Přejít na obsah

HanyZ

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    403
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele HanyZ

  1. Ahoj, chtěl jsem včera jet na geometrii, ale nezdálo se mi řízení a tak jsem zvedl auto a zkusil vůli kola. Levé přední kolo má dost vůli, celé chodí. Vůli má při chycení kole vlevo a vpravo tedy vodorovně. Špatný čep řízení ? Spodní čepy mám měněné. Díky za rady.
  2. byl jsem včera u karosáře v Petřvaldu u Karviné, opravu mi udělá za 3000 Kč komplet + plech opravný.... tak si myslím, že to je dobrá cena.
  3. vyřešeno, bylo to vodou, která zaoxidovala spínač... proč tady odpověď trvá tak dlouho a na druhém foru je hned ?
  4. Ahoj, dnes po cestě z Polska jsem chytl fakt brutální bouřku, vody jak .... no prostě mazec. Nebylo vidět na krok. Po vyjetí z téhle bouřky, kdy spadlo asi 35 litrů vody za vteřinu (fakt jsem to ještě nezažil) jsem si všiml, že ručička teploměru je cca o 0,5-1 cm nad polovinou - takže přehřívání. Tak jsem jel v pohodě dál, teplota se ustálila zpět na střed. V koloně nic, pohoda. Jenže při rozjezdu a jízdě po městě či do kopce, kdy jsem fakt tlačil pod plným plynem, teplota zase lezla nahoru. Tak jsem dojel do ČR a když ručička po jízdě cca 2 minuty na plný plyn lezla nahoru zastavil jsem a otevřel kapotu - zjistil jsem, že ventilátor na chladiči se netočí. Kde mám hledat chybu ? Termostat měněný před měsícem, čidlo teploty před 3, chladič byl teplý. Co se týče téhle situace, před tím, než jsem vjel do toho lijáku, kde byla voda fakt všude, tak bylo vše ok, ujel jsem předtím asi 150 km pod plným plynem na 5ku a teplota krásný střed, žádný problém. Předpokládám tedy, že to bude mít souvislost s tím deštěm. Že by nějaká pojistka ? Či kontakty na ventilátoru? Kde případně pojistku hledat (která to na baterce je) ? Díky moc za rychlé rady. :help:
  5. nějaké poznatky k výše uvedenému by se nenašly ?;)
  6. HanyZ

    Lambda sonda

    osobně jsem lambdu neměnil, ale předchozí majitel auta ano - měnil ji 3x, vždy originální díl - 3x odešla po půl roce.... nakonec uznali v autorizovaném servisu, že je třeba udělat jinak uložení, a lambda už není zboku, ale seshora - což si myslím, že je lepší, než kupovat opakovaně sondu
  7. mám pořád pár problémů, které se snažím vyřešit s autem ... 1) Při studeném rozjezdu, než se motor zahřeje, tak na 1ku při pouštění spojky se zatřepe celý předek auta, nevím co s tím. Když spojku přidržím v místě, kde dochází k vibracím auta a přidám plyn, tak je třepání intenzivnější. Neví někdo co s tím ? P.S.: Spojka je jetá, že by přítlačák ? 2) Odchází asi startér, občas se jen točí startér, ale pastorek nezaskočí. Mám možnost koupit toto : http://aukro.cz/item1165230671_starter_1_6..._golf_apod.html a nebo http://allegro.pl/item1118397132_rozruszni...da_octavia.html Který byste doporučili ? 3) Při přejezdu nerovností se ozývá od levého zadního kola poklepávání, vždy když se auto zhoupne. Tlumič jsem už zkoušel, drží jako přibitý, výfuk to také není. Co by mohlo klepat ? 4) Měnil jsem dle info výše čepy na přední nápravě (spodní). po výměně jsem byl na geometrii, kde mi zjistili, že pám zřejmě trošku pohnutou těhlici levého kola - jezdím po Polských cestách , není se co divit. Každopádně auto jede rovně, jen volant je mírně doleva. Když ho srovnám na střed, jede auto doprava. Po geometrii bylo však vše ok, volant přesně uprostřed. Po ujetí cca 1000 km se volant mírně stočil doleva, když volant pustím tak auto jede rovně (mírně možná doprava, ale to bude tou těhlicí). Prý se to srovnat nedá. Každopádně, proč byl volant po geometrii rovně a teď je natočený doleva ?;) kdybych si na něco vzpoměl, doplním Díky za všechny užitečné rady a uvítání výše
  8. Mě začal výfuk rezonovat až po výměně zadního dílu, takže chyba bude jinde.
  9. Připadá mi to jako kdyby rezonoval tepelný štít někde, budu muset pod auto, ale musím najít rampu - jsem pracovně skoro pořád v Polsku :) Tak uvidíme, bez toho to asi nevyřeším.
  10. Jelikož jezdím dálkové jízdy a v autě kouřím, tak používám AmbiPur - Anti Tobacco :) Parádně voní, po cigaretovém zápachu ani páry - a to vozím i babičku, která je nekuřák :lool: Co se týče stromečku, tak v kufru mám 2x WunderBaum Black Classic a taky paráda :lool: Zkoušel jsem vše možné ale AmbiPur - i když cenově dražší - vyhrál. Palubku občas přeleštím Jablkovým sprejem a je to :)
  11. olej měním docela často (cca co 4 měsíce po 12-14 tis. KM) a vždy dávám 10W40. Pokud má olej stejnou normu, tak se můžou i smíchat různé značky - teď jsem smíchal Shell a Mogul. Měl jsem zbytky. Jinak vleze tam cca 3,1-3,2 l oleje a je to až na rysku. Olej mi nežere vůbec. Jednou se mi podařilo přelít až nad zlom, čekal jsem, že si to motor sežere a ono nic :) Jen trošku cáklo na škrtící klapku. Takže spokojenost. Co se týče 5W40, může se prý dávat, ale na zimu je 100% lepší 10W40.
  12. HanyZ

