Přejít na obsah

Poruchy klimatizace


Oskar1

Doporučené příspěvky

Tak mám pocit, že mě letošní servis klimy bude stát víc než tu tisícovku - přestal mi jít ventilátor v kabině, LEDky svítí, ale proud vzduchu žádný.

 

Pojistky jsem prošel a nic, takže předávám auto mechanikovi a jsem zvědavý, co z toho vyleze. Nefunguje ani klapka vnitřní cirkulace, takže bych podezříval nějakou "elektriku".

Na spreji není žádný návod? Mě to vloni stříkali právě do výdechů v kabině, letos otvorem pro kabinový filtr. Jsou i verze, které jenom postavíš na zadní sedačky a necháš stříkat při běžící klimě.

 

Jedna desinfekce je obvykle málo, někdy je třeba opakovat po pár týdnech a taky vyměnit ten zmíněný kabinový filtr.

Kunda půjdu říct do Plivárny, tady se podělím jen o výsledek letošního snažení o čistotu a nezávadnost klimy: metoda stříkání desinfekčního spreje otvorem pro kabinový filtr je zřejmě jedna z nejhorších, prt. moje domnělá porucha ventilátoru bylo jeho zalepení právě desinfekčním sprejem.

 

Autorizovaný odborný akciový a naleštěný Škoda servis samozřejmě na nic nepřišel, chtěli auto na týden a začín rozplétat dráty až k nezávislému topení, můj dvorní mechanik to včera rozdělal a ještě ten den bylo vyřešeno.

Odkaz ke komentáři

na obrázku nemáš ale zakropuškovaný tlak.

podle mne je v klidu (klima vypnutá tlak) cca 6-8 barů.

po zapnutí tlak leze nahodu a cca 25 barech spíná sahara a začně chaldit médium .......

následně tlak klesne sahara se vypne a tak pořád dokola, to je stav když auto stojí.

pokud jede chladí se náporem.

nad 30barů by tlak neměl jít, pak může bezp. ventil pustit médium ven.

 

mám kompresor zadřený, sned během týdne výměne a příjde mi kabel, mrknu na to jak se systém chová, včetně hodnot.

Odkaz ke komentáři

zdravim chlapi potrebujem poradit ohladom klimi na 2jkovej octavii. dal som napustit klimu v servise original s masinou....ked ju zapnem chladi len prvych 20-30 sekund potom ide teply vzdych...ked ju vypnem tak z vetrakov vybehne len studeny vzduch.....moze to byt nejake cidlo vzduchu ked ano tak ktore ? diki moc.....

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Nazdárek. Tak jsem cestou na dovolenou pustil klimatizaci a šel z ventilace zápach. Tak jsem si koupil cestou rozprašovací sprej Valeo jak se dá na podlahu a zmáčkne se a pustí se vnittřní cirkulace , ale to pomohlo jen na 2dny. A zápach by zase zpátky. Tak jsem nechal vyčistit klimu v Auto Škoda a zápach se zase vrátil. A připadá mi že ten vzduch z ventilace jde takovej vlchkej. A pod autem jsem ještě letos neviděl ani kapku kondenzátu. A do kabyny mi voda taky netače. Tak nevim kam odchází. Filtr jsem dal taky novej. Můžete poradit jak se toho zápachu zbavit?? Nebo je někdo kdo ten výparník umí pořádně vyčistit??

 

Děkuju za vaší pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravím pánové,

taky přidám jednu čerstvou zkušenost. V sobotu jsem sedl do auta OC II facelift a po nastartování se ozýval nějaký skřípavý zvuk z motoru.

Po chvíli laborování jsem zjistil, že nejede klima. A to skřípání byla ruplá spojka na kompresoru.

Takže první co mě naštvalo je, že 4 měsíce koupené auto (rok v. 2010) a taková závada a co mě dorazilo bylo, že v odborném servisu si pomiňují výměnu kompresor + nějaký chladič.

Cena min.20.000 Kč.

Tak se ptám je opravdu nutné měnit kompresor a k tomu i ten chladič?? Oni si to podmiňuí kvůli záruce, že je údajně nějaká nečistota v okruhu a tudíž to musí udělat komplet.

Nestačilo by vyměnit jen ten kompresor?? Takový hříšný prachy se mi fakt dávat nechce. :palec:

Odkaz ke komentáři

Jen uvedu na pravou míru tu koupi. Já jsem druhý majitel a auto má už něco nahrkanýho. A se.. mě to, že je to pro mě 4 měsíce starý a hned takový výdaje.

