rayx
Uživatelé-
Počet příspěvků
486 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele rayx
-
Ještě dotaz, je rozdíl ve tvaru horní a spodní pánvičky, nebo jsou rozměrově stejný, takže se nechaj prohodit? Podle katalogu to vypadá na stejný rozměry, rozdíl jen ve značení, třeba to BXE dolní 045105701CGLB a horní 045105701BGLB. Jestli ty opičky na lince neprohodili pánvičky a nemrskli na vršek spodky ... Nebyl by to první případ záměny nejen u koncernu. Tady ten link už tu asi je, snad neškodí opět připomenout. http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=110100&postdays=0&postorder=asc&start=1530 Takže ani SPUTTER provedení od KS nejní vždy záruka? ks_si_0014-02_web_ePaper_lowresPdf_download.pdf
-
A k tomu servisu, jaký to mělo olejový interval, a jaký to dostávalo olej? Na poctivý km a rodinný auto to dopadlo hodně špatně :unsure: Neměl bys i foto zadní části, včetně detailu značení?
-
To jsou nemilé zkušenosti, a ty ceny, to až zůstává rozum stát. Takže se řešil skočený rozvod, kdy si to vzalo jistě i sací ventily, ale ta cena je brutální, holt to řešily výměnou a ne opravou. Jestli to chápu, měnili tedy short motor a původní zůstal u nich? Pokud ta výměna proběhla loni, měl by být bez problému co se týká spotřeby oleje. Musíte i nyní olej dolévat nebo ne? Jaký jezdíte interval a jaký olej používáte? To, že to emise prošlo jen na známost, to není moc dobrý ukazatel na stav motoru potažmo katalyzátoru, který je jistě původní a díky zvýšené ale stále ne havarijní spotřebě oleje původního motoru má něco za sebou. 7stupňová DSG je kapitola sama pro sebe, městské poskakování ji nesvědčí ... Udělali vám výměnu oleje a upgrade softu podle 34F7?
-
The primary difference is the price. The iridium plugs are cheaper than their platinum counterparts, and not without reason. Each spark plug has two electrodes, a firing electrode and a ground electrode. In the iridium plugs, the firing electrode is iridium plated, while the ground electrode is still bare copper. NGK’s double platinum plugs are platinum plated on both electrodes. What this means is the iridium plugs, while longer lasting than the bare copper, also suffer from a reduced lifespan when used in a direct injection application. Only the platinum plugs can offer reliable long life service in FSI and TSI engines. Asi to nejdůležitější, iridiový asi nevydrží u přímovstřiku tolik co dvouplatinový, takže to bude na častější výměnu. Co se týká tepelný hodnoty, to je na každým co vybere.
-
Změna nastala již v 2011 u 1.8, stejně jsou na tom i 2.0, pro ty ale info níže neplatí. Malé shrnutí ohledně pístů pro CDAA, bez záruky B) BS písty montáž do 31.5.2011, stírací 1,5mm, vrtaný, palec 21mm, do čísla motoru 221244 ty se ucpávaj a žerou pak olej. CP písty od 1.6.2011, stírací 2mm, vrtaný, palec 23mm, do čísla motoru 264263 DF písty od 17.10.2011, stírací 2mm, vrtaný, palec 23mm DL písty od cca 1.2.2016, stírací 2mm, palec 23mm, stírací kruh skládaný, znám např. jako Miniflex (waffle struktura)
-