    Jaké svíčky ?

    já měl původně BOSHky, odešly.... nahodil jsem BRISKy - auto vůbec nechtělo jet, škubalo, cukalo.....koupil jsem NGK BUR6ET a naprostá spokojenost - v kombinaci s výměnou kabelů naprostá změna a oživení auta !
  13. Výfuk jsem koupil na autoburze v Ostravě, o víkendu sehnat jiný nebyla šance a potřeboval jsem odjet do zahraničí večer. S prasklým výfukem by to bylo docela lákadlo na fízly. Co se týče výfuku je to nějaký noname made in Poland dovoz Čína :)) Začalo to dělat po výměně, co mě však zaráží, že rezonance je ze středu auta mezi sedačkama předníma (kat by to být neměl) - jak jsem vyndával starý výfuk zadní díl, tak jsem s výfukem docela lomcoval tak spíš bych řekl, že se někde něco pohlo. Rezonance je při neutrálu až kolem 4-5 tis. otáčkách, při jízdě 2-2,5. Připadá mi to, jako by někde klepal rezonoval tepelný štít. Ale nic jsem nenašel
  14. Po výměně zadního dílu výfuku (noname z OVY z burzy - rychlé a levné řešení o víkendu před odjezdem do zahraničí - nekamenujte mě ) mi výfuk kolem 2-2,5tis. otáček zezadu rezonuje - jakoby nějaký plech drnčel o výfuk - plechy jsou ok, že by spona spojující středový a zadní díl výfuku ? při montáži jsem máznul spoje výfukovým tmelem (?)- takovou hnědou pastou, sponu stáhl. Výfuk je krásně tichý na to co je zač a spotřeba šla taky dolu a výkon nahoru. Jen to drnčení mě štve docela. Kde hledat ? Díky
  15. opěrku jsem odčalounil, packy vysypal a mezi nožku a opěrku (do vzniklé štěrbiny) narval srolovaný kus papírku a drží. Neříkám, že je to profi oprava, ale účel splnila
  16. 19.7.2010 - oprava viklajících se hlavových opěrek zadních sedadel (vylámané packy plastové u nožek v plastovém krytu
  17. já mám benzín, 55 kW,už po městě ok, ale nad 120 hučí docela hodně motor. No jo , není se co divit, u 120ti už točí přes 3 tisíce otáček
  18. Já měl původně jeden puchýřek, ale přes zimu to vylezlo a je to skoro kolem půl víčka. Takže vidím to na ten opravný plech. Škoda, že nejsi někde z Ostravska, hned bych ti to auto nejraději na víkend hodil do garáže za poplatek :)
  19. sakra, taky mě to čeká. Bojím se toho jako čert kříže. Každopádně sám se do toho moc pouštět nechci, i když ty jsi to udělal naprosto LUXUSNĚ. V servise mi řekli cenu min. 3000 Kč - max. 8000 Kč za opravu (dle servisu).
  20. 21.5.2010 - výměna vzduchového filtru 22.5.2010 - montáž loketní opěrky 26.6.2010 - výměna VN kabelů 6.7.2010 - přizvednutí dveří řidiče 10.7.2010 - výměna termostatu 11.7.2010 - výměna motorového oleje a vzduch. filtru - výměna zadního dílu výfuku (140 000 Km) 14.7.2010 - výměna příruby termostatu Fotky loketní opěrky a prasklé příruby termostatu:)
  21. Doplnění údržby: 12.2.2010 - výměna motorku otevírání kufru - výměna zadního skla - prasklo mrazem - výrobní vada 6.3.2010 - vyčištění podběhů předních kol, nastříkání rezistinem a základovou barvou - vyčištěna škrtící klapka - výměna silentbloků stabilizátorů - výměna oleje (Shell Helix Premium 10W40) 20.3.2010 - vyměněny svíčky - oprava chybějícího (!!) šroubu uchycení stabilizátoru předního levého kole k ramenu 27.3.2010 - výměna brzdových destiček - nahození ALU kol a barvení bubnů 28.3.2010 - výměna palivového filtru 30.3.2010 - výměna svíček (BRISK ven - už nikdy, NGK BUR 6 ET tam - skvělé) 3.4.2010 - fólie Sunset (35% a 5%) 9.4.2010 - namontovány zadní faceliftové světla (lišty originál seříznuty) 18.4.2010 - výměna lišt pod facelift zadním světlem za originál faceliftové (řezané lišty pryč, nalakované nové facelift na auto) - sundání nálepky CZ ze zadního nárazníku (bylo to jako pěst na oko a v mém případě - pobytu v Polsku - jako pěst na sklo) 15.5.2010 - výměna čidla teploty chladící kapaliny (bohužel vyteklo při výměně cca 1,2 l kapaliny, zapoměl jsem před vyndáním čidla zavřít nádobku s kapalinou) - výměna klínového řemene - výměna gumy, která drží zadní díl výfuku (klepání se však neztratilo) - kontrola nábojů a poloosy předního kola - vše ok 18.5.2010 - výměna spodních čepů přední nápravy + geometrie
  22. Tak to byly špatné svíčky - BRISK nemá octavka ráda, NGK BUR 6 ET pomohly
  23. trocha lepšího světla v kufru ;)
  24. teď sháním origoš loketní opěrku, mám tam z autoburzy - ale ta je taková trošku "auva" .... jinak žádné větší úpravy exteriéru teď neplánuju ;)
  25. A pár fotek, které jsem pořídil před úpravami - takže defakto takhle jsem auto pořídil...
×
×
  • Vytvořit...