Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic

krofnen

Uživatelé
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutrální

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Super! Pokusím se ty fastony nějak splašit ve městě, pokud ne tak to objednám z těch stránek co jsi posílal. Příští týden až budu mít vše potřebné se do toho pustím a snad se povede. Prozatím tedy díky za detailní a vyčerpávající odpovědi! Poskytuješ mi prvotřídní podporu Pokud bych si ještě s něčím nevěděl rady, ozvu se. Snad je to ale vše.
 2. Výškáče mají kabely taky oholený. Pokud bys mi napsal, co přesně je potřeba, bylo by to perfektní. Díky moc
 3. Repro už mám doma, takže přikládám foto. Do výhybky jde jeden kabel (respektive dva - plus a mínus) jako input a ven jde output přes dva kabely - jeden pro výškáč a jeden pro středobas. Přední i zadní středobasy mají jen 2 fastony.
 4. Repro mám tyhle: Přední repro: https://www.ahifi.cz/hertz-dsk-170-3.html (komponentní s výhybkou) Zadní repro: https://www.ahifi.cz/hertz-dcx-130-3.html (koaxiální bez výhybek) Od výroby mám v autě 8 reproduktorů, takže kabely mám všude. Vzadu je to zapojené taky přes konektory. U nových Hertz co jsem koupil mají všechny repro ty fastony jako na mé fotce, kromě výškových. Od těch už je navedený jednoduchý kabel + a -. Zatím jsem měl namyšleno, že vezmu jeden z konektorů ze zadního středobasu a zapojím ho do redukce (druhý konektor posílá signál do výškáče v zadních dveřích, takže ten tam nechám volně). Redukci pak napojím na repro a je hotovo. Je to tak správně? Vpředu potom napojím redukci na konektor který vede do středobasu a tu potom napojím jako input do výhybky. Z výhybky pak půjde output zvlášť na výškáč a zvlášť do středobasu. Je to správně, nebo všechno špatně? Pokud dokoupím ještě nějaké fast-on konektory - třeby tyto https://www.ahifi.cz/konektory-gladen-z-t-s-2-5mm.html. Půjde instalace kompletně bez pájení? Snažil jsem se hledat nějaký kompletní návod na zapojení předních i zadních repro, ale nepodařilo se mi to. Omlouvám se, jestli se s dotazem už opakuju. Předem moc díky 🙂
 5. Aha, takže opravdu za hlupáka.. Já právě čekal že jeden fast-on bude větší a jeden menší - tak jak píšeš. To mě teda zmátlo. Ohledně redukcí jsem ještě psal na Ahifi facebook a bylo mi řečeno, že na přední repro slouží ty redukce co jsem posílal já a na zadní ty tvoje. Zdálo se mi to nějaký divný.. Vím že ty jsi už výměnu repro absolvoval, tak ti budu věřit . Nevíš jak potom pořešit upevnění toho fast-onu? Předpokládám, že jelikož jsou obě díry stejně velké, tak tam bude jeden plavat. A poslední dotaz: Zvolil jsem komponentní repráky dopředu a koaxiální dozadu. Redukce potřebuju jen do středobasů, tedy dva páry?
 6. Zdravím, pořídíl jsem si nové reproduktory od Hertz a měl jsem je v plánu zapojit na originální konektory pomocí adaptérů (https://www.ahifi.cz/adaptery-k-reproduktorovemu-konektoru-seat-skoda-vw.html). Ty jsou ovšem zakončené fast-on koncovkami. Na mých Hertz jsou ale na připojení jen kulaté otvory (ne fast-on). Dělají se na toto nějaké adaptéry, abych na repro nemusel kabely pájet? Snad teď nebudu vypadat jako úplný hlupák
 7. Dobře, díky. Vyzkouším a snad to tak bude.
 8. Trochu oživím téma. Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit jak dostat řadící páku včetně manžety z trojkové Octavie do rámečku z jedničkové Octavky? Ať dělám co dělám, tak tu manžetu nemůžu pořádně roztáhnout. Je na to prostě potřeba hodně síly, nebo je na to nějaký fígl?
 9. To jsme si asi nerozuměli. V autě ve kterém potřebuju rádia prohodit, K-line je a funguje. V druhém autě sice není, ale to není problém, který řeším. Abych to přeformuloval: Umí si jedničková Octávka s chytrým kódováním zapamatovat více rádií? V autě mám originální Symphony s chytrým kódováním (kód jsem k němu nedostal). To rádio teď vytáhnu a nahradím ho jiným Symphony, nakóduju co potřebuju, a potom vrátím zpět původní rádio. Bude v takovém případě chytré kódování pořád funkční, nebo budu muset manuálně zadat kód?
 10. Zdravím, mám v autě rádio Symphony s chytrým kódováním. Potřeboval bych ale do auta dát jiné Symphony a nakódovat ho (v autě kde je nefunguje podsvícení a vypínání na klíč a chybí K-line ke spojení s diagnostikou). Má otázka tedy zní - bude si auto i po připojení nového rádia pamatovat to původní? U dvojkové Octavie jsem se dočetl, že si auto pamatuje až 3 zařízení, je to u jedničkové podobně? Tedy že i po připojení původního rádia zpět, bude fungovat chytré kódování a nebude třeba zadávat kód? Díky!
 11. Projel jsem snad všechny diskuze o Symphony a je to určitě chyba nakódování. Stačí změnit kód rádia přes VAG. S-line který slouží právě k vypínání klíčkem do rádia dovedený je. Pokud bych se setkal ještě s jiným problémem, dám vědět. Myslím že už to ale zvládnu 😄 Ještě jednou díky 🙂
 12. Tak rádio zapojeno. Funguje ale samozřejmě nevypíná na klíček a nefunguje podsvícení. Rádio teda překóduju a pak už bude hotovo. Nakonec to nebylo tak složitý 😄 Díky za pomoc 🙂
 13. Podle dílenské příručky je pin č.4 S-kontakt. "Akumulátor + svorka 30" je na pinech 5 a 7. A právě pin 5 je u Symphony nezapojen. Jak původní rádio tak Symphony jsou s ISO konektorem, takže redukce netřeba. Zkusím to dát, jak říkáš, do svorky a nechat volný. Předpokládám, že pokud to bude špatně tak to celý nezkratuje😃. Zítra to vyzkouším a snad bude fungovat. S trochou štěstí bude snad i správně nakódovaný.
 14. Tak nakonec jsem se do výměny pustil. Podle dílenské příručky mám ve svorkovnicích skoro všechny potřebné kabely. Jediné co mi chybí je ztlumení telefonu a K-vedení. Naopak mi přebývá "baterie + svorka 30." Ztlumení telefonu nepotřebuju. Rádio můžu kdyžtak nakódovat v jiným autě, takže bez K-line bych se měl obejít taky. Ten kabel "baterie + svorka 30" můžu jednoduše vypojit, nějak ho "zakotvit" ať tam nelítá a nechat ho tam, je to tak? Asi zase hloupá otázka, ale jak říkám, jsem amatér. Na druhou stranu pokud bych vše pořád někomu svěřoval, tak se to nikdy nenaučím 🙂 Je moje úvaha na postup správná? 😄
 15. ISO na tom starým bude. Spíš se ptám třeba z ohledu na GALA nebo CAN. Auto je předfacelift rok 98, ale Symphony se začalo dívat až později. Například pokud starý rádio nemá GALA, nebude potřeba nějaký nový kabel? Jinak rádio je tam od výroby, takže "samo domo" zapojení se nebojím. Možná jsou to hloupý otázky, ale (zatím) jsem na tohle amatér.
×
×
 • Create New...