A pamatuješ si značku, byly to díly od KolbenSchmidt a nebo čínský Borsehung, Starkmeister, a nebo třeba turecký Yenmak? Pokud byly kroužky s prořezy, je to dobře, vrtaný by mohli opět zazlobit. KS bych se nebál, rusové to dostatečně vyzkoušeli, u dalších je otazník ... To mazání pístu, to je snad jasný, co se Ti nezdá? Žádnej stírák nesetře stěnu do sucha, takže film tam zůstává, olej se na stěny dostane jak ostřikem od kliky/ojnice tak právě tou chladicí tryskou jako další efekt ostřiku. Jde jen o to, aby to bylo sladěný, množství, tvar ostřiku, otvírací tlak ... No ještě k těm tryskám, podle ETKA maj patřit na 1,8 a 2,0 od EA888 trysky takto BYT,BZB,CCZA,CBFA,CGYA,CAWB,CCTA,CBFA 06F103154 CDAA,CDAB,CCZA,CCZB 06J103154B Zajímavý je výskyt obou typů u CCZA, kde u A3 dávaj trysky pro neregulovatelný čerpadlo a jinde, jako OII, CC zase typy pro regulovatelný ... Standardní německý pořádek. No a podle DP společný pro BZB, CDAA i CCZA je zase vůbec nerozlišují, asi někdo zapomněl ... Přetlakový ventil trysek má otvírat při otevíracím tlaku: 0,16…0,19 MPa (1,6…1,9 baru) přetlaku, a přitom charakteristika olejovýho čerpadla je u obou typů zcela jiná ... Kontrola spínačů Pro motor s kódem BZB • Při přetlaku oleje 0,12…0,16 MPa (1,2…1,6 baru) se musí zkoušečka rozsvítit, jinak spínač tlaku - F22 1,4 bar - oleje vyměnit. Pro motor s kódem CDAA,CDAB,CCZA • U spínače tlaku oleje - F22- se musí zkoušečka rozsvítit při přetlaku oleje 0,215 - 0,295 MPa (2,15 - 2,95 baru), jinak spínač tlaku oleje - F22 2,55 bar - vyměnit. • U tlakového spínače oleje redukovaného tlaku oleje - F378- se musí zkoušečka rozsvítit při přetlaku oleje 0,055 - 0,085 MPa (0,55 - 0,85 baru), jinak spínač tlaku oleje - F378 0,7 bar - vyměnit a samotná kontrola tlaku Pro motor s kódem BZB • Při otáčkách 2000 1/min by měl být přetlak oleje 0,27 … 0,45 MPa (2,7 … 4,5 baru). • Při vyšších otáčkách nesmí tlak oleje přesáhnout 0,7 MPa (7 barů). Pro motor s kódem CDAA,CDAB,CCZA • Při volnoběhu by měl být přetlak oleje 0,12…0,21 MPa (1,2… 2,1 baru). • Při otáčkách 2000 1/min by měl být přetlak oleje 0,16 … 0,21 MPa (1,6 … 2,1 baru). • Při otáčkách 3700 1/min by měl být přetlak oleje 0,3 … 0,4 MPa (3 … 4 bary). A podle SSP436 má regulovatelný čerpadlo dávat do cca 3500ot. 1,8bar relativního, od 3500ot. pak 3,3bar relativního ... To by mě zajímalo, jestli a jakej to má podíl na protrženejch sítkách ložiskový stěny ... No, rusy přesto cpou 06F103154 i do CDAB a asi to problémy nedělá, stejně jako u A3, tak kdo ví ... http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=192986&st=180&&do=findComment&comment=3236644 http://vwts.ru/forum/index.php?showtopic=192986&st=200&&do=findComment&comment=3237082
-
@komendar? Můžu dotaz, písty už máte nebo budete brát? Pokud máte, jsou od koncernu nebo druhovýroba? A pokud druho, jak vypadaj stíráky, konkrétně drenážní otvory? Rusáci cpou trysky z BZB i na CDAA bez změny čerpadla, ale zapomínaj na to, že CDAA běžně tlačí olej míň než BZB ... takže pak jim písty ostřikujou až při výrazně vyšších otáčkách, pokud je čerpadlo OK ^_^ No a "mazání pístu" tak jde do kopru ...
-
Víceméně souhlasím s hooopym. Že motor vypadá hezky zvenku neznamená, že je hezký i uvnitř ... :lol: Kdyby svíčky byly v pohodě, asi by je jen tak pro nic neměnili ... No a opakování problémů i po jejich výměně ukazuje na to, že chvíli trvalo, než se vypálil zbytek sajrajtu ve válcích a motor se adaptoval na nový stav. Jsou na tom cca ty km, kdy se to běžně začíná projevovat, a pak již přichází v úvahu jen ta GO. Domluvte si detaily s prodejcem, ale pokud svíčky byly špatné, je to skoro jasné ... takže ani pokud by souhlasii s větším nájezdem na posouzení spotřeby oleje s právem na vrácení vozidla pro skrytou vadu, asi by to nic nového nepřineslo. Na dálku se více poradit nedá, u CDAA a popsaných problému je to téměř jistota budoucích starostí ...
