Přejít na obsah

Pepin

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    66
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Pepin

  1. Dobrý den, v posledních dnech mám závadu, která se projevuje tím, že u studeného motoru do asi tak 1 km, se projevuje škubání motoru při přidání plynu. Na diagnostice žádná závada. Může mi někdo poradit na co se případně soustředit, jedná se motor 2.0 tdi, 103 Kw /CFHC/ /2011/. Děkuji za každé info.
  2. Ještě jednou díky za odpověď! Auto mám měsíc a je to má první zkušenost s nulováním spotřeby.
  3. Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo neví, čím to je, že se mi smazala dlouhodobá spotřeba na pozici 2 a aktuálně ukazuje shodnou spotřebu, která je na pozici 1 - průměrná pro danou jízdu či jízdy dne. Děkuji za odpověď!
  4. Rozumím a místo opravy. Díky za odpověď!
  5. Zdravím, prosím, může mi někdo sdělit, jak náročná je oprava budíků (maxidot) - OCTAVIA II TDI 103 Kw (r. v. 2011) s touto závadou: ručička otáčkoměru není podsvícená a stejně tak horní část rychloměru. Děkuji za odpověď!
  6. Závada vyřešena s tím, že nebylo nutné měnit řídící jednotku motoru a odstraněno Martinem Koutníkem z Rakovníka. Má inzerát na SBAZAR.CZ a tady je odkaz: https://www.sbazar.cz/martin.rakovnik/detail/88102207-maxidot-superb-1-benzin-3u0920841c?utm_source=sbazar&utm_medium=email&utm_campaign=email-reply-owner&utm_content=advert-link-box.
  7. Dá se koupi levnější, ale to bude nejspíš minerál, pokud je to originální, ale má se údajně použít plná syntetika, podotýkám nejsem odborník na toto.
  8. To se nedivím! Kolik bylo potřeba oleje a kolik si následně řekli za práci? V dílenské příručce píšou trvalá náplň, ale někteří mechanici s tím nesouhlasí a doporučují výměnu cca po 150 000Km, minimálně kontrolu množství. Do nedávna jsem měl Octavii 1 Tdi (dal jsem ji synovi), u níž se uváděla trvalá náplň v převodovce (5q manuál). Z důvodu zhoršeného řazení, i přesto, že byla seřízena táhla, nechal jsem vyměnit olej v převodovce. Mechanik vypustil pouze 1,5L, přitom žádný viditelný únik nezjistil, doplněno cca 2,5l a poté se řazení zlepšilo. U auta je najeto 320 000 Km. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji nespoléhat na trvalou náplň.
  9. Dobrý den, může mi někdo upřesnit jaké označení má převodový olej (originál) u Octavie 2.0 TDI CR DPF (103kW), r. v. 2011, 6 ti rychlostní, údajně záleží na označení převodovky. Děkuji za odpověď!
  10. Ještě jednou jsem se díval na tu regeneraci a případné reakce. Majitel píše, že to, co je v displeji palubního počítače je přenos z mobilního telefonu.
  11. Zdravím, rád bych se zeptal, jestli při regeneraci DPF u Octavie II TDI 2.0 CR 103kw, r. v. 2011 je to signalizováno v budíkách – maxidot (tak jako níže). Děkuji za případnou reakci!
  12. Máš pravdu, že to funguje, problém byl však při emisích, kdy to zjistil technik a odmítal potvrdit kladné emise, a tudíž pokračovat na TK, ale nakonec souhlasil s tím, že je nutné závadu odstranit. Takže mi samozřejmě zatrnulo, a proto se snažím toto vyřešit.
  13. Dobrý den, po výměně budíků za faceliftové u Octavie 1 (r.v. 2000) s motorem 1,9 tdi se na diagnostice objevila závada 4669 Kontrolka žhavení, Přerušení/zkrat-kostra a bohužel to nejde vymazat. Můžete mi někdo poradit, jak tuto závadu odstranit. Dočetl jsem se tady na fóru, že toto lze výměnou řídící jednotky motoru. Je někdo v Praze či okolí, kdo by tento problém byl schopen odstranit, jelikož s novějšími budíky jsem velmi spokojen, neboť nepadají ručičky a nebliká opakovaně kontrolka imobilizéru. Moc děkuji za každou radu či pomoc!
  14. Pepin

    imobilizér

    Dobrý večer, já jsem se blikající imobilizéru zbavil po výměně budíků za faceliftové. Mám Octavii tdi roku v. 2000 a blikající imobilizér často způsobuje závada v původních budíkách, které se přehřívají, protože nemají chlazení.
  15. Zdravím, výměný budíků provádí pan Dušek z Chomutova a je šikovný. Má inzerát na Bazoši či Sbazaru.
  16. Pepin

    Silentbloky ramen

    Ještě jednou děkuji za odpověď!
  17. Pepin

    Silentbloky ramen

    Ano, souhlasím, četl jsem velmi dobře, ale ten předposlední komentář byl od tebe velmi trapný. Dne 19. prosince jsem reagoval na komentář od NOVON ze dne 17. prosince., u něhož jsem pochopil, že použil opakovaně u tdi ramena FRAP.
  18. Pepin

    Silentbloky ramen

    Děkuji Venouškovi Veselému za komentář! Doporučuješ origo plné? To, že jsem se nezmínil o penězích znamenalo, že akceptuji cenu, hlavně, že bude zajištěn komfort a kvalita, což Martin ASV očividně nepochopil a rozhodl jsem se na to nereagovat!!! Nicméně Venoušek Veselý mě přesvědčil, že jsou ještě tací, s kterými se dá seriózně diskutovat a případně od nich přijmout cennou radu. Moc děkuju!
  19. Pepin

    Silentbloky ramen

    Uvítal bych komfort a výdrž. Díky za případnou reakci!
  20. Pepin

    Silentbloky ramen

    Zdravím a děkuji za vyjádření. V takovém případě to bylo řešeno výměnou pouze silentbloků s tím, že nejsou plné a nebo plné, psal jste, že jste použil plné DELPHI, aby se komfort zlepšil? Nebo to zůstalo tak? Děkuji za odpověď!
  21. Dobrý den, po výměně budíků za faceliftové u Octavie 1 (r.v. 2000) s motorem 1,9 tdi se na diagnostice objevila závada 4669 Kontrolka žhavení, Přerušení/zkrat-kostra a bohužel to nejde vymazat. Můžete mi někdo poradit, jak tuto závadu odstranit. Dočetl jsem se tady na fóru, že toto lze výměnou řídící jednotky motoru. Je někdo v Praze či okolí, kdo by tento problém byl schopen odstranit, jelikož s novějšími budíky jsem velmi spokojen, neboť nepadají ručičky a nebliká opakovaně kontrolka imobilizéru. Moc děkuji za každou radu či pomoct!
  22. Zdravím, rád bych sdělil, že mám velmi dobré zkušenosti s kompletními brzdovými štíty od firmy Borsehung (kus 1200 Kč.). Má je od poloviny roku 2018 a jsem velmi spokojen s funkcí brzd, což bylo potvrzeno i na STK. Když jsem demontoval bubny, abych je nastříkal hliníkem, tak nebylo vůbec nutné zvedat samostavy, protože bubny šli dobře sundat.
  23. Pepin

    Silentbloky ramen

    Ramena jsem měnit nemusel, ale řekl jsem si, že když řeším pření nápravu: kulové čepy, tyčky a čepy řízení (nové origo), neboť u toho byly vůle, tak dám nová kompletní ramena, ať je klid, ale ty puky jsem nevychytal. Geometrie je hotová.
×
×
  • Vytvořit...