šupleti. Jsem si říkal, že toho masa je nějak podivně málo. No nic, tak však plánuju jet v srpnu k rodičům, tak se to tam hodí na gril spolu se pstruhama. Původně jsem si na tuto příležitost syslil pstruhy, ale tak nevadí, ono se to sežere všechno :D

 

Odkaz ke komentáři

Můj nejoblíbenější je tento, mám ho už asi dva roky http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-hm-x-steelhead-3-20m-21-60g-2 Na odhoz super dolet nástrah, asi vláčák s největším odhozem, dá se až 80m. Ještě mám doma od Dragonu 2x Salmon Master, kdysi stál taky desítku, ale teď je v akci asi za půlku http://www.rsp-fishing.cz/akce-pruty-dragon/akce-pruty-hm69-a-hm80/prut-dragon-hm80-salmon-master-3-20m-30-60g-akce Od doby co mám ale toho Steelheada, tak jsem nic jinýho do ruky nevzal. Nepočítám pstruhy, tam je to o úplně jiným prutu.

Odkaz ke komentáři

Tak já v tom zase za takový částky nelítám, držím se docela při zemi...za pruty dávám tak okolo tisícovky, navíjaky to stejný. Až budou třeba finance nazbyt, tak si udělám radost ;)
Včera jsem byl ještě provětrat starej prut, chodím na MP na candáta a akorát jedna štička, která mi před břehem spadla.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Tak jak, chytá tady někdo? Já mám ze soboty zatím letos nejlepší úlovek pstružínka 52cm. Ale globálně to stojí za houno, celkem málo vody, navíc jak český křišťál. Do toho nejlepší úsek řeky letos začali sjíždět buzíci na kajacích a otravujou tam každej den a to je s chytáním pstruhů konečná. Kokot tam projede, za 15 minut jede zpátky a za půl hodiny se toto celé opakuje. Před časem jsem se tak vytočil, že jsem jednomu řekl, že jestli mi tam projede ještě jednou, tak dostane šutrem do hlavy, trochu jsme se pohádali, ale hovno platný, nejede jeden buzík, tak jede jinej. Lámu si hlavu nad systémovým řešením, ale když tam položím přes řeku nějakou kládu, tak oni ji zase dají pryč za chvilku, tak to asi taky nebude fungovat. Je to k nasrání, absolutně nejlepší úsek a kvůli debilům se tam nedá chytat. Projede a minimálně půl hodiny nemá smysl chytat. Kdyby projel jednou, tak to nějak přežiju, ale když tam jedu 40km, aby tam furt někdo ty ryby plašil, tak to fakt nasere. Toho pstružínka jsem chytil asi půl hoďky po příjezdu k vodě a do půl hodiny od zdolání začel jezdit kryplík a zase jsem mohl jít do prdele, nasranej neskutečně.

post-226-0-21791000-1462904326_thumb.jpg

post-226-0-17709800-1462904340_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...