Přejít na obsah

Falšování servisek, stáčení km, (ne)bourané, a další šmeliny.


VSemi

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak nevěřím, že k tomu dojde v dohledné době - jednak novela trestního zákona s velkou pompou začala platit letos od 1.1., a dál, jestli za to veřejně lobují aktivisté ochrany spotřebitelů, tak bych řekl, že současně neveřejně (a o to víc účinněji) "lobuje" druhá strana.

 

Jinak si totiž pořád nedovedu vysvětlit, proč se u nás dneska stáčení nepostihuje, např jako trestný čin podvodu

Odkaz ke komentáři

někdo ti první musí dokázat že to je stočené, pokud nejsou záznamy km někde v servisu atd. A nemůžou nikoho postihovat když neví kdo to kdy stočil...budeš chtít prodat auto a řeknou že je stočené..dostaneš pokutu..přitom to stočil někdo dávno před tebou..a hlavně se to teda musí zjistit že to je stočené..takže pokud se to zakáže tak jediné co se změní že v novinách nebudou inzeráty na stočení....

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

pokud to nebude dělat amatér jen na budíkách tak to je ještě v ŘJ.....+od některého roku(teď nevím kterého) sou ještě hodiny na servu...u fábií to byl 04 ale OCT nwm...................jinak to nepoznáš :smich: a stjně je zbytečné se po tom pídit....auto se 300tis km může být v o moc lepším stavu než auto se 100tis honěné po městě

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Já bych se při koupi trochu pídil po servisech, kde auto bylo na prohlídkách, kde ti rádi řeknou, co se s autem kdy dělalo a v jakých km.

 

Já kdysi chtěl koupit vozidlo z Jarova, přímo od aut. prodejce Škody. Jednalo se o jedničkovou oktávku 1,9 TDI, najeto měla myslim kolem 35 tis. a dva roky stará. Na pohled byla pěkná, bez škrábanců, v techničáku nic neříkající jméno, první majitel, prostě parádička. Jeli jsme se projet, kromě cvrlikání někde ze střechy docela dobré. Prodejce tvrdil že auto je NEBOURANÉ, po prvním majiteli. Hodili jsme auto na rampu a prohlédli spodek. Prasklý ochranný kryt pod motorem se stává, to je ok. Jenom mi trochu přišly poněkud nové manžety na poloosách, ale ničeho jsem si jinak nevšiml.

 

Zaplatil jsem na vůz zálohu a jel domů spokojen nad super kaufem. Doma jsem nad tím přemýšlel a zjistil jsem, že jsem se zapomněl podívat při otevření víka motoru na masku, kde je štítek s rokem výroby. Zavolal jsem tedy ještě na Jarov a servisák se šel mrknout. Přišel a povídá, že ten rok napsaný na štítku je o dva roky mladší. začal jsem čuchat a zeptal se, kde dle servisky bylo auto servisováno. Řekli mi že v Řepích. Zavolal jsem do servisu a nadiktoval SPZ. Vyhledali, že ano, že auto u nich JEDNOU bylo, někdo do něj nalil benzín místo nafty. Servisák mi povidá: to víte, co můžete chtít od půjčovny že?

 

Polil mě studený pot a ptám se jaká že půjčovna. Povidá, no HERTZ z letiště. Prej v techničáku je to maskovaný pod jiným jménem, blbě se to pak totiž prodává. OK, volal jsem do HERTZu, nějaká ženská podle SPZ povidá, nojo, to bylo naše auto. Ale už jsme ho prodali škodovce před necelym rokem. Kde tedy bylo to auto skoro rok????

 

Ptám se kdo s nim jezdil, esli jeden člověk na dlouhou dobu? Ne, pane, povidá, každej den někdo jinej, znáte to, japonci řaděj bez spojky a neuměj dát ani zpátečku.

 

Povidám, co havárky. Ona: no pane, jednou nalil někdo benzín místo nafty, pak sedřenej bok, nová liště a před rokem havárka na předek za 130 tis Kč!!!!

 

Druhý den jsem byl na Jarově, všechno jsem jim podrobně vylíčil, prodejce kroutil hlavou a bez řečí vysolil zálohu zpět....hned ten den jsem šel objednat novej vůz.......:P

 

 

P.S.: co mě doslova rozesmívá v bazarech, když na výklopném víku nádrže je samolepka "Diesel only" :D Tohle snad musí dojít každému bystřejšímu kupujícímu, že je to auto z půjčovny a prodejce je línej to sundat.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o rok později...
  • o 8 měsíců později...

Máte někdo zkušenosti, že by Němci přetáčeli tachometr? Kupuji Octavii 1,6 najeto 130 000. Je velmi zachovalá, až na prodřenou sedačku řidiče ve středu sedadla a má ošoupaný kožený volant na ramenech. Myslíte, že je to možné? Má v motoru stav km a datum na štítku na výměnu oleje.

