Přejít na obsah

Světelný senzor


Doporučené příspěvky

Caute,

obzeram sa po novej mladsej octavii a casto krat nachadzam octaviu s xenonmi, ktorej udavaju ze ma dazdovy senzor ale pritom na spinaci svetiel nema polohu AUTO. Priklad je napriklad tu. Existuju verzie s dazdovym senzrom bez automatickeho rozsvecovania svetiel? Co vsetko je potom potrebne domontovat aby to malo aj automaticke svetla?

Johny

Odkaz ke komentáři

Sehnal jsem snad vše, co je k zapojení světelného senzoru a automaticky ztmívatelného zrcátka potřeba.

Zapojení svorkovnice světelného senzoru:

senzor.png

Zapojení svorkovnice automaticky ztmívatelného zrcátka:

zrcatko.png

Montážní místa řídících jednotek:

montazni_mista_rj.jpg

Svorkovnice na centrální řídící jednotce vozu:

centrali_rj.jpg

Pojistky:
pojistky.jpg

Pro ty, co mají zastínitelná i vnější zrcátka je tady ještě toto:
vnejsi_zrcatko_sk.jpg

vnejsi_zrcatko_bk.jpg

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Prosím Vás, nemohl by mi někdo poslal label soubor pro LCode na BSG 3C0-937-049-AE. Nebo jestli máte nějaký pack. A kdyžtak alespoň říci, který soubor mohu pro nakódování použít?? Už v tom mám úplnej guláš :( .

Nevím jestli už tam mám nakódovaný dešťový senzor, nebo ne. Kdyžtak mi prosím kód alespoň upravte:

A18AF111004140000110D000000000000097F075C00000

Odkaz ke komentáři

Caute,

obzeram sa po novej mladsej octavii a casto krat nachadzam octaviu s xenonmi, ktorej udavaju ze ma dazdovy senzor ale pritom na spinaci svetiel nema polohu AUTO. Priklad je napriklad tu. Existuju verzie s dazdovym senzrom bez automatickeho rozsvecovania svetiel? Co vsetko je potom potrebne domontovat aby to malo aj automaticke svetla?

Johny

 

Ano existuje, je třeba vyměnit vypínač světel, natáhnout chybějící kabeláž a dokódovat.

 

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zdravim, dodelaval jsem si automaticke rozsvecovani svetel (light assistent). Stacilo pouze natahnout jeden vodic, vymenit 3 polohovy vypinac na 4 polohovy a nakodovat centralni jednotku. Vse ostatni jsem v aute jiz mel.

 

Rozsvecovani funguje jak ma, nicmene obcas se stane, ze svitim i ve dne. Nejsem si jisty, jestli to ma primou spojitost se sviticim sluncem, jak tady jiz nekteri popisovali... Automaticke spousteni steracu se mi zda, ze funguje bezproblemove.

 

Jedna se o Octavii II RS MR2006. Part number destoveho senzoru 1K0 955 559 AF (starsi typ). Jestli bylo nekdy meneno celni sklo a destovy senzor prelepovan nevim

 

1) Myslite si, ze by mi pomohlo vymenit destovy senzor za novejsi typ?

V pripade, ze ano...

2) je treba menit celni sklo?

 

Senzor je pry soucasti celniho skla resp. s vymenou celniho skla se pry meni i destovy senzor. Z dilenske prirucky mi vsak prislo, ze na skle je nalepeny pouze drzak, do ktereho se destovy senzor zacvakne, z cehoz mi vyplyva, ze by mel byt jednoduse vymenitelny pouze senzor...

 

Diky za rady ;-)

Odkaz ke komentáři

novej: Na sve predFL Octavii mam dodelavane denni sviceni misto mlhovych svetel. Maji inverzni funkci k potkavacim svetlum... Tzn. kdyz jsou potkavacky zapnuty, nesviti denni sviceni. Jakmile se diky dostatecnemu okolnimu svetlu potkavaci svetla vypnou, automaticky se zapne denni sviceni.

jojo to je dobrý řešení, ale v origo stavu ztrácí význam, ne?

Odkaz ke komentáři

V některých zemích tak fungovat můžou, u nás ne. Mlhovky jen do mlhy. Asi jsi měl štěstí. Já je zapomněl vypnout a druhý den mě vybrali. A krom toho není to příjemné ani pro protijedoucí, spousta totiž ani nesníží svítivost a svítí natvrdo mlhama... To už raděj denní přímo za mlhovky, v těch kulatých RS/Scout to vypadá docela dobře a je to legální. Tak jak píše DawiDX

Upraveno uživatelem napajedlak
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...