Takže nějaká záruka podle mě nepřipadá v úvahu. Mám tam známýho, ale ten je na dovolený a bude příští týden. Tak uvidíme až se vrátí, co vymyslí.

Odkaz ke komentáři

pokud je vozidlo servisované v autorizovaném servisu, má vyplněnou servisní knížku, tak by neměl být problém uplatnit v rámci 2 leté záruky

 

a i kdyby, tak záruka 2 roky je ze zákona i kdyby nebyla vedená serviska.

 

jediná záruka, která zaniká změnou majitele vozidla je prodloužená a záruka mobility, alespoň tak mi to bylo vysvětleno

Odkaz ke komentáři

Mě zase bylo řečeno, že pokud jezdíš pravidelně na servis, tak se ti záruka mobility prodlužuje, tak jsem se ptal co to znamená a technik mi říkal, máte mobilitu do xx.xx.xxxx, s každou další servisní prohlídkou se to zase prodlouží. Dokonce jsem viděl v tom předáváku napsáno servis na záruku mobility, nebo něco takového. Nejsem první majitel.

Odkaz ke komentáři

Příští týden to začnu řešit, tak uvidíme. Ale vybral si ten kompresor ten nejhorší čas na výměnu. :wub: Ty vedra jsou fakt síla.

Zeptám se ( možná blbě ), ale dá se nějak ovlivnit případně předejít destrukci klima kompresoru??

Co jsem četl a z doslechu je to prý častý jev, tak se ptám, je to o nějaké " lepší " údržbě nebo je moc namáhaný při provozu a prostě nevydrží???

Odkaz ke komentáři
Guest luboci777

zdravím.Mám octaviu II FL,najazdených 44 tis.km a tiež mi pred dvoma týždňami odišiel kompresor klímy.je to hrozné jazdiť v tomto počasí bez klímy a bol som sa teda znova informovať čo je s tým kompresorom...a že ešte nedošiel,že majú s tým nejaké problémy.Nespomínali,že by sa mal meniť aj chladič.Záruka mi končí 10/2011 takže som aj rád,že to odišlo teraz.Podla mojich info to odchádza dosť často,takže by nebolo odveci vymeniť tie kompresory sériovo a bezplatne v rámci výrobnej vady.Ale toho sa asi nedočkáme...

Odkaz ke komentáři
Nazdárek. Tak jsem cestou na dovolenou pustil klimatizaci a šel z ventilace zápach. Tak jsem si koupil cestou rozprašovací sprej Valeo jak se dá na podlahu a zmáčkne se a pustí se vnittřní cirkulace , ale to pomohlo jen na 2dny. A zápach by zase zpátky. Tak jsem nechal vyčistit klimu v Auto Škoda a zápach se zase vrátil. A připadá mi že ten vzduch z ventilace jde takovej vlchkej. A pod autem jsem ještě letos neviděl ani kapku kondenzátu. A do kabyny mi voda taky netače. Tak nevim kam odchází. Filtr jsem dal taky novej. Můžete poradit jak se toho zápachu zbavit?? Nebo je někdo kdo ten výparník umí pořádně vyčistit??

 

Děkuju za vaší pomoc.

 

Mám úplně stejný problém.

Navíc jsem to zkoušel čistit sprejem Valeo, kde bylo v návodu napsaný, že po vyndání kabinovýho filtru a zpětném zavíčkování se to má přerušovaně celej sprej nastříkat do sání venkovního vzduchu zvenku pod oknem spolujezdce, takže to šlo přes motor ventilátoru a teď jen s hrůzou čekám, až se mi ten motor ventilátoru posere, jak psal výše Mischicka. Smrad se tak o půlku zmenšil. Ale mám pocit, že bude ucpanej odtok kondenzátu, že tam ty voda zůstává a smrdí. Ale vůbec nevim, jak a kde to prošťouchnout nebo vyčistit. Pod autem taky nemám vodu.

 

Kunda půjdu říct do Plivárny, tady se podělím jen o výsledek letošního snažení o čistotu a nezávadnost klimy: metoda stříkání desinfekčního spreje otvorem pro kabinový filtr je zřejmě jedna z nejhorších, prt. moje domnělá porucha ventilátoru bylo jeho zalepení právě desinfekčním sprejem.