Auto má servisku. Je v Německu v autorizovaném autobazaru (http://www.hugopfohe.de/).

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Jen k tomu stáčení km :) hledal jsem octu kombi 1.9 tdi 81 kw a jak myslíte, že to dopadlo u inzerátu bylo napsané vin, rok výroby to byl myslim 2002. údajně měla mít najeto 182 000 kolik myslíte že měla ve skutečnosti ? :DDD už v roce 2005 měla 295 000 !!! kontrolovali jsme to podle vin přímo ve škodovce. takže když jsem jí chtěl nyní tak už mohla mít odhadem nějakejch 600-700 tisíc kilometrů tomu říkám sviňárna, protože auto s takovýma kilometrama je absolutní vrak.

Odkaz ke komentáři

Máte někdo zkušenosti, že by Němci přetáčeli tachometr? Kupuji Octavii 1,6 najeto 130 000. Je velmi zachovalá, až na prodřenou sedačku řidiče ve středu sedadla a má ošoupaný kožený volant na ramenech. Myslíte, že je to možné? Má v motoru stav km a datum na štítku na výměnu oleje.

Auto má servisku. Je v Německu v autorizovaném autobazaru (http://www.hugopfohe.de/).

Ano. Z 20 Passat CC od roku 2008 sedelo VIN+kilometre asi u 2-3. Zvysok bez zaznamu, alebo za 2 roky najazdenych 190 000km a dalsie 2 roky 30 000km. ;)

Odkaz ke komentáři

Neviem ako u vás v ČR, ale na Slovensku funguje celkom šikovná vecička, cez ktorú overíte kilometre cez internet prostredníctvom technickej kontroly, kde pri každej návšteve odpisujú stav km na palubke a zaznamenávajú to do systému....a je naozaj vtipné sem tam do toho zadať auto z inzerátu a sledovať tie pravé a poctivo stočené kilometre bez toho, že by ste pri aute vôbec niekedy boli :palec:

Tu je odkaz...dúfam, že to nie je žiadna reklama ani nič zakázané :D

http://www.seka.sk/overenie-vozidla

Odkaz ke komentáři

To čo tam uvádzajú : http://www.ko.sk/Kontrola.aspx?Menu=id:Kontrola&lng=SK

Je ale vyhľadávanie v kontrolách originality a teda keď auto nemá kontrolu originality tak to tam nie je, ale je tu aj druhá možnosť, ktorú som uviedol na začiatku a to nasledovný odkaz : http://www.seka.sk/overenie-vozidla , kde je možné overiť akékoľvek vozidlo, ktoré na Slovensku absolvovalo emisnú kontrolu, ktorá je povinná každé dva roky a teda ju má ďaleko viac vozidiel evidovaných na Slovensku ako kontrolu originality, pričom pri každej emisnej kontrole zapíšu do databázy, ktorú si môžete pozrieť na tom linku stav počítadla kilometrov. Samozrejme u dovezených vozidiel to nepomôže, kedže tu pravidelne neabsolvovali emisnú kontrolu. Keď si kontrolujete vozidlo cez link na kontrolu originality je tam uvedený iba stav kilometrov, ktoré malo auto počas kontroly, pričom prostredníctvom záznamov emisnej kontroly je možné kontrolovať počet kilometrov spätne niekoľko rokov a teda je vidieť, či počas "života" auta v niektorom roku neubudli kilometre oproti predošlému....keď vidíte, že auto malo napríklad pri emisnej kontrole v roku 2008 - 250 000 km a pri emisnej kontrole v roku 2010 - 180 000 km asi niečo nebude v poriadku. Je to tam pekne zaznamenané aj v grafe ;) :palec:

Odkaz ke komentáři

jj tohle už napadlo spoustu lidí, ale z nějakého důvodu to u nás není. Aspoň by STK k něčemu byla. Nebo bych udělal celostátní databázi pro autoservisy a tam by k vin auta zapisovali co se měnilo a stav km a člověk by pak měl kompletní servisní historii auta.

Odkaz ke komentáři

V tomto so zabiak-om plne súhlasím...ale reálnosť je v krajinách ako ČR a SR asi niekde inde...tu sa takéto praktické veci neriešia...

aj keď domácich kutilov a garážových majstrov čo si veci menia svojpomocne by to aj tak obchádzalo a im by sa asi ťažko vysvetľovalo, že to je menené, ale nemajú prístup k databáze :D

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravim panove,

 

jak tady pisete, je to pravda. CR,SR,PL atd. je jedno velke svinstvo. V CR nikdy a SR-severni madarsko uz vubec ne.