-
Tak pokud tomu vůbec nehovíte, tak snad máte někoho, kdo se aspoň trochu vyzná. Nebo ne? No, ten známý ze servisu asi moc dobrý známý není, že? Přesně jak poznamenal p2p, tyto ročníky maj velký problém v konstrukci pístů a pístních kroužků, motory po nájezdu x tisíc km pak žerou olej z důvodu ucpání pístních kroužků karbonem, kterému také napomohly jízdy na prodloužený servisní interval a LL olej. Z těch několika informací to podle mě velmi "smrdí". Auto připravené k prodeji, po velkém avizovaném servisu v 90tkm najeto něco přes 10tkm a hned takové problémy? Pokud s tím známým ze servisu si můžete alespoň trochu věřit, chtějte vědět, jak ty svíčky vypadaly a jestli byly všechny ve stejném stavu nebo tam byly nápadné rozdíly. Jde o stav elektrod, úsady, olej a celkovou čistotu částí, které jsou zašroubovány do spalovacího prostoru, řečeno polopatě pro laika. Ale po tom, co vás pustil pryč s poznámkou, jezdit do tý doby než se to projeví zase, asi bych po zjištění stavu původních svíček hledal pomoc jinde. Pokud motor olej baští, jediná pomoc je GO za 50-60tis Kč v tom lepším případě ... Takže si rozmyslete sám, jak moc velké pokusy s tím chcete podnikat. Po dohodě s prodejcem si ověřte stav motoru (svíčky, udělejte větší nájezd a porovnejte spotřebu oleje, 100km je moc málo na posouzení, pokud motor ještě není v posledním tažení, chce to běžně 1000 až 2000 km, pokud je motor OK, neměla by spotřeba oleje být větší než 0,15l/1tkm, nesmysl v návodu o 0,5l/1tkm neberte vážně, proto jako nejrychlejší diagnostika stavu motoru poslouží stav svíček) a pak řešte, co dál. Pravděpodobně to jezdilo na prodloužený servisní interval, ostatně jako většina, že? V servisce na to mrkněte. Velmi zhruba popsáno zde https://www.ngk.de/cz/technicke-detaily/zapalovaci-svicky/diagnostika/obrazky-poskozeni/ i tady na foru je docela dost fotek, jak svíčky nemají vypadat http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=10&page=71&do=findComment&comment=1642929 http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=28696&p=1648946 http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=28696&p=1594281 Dopředu s myslím, že toto je další CDAA, které volá o pomoc, rád bych se mýlil. Olej musíte měrkou kontrolovat sám, v tomhle na nikoho jiného nespoléhejte, ani na hladinové čidlo, které rozsvítí kotrolku na přístrojích ve chvíli, kdy je hladina již výrazně pod minimem na měrce...
-
Stačí přečíst tohle téma a ještě další 2-3 k tomuto motoru a zkušenosti budete mít také. Rada od známého ze servisu je nad zlato, jde jen o to, po kolika km se to stane opět. Podle popisu to mělo dostat v 90tkm servis včetně výměny svíček (pokud je pečlivky nevyměnili dříve po 6 letech ... B) ), takže po 15tkm je bylo třeba všechny vyměnit? Myslím, že je asi jasné, co se dělo ... Byl jste u toho, viděl jste stav vyndaných svíček?
-
Při sundaném krytu to není při poslouchání zkreslené, tak věřím, že možné je vše a to včetně toho ventilu na vs. čerpadle. Když máte technika k ruce, může auto (nejen toto ale i další co bude na výběr) připojit na diagnostiku? Čím jsou auta mladší, tím je to důležitější, nejde jen o paměť závad ale i o parametry, zrovna to čerpadlo se nechá ověřit, jestli dává co má, stejně tak turbo, atd.