 

Autorizovaný odborný akciový a naleštěný Škoda servis samozřejmě na nic nepřišel, chtěli auto na týden a začín rozplétat dráty až k nezávislému topení, můj dvorní mechanik to včera rozdělal a ještě ten den bylo vyřešeno.

 

Zdar,

ten zalepenej motůrek ti osobní technik vyměnil nebo se mu podařilo to nějak vyčistit?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem nechal vyčistit a doplnit klimu ještě ve Škodovce, takže vyčištěný to musí bejt pořádně, když se to čistilo dvakrát. Ale hned se při trochu sychravým počasí mlží okno, když neni zaplá klima. Dělá nám to i nový služební auto tak nevim. Před tím mi to nedělalo. Teď ještě vyměnim kabinovej uhlíkovej filtr a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Ahoj, rad by som poprosil o radu ohladom nizkeho vykonu klimy oct 2 fl, 4/2009, climatic.

Chladiaca zmes doplnena, unik nebol skoro ziaden, jednotka climaticu nehlasi ziadne zavady. Klima chladi ale vzduch nie je ladovy. V com moze byt zakopany pes?

Moj postreh v zime auto malo kuri (topi), v lete malo chladi v porovnani s predoslou o1 s climatronicom. Je tu niekto z Bratislavy s climaticom a ochotou na porovnanie vykonu klimy?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

OII combi - 1.9TDI - 77kW - 208tis.km - 04/2005

 

Zdar všem, také se podělím o své zážitky s opravou klimakopresoru.

Jak to tak bývá, tak jako všem zde mi odešla klimatizace právě v čas kdy začíná být teplo a potřeboval jsem vyrazit na prodloužený víkend na Moravu při těchto teplotách :pivo: .

 

1.Klikamopresor přestal makat. Při zapnutí se ozval takový divný skřípavý zvuk jako když se zadře kompresor. Začal jsem s tátou pátrat kde se co pos****. Napíchnul jsem auto u kámoše na VAG a ten hlásil žádný tlak v okruhu. Tak jsem zajel do servisu ať se mi pokusí klima naplnit. Bohužel se nepovedlo, někde zpoza kompresoru unikalo chladivo. Sundal jsem v garáži kompresor a zkusil s ním pootočit. Samozřejmě to vůbec nešlo = zadřenej kompresor, když jsem s ním zahejbal, tak v něm něco cinkalo. Takže už bylo jasno :wallbash:.

2.Začal jsem hledat nový kompresor. Uvažoval jsem, že bych koupil nějakej jetej, ale nakonec jsem šel do nového. Koupil jsem ho v Praze u jednoto týpka z konkurenčního fóra zabývajícího se naftou-sílou. cena 5500,- Kč . Při výměně jsem dal nové O-kroužky k přívodním hadicím, které jsem koupil přímo ve škodovce cca 55,- Kč oba dva.

Vše jsem složil dokupy a nechal naplnit a vyčistit v servise. Plnění vakuování, chladivo, UV kontrastní látka + olej = 1215,-Kč. Po naplnění zase vše maká! Najel jsem cca 1000km a zatím OK. :palec:

3.Táta rozebral kompresor jen tak pro info čím to bylo. Olej z kompresoru byl úplně hutnej šedivej. Asi jedna z hlavních příčin toho zadření. Otázka zní zda se má u kompresoru měnit taky olej v nějakém intervalu a zda se to vyplatí?

4. Dále jsem řešil, zda čistit okruh a po obtelefování několika kamarádů, kteří dělají v servisech i u škodovky mi přišla odpověď, že to nikdy nedělali. Jen vyměnili kompresor naplnili a jelo se dál.

5. Původní číslo kompresoru byl 1K0820803N ZEXEL rv 2005. Nový adekvátní 5N0820803E DELPHI 2011

 

Takto asi vše! B)

post-16461-0-31418700-1340648017_thumb.jpg

post-16461-0-97810800-1340648032_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři


  •  
  • No a nejni problém v nějakém čidle snímání teploty? Někde jsem četl, že klimatizace funguje jen od nějaký plusový teploty a je to právě na rozhodnutí teplotních čidel v autě. Pokud to třeba hází nějaký chybný hodnoty, tak to může fungovat jen občas. V ten moment to napíchnout na VAG a načíst čidla.


  •  
  • Pak jsem se ještě dočetl, že může být moc nacpaná klimatizace. Je tam moc média a tak je tam velký tlak a to je také špatně.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...