Kdyz si potrebuju koupit auto, vzdy si zajedu do nemecka. Pokud kupujete auto od nemce, ktery ma tzv. Autohaus, Werkstatt apod., tak to jsou solidni lidi, auto vzdy se servisni knizkou a v dobrem stavu. Nikdy nekupujte auta z nemecka od polaku, rusaku a nedejboze od arabacu. To jsou kary docela dobre natoceny.

 

Ale abych prisel k memu problemu. Zjistil jsem, ze moje O1 na tachometru ukazuje vetsi pocet najetych kilometru nez je realny. Auto bylo koupeno v CR a nekdo si asi hral s tachometrem tak,ze to podelal. Potreboval bych upravit tachometr + vsechny navazujici ridici jednotky tak, aby tam bylo natoceno tolik, kolik spravne ma byt.

Cim drive by me nekdo pomohl, tim lepe :). Brno a okoli, muzete psat na email: riky23@centrum.cz pak se domluvime telefonicky.

Jinak obecne stahovani km absolutne odsuzuju, ale v tomto pripade to musim zmenit na spravnou hodnotu.

Odkaz ke komentáři

Kdyz si potrebuju koupit auto, vzdy si zajedu do nemecka.

 

Zjistil jsem, ze moje O1 na tachometru ukazuje vetsi pocet najetych kilometru nez je realny. Auto bylo koupeno v CR a nekdo si asi hral s tachometrem tak,ze to podelal.

 

? Tak to nechápu, když kupuješ auta jen v Německu tak jak to že máš auto z Čr?

 

Jaký rozměr pneu máš na autě?

Odkaz ke komentáři

Kdyz si potrebuju koupit auto, vzdy si zajedu do nemecka.

 

Zjistil jsem, ze moje O1 na tachometru ukazuje vetsi pocet najetych kilometru nez je realny. Auto bylo koupeno v CR a nekdo si asi hral s tachometrem tak,ze to podelal.

 

? Tak to nechápu, když kupuješ auta jen v Německu tak jak to že máš auto z Čr?

 

Jaký rozměr pneu máš na autě?

 

 

 

Protoze to bylo prvni a posledni auto z CR. Dalsi uz mam z DE.

Kdyz si zmerim realny 1km, tak tachac mi ukaze cca 1.5-1.8km. Rozmer je standart R15.

Prioritne mi jde o to, ze chci upravit tachometr, nechci resit cim to je a hledat zavadu.

 

Pokud je nekdo z brna a vi jak upravit cisla,tak dejte vedet pls.

Odkaz ke komentáři

taky pridam trochou do mlyna, ted sem kupoval O1 chtel sem 66-81kw, kombi, 02-04 rocnik, peknou a s lepsi vybavou jako je Style, Colection atd

 

1) inzerat krasna 02 cerna 81kw na tachu 215t, nalestena jak psi koule...v inzeratu nikdy zadny dil lakovany, nove brzdy atd,kdyz uz sem se ptal do tel, zda posle foto servisky pry ano, ze ale dnes nemuze, ze nekam jede, nic neda mi to vola za 10min pritelkyne a prej klidne hned, sem cely den doma, telefon nahlas, slysim jak ji okecava atd, no nic neda mi tovyrazime 150km do Noveho Mesta u Hradce Kralove, na miste auto pekne serviska, bohuzel neslo overit, v autorizaku bez zaznamu, razitka vetsinou ATU...uz pohled nova svetla, ptam se proc, ze nevi, brzdy ptam se kde jsou ty novy, na kotoucich 2mm hrana, desky tak spis na dojeti, prej nevi, v inzertu novy altik, napinak atd, vse zasle, motor umyty, tak rikam, ze je to naprd, nic nepoznam, prej at uz jedu, ze bych v praze dostal do drzky, odpovidam ze by mi to bylo jedno, kdyby to nebylo v inzeratu nejak nastineny a opravdovy stav jiny, nic odjizdim, rikam si za 120 tis jich je hodne

 

2) kombik 05 vybava celekm dobra, 215t bez servisky, cena 119, prijedu, auto otluceny, neva, pry slevi na kosmetiku, inu dobra, nastartuju a jdu pod kapotu, vse od oleje, no rikam km asi nesedi, stitek od oleje nejaky vydrbany, predni cislo 4, rikam co to je cca 450t, rikam diky naschle

 

rikam si teprve druhy auto, snad se nejaky najde....krom toho 2 mesice koukam na net, vim o kazdy O1 ktera odpovidala mym pozadavkum, bohuzel sem pracovne vytizen, vzdy mi vozidlo nekdo vyfoukl

 

3) pekna, trochu upravena 2003 na foto krasny lak, cena 115, ptam se do telefonu, je videt nekde, ze je vozidlo lakovane? ne, neni, ok, vyrazime 150 km nekam do Hejlic za Liberec do hor, na miste pekny, volant 02 RS, radicka nejaka O2 klement, loketka kuze, zbytek sedacek latka, poodejdu 5 kroku a vidim, ze puvodni lak maji pouze oboje dvere, zbytek lakovany, kdyz odhrnuju zadni tapce je hned jasny, po lemech dveri jiz kvete rez, jak to blbe olakovali, 180 na tachu, v TP 4 majitel Auto Esa, rikam nic moc, neva jedem dom...

