Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic

breta

Uživatelé
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

About breta

 • Rank
  hodnost: AMBITION

Recent Profile Visitors

607 profile views
 1. breta

  Moje Agáta

  Pozor - ve stropním světle není nikde stálé plus 12V (kontakt T3e/2, ro/sw nemá stálé plus, přestože je ve výkresech označen jako 30).
 2. Dekuju mockrat za vysvetleni. Bohuzel vice jak 50W nemohu ted sehnat... Myslite ze alespon 50W bude stacit? Nebo tech 5W je veliky rozdil? Dival jsem se a ted tam mam LED 35W coz bude tem problem. Dekuji predcasne za Vasi odpoved :)

 3. Je potřeba zjistit, jaký má příkon tvoje LED H7. Klasická halogenka H7 má 55W, některé LED H7 mají podstatně méně. No a právě ten příkon ve W je rozhodující, jak to bude ohřívat vnitřek paraboly.
 4. ruzipa Pořádně si přečti návod, protože slova "odebirat 0,42 A za hodinu. Za den je to cca 10A" jsou úplný nesmysl
 5. breta

  Ztráta napětí

  Když můžeš takto občas závadu nasimulovat, máš vyhráno. Kdybys nenapsal, že jsi měnil baterku, řekl bych, že je vadná (občas se v ní přerušuje můstek). Postupuj při závadě (když mžourají kontrolky) takto: mínusový konec multimetru připoj přímo na mínus baterky a pro obě následující měření je tam nechej a pak: 1, změřit napětí přímo na plus baterky -musíš naměřit více než 12V, jinak je baterka KO 2. změřit napětí na kostře - a to jak někde na karosérii, tak na bloku motoru. To napětí musí být blízké nule, ale možná se dočkáš překvapení. Pak napiš, cos naměřil,
 6. Podívej se, co máš na PIN4. Tam má být pouze jeden drát, žlutý-červený, nic jiného.
 7. Když použiješ typ modulu s tzv. SOS tlačítkem, nabízí se ti spousta možností komunikace s tímto modulem, musíš si přečíst návod. Jen stručně: Vypnutí alarmu se děje zasláním SMS "0000", opětovná aktivace zase SMS 1111. V obou případech odešle modul zprávu o stavu, do kterého přešel. Pomocí dalších SMS lze nastavit mnoho dalších funkcí - může se nastavit několik čísel, kam bude modul volat/posílat SMS, může se na modulu aktivovat tlačítko SOS, zablokovat možnost spojení s jiným než zvoleným telefonem, zjišťovat přibližnou polohu atd. atd. Já jsem si modul hardverově upravil - vyřadil jsem jeho čidlo PIR a spouštění modulu dělám libovolným externím signálem - konkrétně u auta aktivací osvětlení při otevření dveří, u hlídaných objektů externím čidlem PIR nebo dveřními kontakty.
 8. aktivní SIM: -ano, kdysi na tyto poplachové věci byla vhodná služba O2ZERO, tu mi zrušili. Dnes je vhodná služba u VODAFONE , provede se jednorázová platba 200.- za SIM a o nic se netřeba starat. Protože se z ní při použití funkce prozvonění nic neodebírá, je tam prakticky kredit navěky. Dokonce ty vložené 200 stovky se mohou použít na zasílání kontrolní SMS nebo zapnutí odposlouchávacího hovoru. stálé napájení: ano, modul má vnitřní baterku, která se nabíjí přes USB kabel. Kabel může být připojený stále, nabíjení trvá asi 2 hodiny, týden se nenabíjí (nulový odběr), pak se zase 2 hodiny nabíjí atd. Z hlediska odběru pro auto zcela zanedbatelné.
 9. Ne každý zloděj nosí sebou GSM rušičku, flexu na páku či zpátečku a náhradní řídící jednotku. A stejně jednou tu rušičku vypnout musí a pak ten modul stejně pošle SMS. A lze pak poslat dotazovací SMS pro lokalizaci, kde auto přibližně je. Nic není 100%. Ale já to mám více než rok, hlídám chatu, auto, byt. Nikomu toto řešení nenutím........
 10. Tajný vypínač + zpátečka je OK. ale dávám ke zvážení tento námět. Já jsem to ještě doplnil GSM modulem. Ten se mi aktivuje buď pohybem uvnitř auta nebo otevřením dveří nebo je spousta dalších možností úprav tohoto modulu. https://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-GSM-GPS-Security-PIR-Alarm-SMS-MMS-Monitor-Detection-Camera-Video/162674563132?hash=item25e028d83c:g:dX8AAOSwuiNZuqWp Do auta někdo vleze, do 10 vteřin mi zvoní mobil, ať jsem kde jsem. Do ceny 300.-Kč se to vejde.
 11. Neví prosím někdo, jestli výrobce O1 tento problém od určitého roku výroby vyřešil a když ano, odkdy?
 12. Tak této odpovědi si vážím - konkrétně, jasně, stručně. Jsi machr, palec nahoru!!!
 13. Abychom pokročili, musíš odpovídat PŔESNĚ, na co se ptám. Píšeš, že tam napětí JE (tedy na T17a/1, (Xz). Takže: Když to propojíš těmi červenými dráty, klíček přitom je v poloze zapalování, tak tam určitě NENÍ napětí na tom červeném drátě, není-liž pravda?? Pak pokročíme dále (protože pak tuším, kde závadu hledat).
 14. spínač světel v poloze pro světla, zapalování zapnuto: - napětí musí být ve spínači světel na kontaktu T17a/4 (ozn. 56, vodič 1,5ge/ro), a odtud jde do přepínače světel (do "páčky") na kontakt v páčce T12a/7 (ozn. 56) a ten se sepne (v poloze páčky tlumená světla) s kontaktem T12a/8 (ozn 56b, vodič 1,5ge/gn) a tento vodič jde na pojistky S20, S21 pro tlumená světla. To je celá cesta, s libovolným multimetrem to proměříš. Pokud bys potřeboval výřezy z příslušných schemat s vysvětlením, zkusil bych je sem dodat. První zásadní měření musíš začít tím, že na přepínači světel MUSÍ být napětí +12V na T17a/1 (ozn. Xz, 2,5sw/ro).
×
×
 • Create New...