Pepin
Uživatelé-
Počet příspěvků
66 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele Pepin
-
Dobrý den, v posledních dnech mám závadu, která se projevuje tím, že u studeného motoru do asi tak 1 km, se projevuje škubání motoru při přidání plynu. Na diagnostice žádná závada. Může mi někdo poradit na co se případně soustředit, jedná se motor 2.0 tdi, 103 Kw /CFHC/ /2011/. Děkuji za každé info.
-
Ještě jednou díky za odpověď! Auto mám měsíc a je to má první zkušenost s nulováním spotřeby.
-
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo neví, čím to je, že se mi smazala dlouhodobá spotřeba na pozici 2 a aktuálně ukazuje shodnou spotřebu, která je na pozici 1 - průměrná pro danou jízdu či jízdy dne. Děkuji za odpověď!
-
Praha-západ, Třebotov.
-
Rozumím a místo opravy. Díky za odpověď!
-
Zdravím, prosím, může mi někdo sdělit, jak náročná je oprava budíků (maxidot) - OCTAVIA II TDI 103 Kw (r. v. 2011) s touto závadou: ručička otáčkoměru není podsvícená a stejně tak horní část rychloměru. Děkuji za odpověď!
-
Závada vyřešena s tím, že nebylo nutné měnit řídící jednotku motoru a odstraněno Martinem Koutníkem z Rakovníka. Má inzerát na SBAZAR.CZ a tady je odkaz: https://www.sbazar.cz/martin.rakovnik/detail/88102207-maxidot-superb-1-benzin-3u0920841c?utm_source=sbazar&utm_medium=email&utm_campaign=email-reply-owner&utm_content=advert-link-box.
-
Dá se koupi levnější, ale to bude nejspíš minerál, pokud je to originální, ale má se údajně použít plná syntetika, podotýkám nejsem odborník na toto.
-
To se nedivím! Kolik bylo potřeba oleje a kolik si následně řekli za práci? V dílenské příručce píšou trvalá náplň, ale někteří mechanici s tím nesouhlasí a doporučují výměnu cca po 150 000Km, minimálně kontrolu množství. Do nedávna jsem měl Octavii 1 Tdi (dal jsem ji synovi), u níž se uváděla trvalá náplň v převodovce (5q manuál). Z důvodu zhoršeného řazení, i přesto, že byla seřízena táhla, nechal jsem vyměnit olej v převodovce. Mechanik vypustil pouze 1,5L, přitom žádný viditelný únik nezjistil, doplněno cca 2,5l a poté se řazení zlepšilo. U auta je najeto 320 000 Km. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji nespoléhat na trvalou náplň.
-
Dobrý den, může mi někdo upřesnit jaké označení má převodový olej (originál) u Octavie 2.0 TDI CR DPF (103kW), r. v. 2011, 6 ti rychlostní, údajně záleží na označení převodovky. Děkuji za odpověď!
-
Ještě jednou jsem se díval na tu regeneraci a případné reakce. Majitel píše, že to, co je v displeji palubního počítače je přenos z mobilního telefonu.
-
Zdravím, rád bych se zeptal, jestli při regeneraci DPF u Octavie II TDI 2.0 CR 103kw, r. v. 2011 je to signalizováno v budíkách – maxidot (tak jako níže). Děkuji za případnou reakci!
-
Máš pravdu, že to funguje, problém byl však při emisích, kdy to zjistil technik a odmítal potvrdit kladné emise, a tudíž pokračovat na TK, ale nakonec souhlasil s tím, že je nutné závadu odstranit. Takže mi samozřejmě zatrnulo, a proto se snažím toto vyřešit.
-
Dobrý den, po výměně budíků za faceliftové u Octavie 1 (r.v. 2000) s motorem 1,9 tdi se na diagnostice objevila závada 4669 Kontrolka žhavení, Přerušení/zkrat-kostra a bohužel to nejde vymazat. Můžete mi někdo poradit, jak tuto závadu odstranit. Dočetl jsem se tady na fóru, že toto lze výměnou řídící jednotky motoru. Je někdo v Praze či okolí, kdo by tento problém byl schopen odstranit, jelikož s novějšími budíky jsem velmi spokojen, neboť nepadají ručičky a nebliká opakovaně kontrolka imobilizéru. Moc děkuji za každou radu či pomoc!
-
Dobrý večer, já jsem se blikající imobilizéru zbavil po výměně budíků za faceliftové. Mám Octavii tdi roku v. 2000 a blikající imobilizér často způsobuje závada v původních budíkách, které se přehřívají, protože nemají chlazení.
-
Zdravím, výměný budíků provádí pan Dušek z Chomutova a je šikovný. Má inzerát na Bazoši či Sbazaru.
-
Ještě jednou děkuji za odpověď!
-
Ano, souhlasím, četl jsem velmi dobře, ale ten předposlední komentář byl od tebe velmi trapný. Dne 19. prosince jsem reagoval na komentář od NOVON ze dne 17. prosince., u něhož jsem pochopil, že použil opakovaně u tdi ramena FRAP.
-
Děkuji Venouškovi Veselému za komentář! Doporučuješ origo plné? To, že jsem se nezmínil o penězích znamenalo, že akceptuji cenu, hlavně, že bude zajištěn komfort a kvalita, což Martin ASV očividně nepochopil a rozhodl jsem se na to nereagovat!!! Nicméně Venoušek Veselý mě přesvědčil, že jsou ještě tací, s kterými se dá seriózně diskutovat a případně od nich přijmout cennou radu. Moc děkuju!
-
Uvítal bych komfort a výdrž. Díky za případnou reakci!
-
Zdravím a děkuji za vyjádření. V takovém případě to bylo řešeno výměnou pouze silentbloků s tím, že nejsou plné a nebo plné, psal jste, že jste použil plné DELPHI, aby se komfort zlepšil? Nebo to zůstalo tak? Děkuji za odpověď!
-
Dobrý den, po výměně budíků za faceliftové u Octavie 1 (r.v. 2000) s motorem 1,9 tdi se na diagnostice objevila závada 4669 Kontrolka žhavení, Přerušení/zkrat-kostra a bohužel to nejde vymazat. Můžete mi někdo poradit, jak tuto závadu odstranit. Dočetl jsem se tady na fóru, že toto lze výměnou řídící jednotky motoru. Je někdo v Praze či okolí, kdo by tento problém byl schopen odstranit, jelikož s novějšími budíky jsem velmi spokojen, neboť nepadají ručičky a nebliká opakovaně kontrolka imobilizéru. Moc děkuji za každou radu či pomoct!
-
Zdravím, rád bych sdělil, že mám velmi dobré zkušenosti s kompletními brzdovými štíty od firmy Borsehung (kus 1200 Kč.). Má je od poloviny roku 2018 a jsem velmi spokojen s funkcí brzd, což bylo potvrzeno i na STK. Když jsem demontoval bubny, abych je nastříkal hliníkem, tak nebylo vůbec nutné zvedat samostavy, protože bubny šli dobře sundat.
-
Ramena jsem měnit nemusel, ale řekl jsem si, že když řeším pření nápravu: kulové čepy, tyčky a čepy řízení (nové origo), neboť u toho byly vůle, tak dám nová kompletní ramena, ať je klid, ale ty puky jsem nevychytal. Geometrie je hotová.