 

zacinam byt nervozni a uz auto potrebujeme

 

4) kus je v Pze, rikam parada, cerna Stylovka 03 (v inzeratu 04), vubec neva, jiz potelefonu znejistim vychodni prizvuk, neva, neni to daleko, cena 119, na miste jiz ceka, prohlizim, zda se nikdy nebourana, dovoz DE, vsechny manualy, serviska nikde, na tachu 175t (nez sem vyjel, volam do Skody, po dvou letech mela kilo), ptam se prodejce zda mi opravdu nechce rici pravy stav km? pra na milion procent 175t, vzhledem k tomuto, orezlym zadnim dverim, sjetym pneu, nutnosti udelat rozvody, nefuncnosti zadnich stahovacek odjizdim, bohuzel

 

uz si rikam, asi musim klesnost v narocich, bohuzel, uz me to nebavi, pritelkyne nasrana, kdyz mam volno hledam novy nabidky atd...

 

5) krasna 03 Laurin plna palba, 175t neva, necham si poslat vin, v roce 2009 215t v nemecku, rikam si je za dobrou cenu, ikdyby mela 400 vypada pekne, domlouvam se zavazne na Soboru, do te doby pracuju, v 22h v patek vecer pred planovanym odjezdem volam plati zitra v 13h? ano samozrejme vam ji drzim, ok, super, rano budik, uz zamykame byt a ze jedem volam, ze jedem, odpoved, ze ji dnes rano rpodal sousedovi, kdybych se neozval, jel bych 300 km a dal mu snad do huby

 

jiz uplne znechuceny a zoufale potrebujici auto

 

6) jako blesk z cisteho nebe O1 Style 81kw tmave modra, krasna atd, serviska, prvni majitel v DE,cena 119t, najeto 140t neverim, ale riakm zkusim to, to musi byt ona, navic blizko, posila mi vin, volam do Skody jediny zaznam v 41tis km presne po 3 letech provozu, na aute origo tazne, rikam zazrak, nasel sem auto ktery si koupil vesnican s hovno najezdem

 

prijizdim na misto, je 17h majitel s autem prijizdi, pry ho ma u znameho v garazi, neva, nadherny lak v seru jeste hezci:-) moje prvni chyba, vyleze naprosto solidni pan, auto otevru, no prasne me do ksichtu vune jak u noveho, obchazim, nenajdu zadnou korozi, mam tu merak laku, riam supeeeer, vsechny dily kolem 110 mikronu, sam priznava 5 dvere klasicky koroze, byly lakovane, ty maji 170 mikronu, tim si me ziskava, z neduveriveho kupce mu jiz zeru z ruky, serviska, parada, jeste rika, zkontrolujte si i spony na strankach, ze neni nic v kladane, koukam na rok vyroby knihy, souhlasi s autem, vsechny okna 02 parada, kontrola vinu, zkusebni jizda log turba a vahy super, auto jede pekne, krasny sem rozhodnutej, uz jen tak koukam do motoru, nemam u sebe klic na kryt zase chyba, neva platim zalohu na cistopis a hura dom, po trech dnech si pro ni jedu, podepisuju bazarnickou smlouvu dalsi chyba, nic prvni ranni start nic moc, nedami to sundavam kryt motor oblity olejejm, typuju 300-400 tis, rikam do haje, volam do servisu dle servisky pry tam takove auto nemely, no super, prodejce na to, vam se zda serviska padelana? ja na to serviska ne, pouze razitka, ale ja to tak koupil, tak me zalujte atd.... nic nema cenu rikam naschle, jde na me vztek, nevim co bych rozbil nic no co z toho plyne?

 

nevim, kamarad mi to jednou rek dobre, myslis ze se nekdo 01 zbavuje kdyz je tak super? ty hezky kusy si lidi doma hyckaji, zbavuji se nalestenych smrti atd....

 

no nic na druhou stranu, auto pekny, jede hezky, pevne, spotreba good, jen resim starty, budu muste udelat nejaky servis a budu jezdit, bohuzel sem hledal az sem prebral....pritom mi bylo jedno kolik ma najeto kdyz to bude dolozeny, klidne 400 ale dolozeny a odservisovany

 

doufam ze sem vas neunudil a omluvte chyby, pisu narychlo

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...