-
ad1 může souviset s ad2, byl dekl/kryt motoru sundán při poslouchání nebo ne? Vysokotlaká pumpa je pravidelná, ta to asi nebyla, ale může to dělat přestavovač vačky, jehož čidlo je právě na tom bočním plastovém krytu. ad3 - nic takového se dít nesmí. Koukli jste před jízdou na měrku oleje? Nechal bych si vytočit svíčky pro rychlou kontrolu jejich stavu. Turbo to nebude, tohle není TDI s variabilní geometrií lopatek, nic zatuhnout nemůže ... Tipuju, že je to bazarová nabídka, že? V tomto případě doporučuju už to, co psal motoosman, kouknout po mladším, od 6/2011 vejš a nechat pro sichr zkouknout rozvody.
-
No, jde jen o to, co o svém produktu říká výrobce a takto si i školí své techniky v servisech... Nemyslím si, že ta formulace je správná u první a druhé generace EA888, která ani v servisních podkladech nemá stanoven interval pro kontrolu, natož výměnu rozvodu ... (ve srovnání s motory s řemeny, že ...) Řetězový rozvod Řetězový rozvod se skládá ze třech řetězů, které jsou poháněny ozubeným modulem prostřednictvím klikového hřídele: - Jeden řetěz slouží k pohonu vačkových hřídelů. Otáčky vačkových hřídelů jsou díky převodovému poměru poloviční než otáčky klikového hřídele. - Druhý řetěz slouží k pohonu vyvažovacích hřídelů. Otáčky vyvažovacích hřídelů jsou díky převodovému poměru dvojnásobné než otáčky klikového hřídele. - Třetí řetěz slouží k pohonu olejového čerpadla. Řetězy jsou vyrobené z kovu a jsou bezúdržbové. Řetězy se vyznačují tichým chodem a jejich životnost je výrazně vyšší. Umožňují převod stejných točivých momentů při menší šířce řetězu. teprve u třetí generace po milých a skutečných zkušenostech s předchozími skokany zapracovali do ECU (to samé ale umí i předchozí, ale asi ne tak jako tady, že...) diagnostiku natažení řetězu, str.9, konečně se zobrazením K napínáku SSP 522.pdf a proto si tam můžou dovolit tvrdit, že jak řetěz tak napínák je doživotní. No a doživotní u koncernu všichni dobře známe, že? ^_^ str.61, není to origo file ale i tak info dá B) SSP 606.pdf
-
BWA je trochu jiná, čep 20mm, podle ETKA bez záruky ^_^ Sorry za OT
-
Neva, taky se seknu, když to nejmíň čekám ^_^ Jak pokračujete s tou lítací hladinou, daří se? Uvažuju o těch problémech, nechci zbytečně zacházet do detailů, ale když dáváte 06H198151C, nepřemýšleli jste taky o 06J198151E (1,2+1,5+2,0 s prořezy)? Když necháváte upravovat písty 82.465, tak tyhle by na ně měli pásnout líp než ty 06H198151C (1,2+1,2+2,0 vrtané), který maj pásnout na 82.435. Možná blbost ale ... No jenom se utvrzuju, že v ETKA je neskutečnej bordel ale i tak se asi můžu domnívat, že první CDAA by měly mít až cca do začátku 5.2009 písty 06H107065BF, který by měly mít právě ještě bezproblémové kroužky 06J198151E, cirka od 5/2009 do 30.5.2011 je podle Audi tma, tedy vydařené písty BS se stírákem 1,5mm, pak nastoupí od 30.5.2011 do 17.10.2011 kroužky 06H198151B (pravděpodobně písty CP), od 17.10.2011 do 2015/2016 dle Audi/Škoda pak dávaj kroužky 06H198151C pro písty DF, a nakonec nasadili skládaný stírák v sadě 06H198151J pro poslední písty DL. Koukněte na printy, je to ale jen se zárukou VW/Audi :prcprc:
-
Hm, to jsi se sekl, nové 23mm od 1.6.2011, staré 21mm.
