Přejít na obsah

Jaký olej?


Doporučené příspěvky

tak to je asi hazard

Ja uvazuju o oleji od Ekolube,kde litr prijde na 199Kc

(Q8 Formula V LongLife 5W/30 ; Specifikace: ACEA A3, B4, C3

VW 504.00, 507.00 (norma zahrnuje Longlife II i Longlife III)

 

a s tim,ze bych jen zdabloval interval na 30tis. km

To by mohlo byt O.K. - nebo?

Odkaz ke komentáři
Klidně můžete lít na horní rysku, ničemu to nevadí, horší je když se to přeleje o víc než pár milimetrů nad, to potom dělá bordel, klikovka škrtá o hladinu a v těch otáčkách jí to moc dobře nedělá.

 

A plati to same i pro TDI?

 

Ja tam mam centimetr nad ohibkou teda centrmetr a pul nad maximem.

 

Muzu treba vitahnout olejovy filter a tim padem "odsat" trosku toho oleje z motoru a pak ho zpet vratit na misto? Mislim ze prave tolik kolik je v tom filtru potrebuju dostat ven aby to bilo na maximumu?

Odkaz ke komentáři

Taky jsem to mislel ze to takhle udelam, ale muzu ten filter vratit zpet do motoru potom? Jako jestly nehrozi ze neco s starim filtrem zacpu (treba pokud to neco v tom oleju krouzi a podobne), samy vite ze vzdy pri vimene oleje vsude rikaji ze filtr oleje MUSI bit vimenen, tak proto. Zdravej rozum mi rika ze by to nemnel bit problem ale radsi se zeptam nez abich potom litoval.

 

A s odlevanim problem neni, mam v rezerve jeste cca pul litru tak pokud toho moc odleju tak tam dospu noveho a je to.

 

Ten starej je skoro novej najeto cca 800km, muzu ho pripadne jeste pouzit na dolevani do motoru a podobne?

Odkaz ke komentáři

strikacku bich i nasel ale hadicku ne! Co treba nekolik brcek spojit tou nejakou silnejsi paskou (abi nahodou nektera z nih ne zustala v motoru) a pak na vrh tu strikacku a pak vicucat s ni?

 

A jak nalevacim hrdlem, gdiz ho otevru tak dole vidim nejakej metal, a nejake dily takze se tezko asi dostanu dole do olejove vany? Co treba skrz ten otvor gde je meritko (merici tyc)?

Odkaz ke komentáři

S těmi brčky nevím nevím, já bych to neryskoval a nějaká hadička se dá v nějaké drogérii nebo v nějakém takovém obchodě určitě koupit... Co se týká toho vytahování oleje z nalévacího hrdla, to byl jen takový nápad, já jsem se nedíval jestli tam tomu něco brání nebo ne, ale tím otvorem jak je měrka by to taky mohlo jít, jako nápad to není špatný :D . Teď mě napadlo, že ta hadička by se možná dala koupit v obchodě s elektro-materiálem (koupit nějakou silikonovou hadičku nebo bužírku)...

Odkaz ke komentáři

Tak uz jsem to udelal!

 

Pekne nastartoval at ten filt nasaje olej, pak ho odsrouboval, ocedil do nadobky, pak vratil, zase nastartoval, zase odlel z filtru a takhle 3-4 krat a dostal jsem se na uroven mozna mm pod maximem co je merce (ten oznaceni dil - ne ohib). Gdiz jsem ten olej "odcerpany" nalel do plastove flasky tak jsem zhruba nimirl ze tam bylo cca 0,6-0,7l oleje navic. Nevim jestly se to dalo tolerovat nebo ne ale ted jsem klidnejsi :o

 

Muzu ten olej starej cca 1tkm pouzit pro dolevani pri pripadne sportrebe oleju? Jeste kompletne nestratil barvu, ano scernal ale je videt ze je jeste novej!

 

Jinak dik moc vsem kteri pomohly a omlouvam se za off jelikoz se jednalo o TDI a ne beninak!

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

pokud svítí kontrolka pak jedině diagnostika ukáže co mu chybí.

jinak hustotu oleje označuje to první číslo, čím menší, tím řídčí olej == vhodný do nízkých teplot.

na náš mírný pás co se týče hustoty olejů se používá 10W nebo 5W (menší číslo motoru prospěje, ale vysoká spotřeba, vyšší číslo v zimě déle trvá než začne mazat).

 

jinak oleje, každý řeší jaký olej jestli 5W-30 nebo 5w-40 apod.

v manuálu od auta je jasně napsána specifikace VW. Výrobci olejů ji mají napsánu na flašce.

tady není co řešit a vymýšlet. vezmu specifikaci z manuálu a hledám oleje a pak si teprve vyberu "značku".

v autě mám od novoty longlife, pokračuji v longlife konkrétně CASTROL 5W-30, interval 30k km nebo 2 roky.

dál není co řešit. zajisté pokud vyměním dříve (můj případ, udělám za 2 roky cca 22k km) motoru to jen prospěje, peněžence méně.

a spekulace, že 30k km je moc ? výrobce jak motoru tak oleje není padlý na hlavu, a pokud by v tom byl problém pak by výrobce sral do hnízda sám sobě, kdyby si nechal do svých motrů lít neěco co jej odrovná.

Odkaz ke komentáři

mysterix: to ti žere celkem dost, můžeš zkusit dát ten 10W-40, ten je hustší a pokud ani to nepomůže, tak dát nová gufera na ventyly popř. dát i nové pístní kroužky. Mě octa taky začala žrát olej (ve 197 000 km, jsem měl spotřebu 1,5l/1000 km) a pomohla mi výměna pístních kroužků (samotná výměna gufer na ventilech nepomohla) :lool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...