-
Asi máš namontovanou nějakou skrytou přečerpávačku na olej ... No, jsem jistě nejen já zvědav, jestli se dozvíme, kam se ten olej chvilkově ztrácí a pak znovu objevuje ve vaně, přestože se mu dá čas, aby do té vany ztekl zpět ... Stránky 22-31 třeba pomůžou v hledání, jak pro anglofily, tak i germanisty ... ^_^ VWUSA.COM_SSP_436_2.0L_TFSI.pdf SSP436_d.pdf a základ na stránkách 24-28 SSP384 Audi chain driven 1.8l 4V TSFI Engine.pdf SSP_384_Audi_1_8l_4V_TFSI_Motor_mit_Kette.pdf Na čidlo bych nečekal, dá vědět až když je hladinka opravdu výrazně pod minimem, u VAGu je to dost blbě vymyšleno, tady to má PSA o dost lépe vyřešeno ... Pokud by nefungovalo, bylo by ve výpisu závad. Taky pozor na to, že u CDAA měří měrka hladinu tak, že se na měrce ukazuje hladina šikmo, tak je třeba to zohlednit. Je to cca 3-4mm rozdíl mezi levou/pravou hranou měrky, tak berte střed na měrce.
-
No a je nutné tedy toto absolvovat u Škodovky, která ve strachu o své renomé a případně vznesený požadavek na kulanci může měření zkreslit a ještě si za to nechá slušně zaplatit? Proč to samé neabsolvovat samy nebo s jiným servisem bez výměny oleje? Detaily si každý dořeší sám. S tím malinko souvisí to záhadné kolísání hladiny oleje při měření měrkou. Jestlipak při prvním měřeném vypuštění vyteče vše, aby druhé nebylo zkreslené? ... ^_^ Ale to už je konspirace na odlehčenou :smich:
-
Je to smutný, ale protože i servis je v případě uplatnění kulance nuceně finančně zainteresován, tak asi většina dělá vše pro to, aby váhová zkouška nedopadla ve prospěch klienta, pokud u nich nemá x tý autí, přitom u CDAA a spol. jde o jasný průšvih na jejich straně. V kterým kraji si tak neváží svých již bývalých zákazníků? Podle fotek je to tedy jejich ostuda a lemplovina ...
-
No, přístup je různý, je to o servisu a kolik na tobě chce trhnout. Dokonce uživatel Clint má zkušenost, že mu test udělali bez výměny oleje, ale výsledek se i tak nevešel nad limit. O to víc nase.. když si zaplatíš za nový olej a ve výsledeku ti řeknou, že autí bere 0,49l na 1000km a že máš motor v nejlepším pořádku ... :smich: No určitě bych sondoval, zda by mě nechali u obou měření. Podle TPI se má pečetit jen nalévací otvor a výpušták, nevím, jestli na měrku zapomněli záměrně nebo proč ...
-
Sweden: ten servis, co se chce vozit sám bych chtěl poznat :prcprc: Tahaj tě za nos, ale jinak to sedí, v předpisu maj výměnu za nový olej, a poté najet minimálně 300km a dopočítat, nebo lépe odjet celých 1000km. Těch TPI je víc, tady jedno z 2011 2027572/2 Docela by mě zajímalo, co myslí a přesně provádí při kontrole spotřeby oleje přes VAS - Řízené hledání závad, Motor, Provozní hmoty. Při QG1 a QG2 si budíky samy přes čidlo ve vaně počítaj v rámci servisního intervalu min a max hladinu oleje a z nich pak dlouhodobou střední hodnotu rozdílů hladin. Kdo ví, ale to už je vysoká diagnostická ... Váhová zkouška - měření spotřeby oleje.pdf
-
To co potřebuješ mají tady https://erwin.skoda-auto.cz/erwin/performSearchArticle.do konkrétně asi S0057220015 - https://erwin.skoda-auto.cz/erwin/showArticleProperties.do?articleId=69129
-
Jardo, ani nevím, jestli budu vše číst. Tady se řeší druhá generace EA888, tedy CDAA, CCZA a spol, od 2009 do cca 2011. Vše ostatní je zcela o něčem jiném. Howgh B)
-
Vše jasné, dík p2p ^_^ To je právě ono, motaj se věci a pak vznikaj fámy ...
-
Jardo, jen se zeptám, na rok a měsíc Tvého TSI, předpokládám že jde o 1.8. No a emise, co je mi/nám platný TSI s EURO5/6, když to bere oleje do 0,5l/1000km než to jde na GO ...
