Jump to content

Laurinka

Morgaine

Recommended Posts

Jmenuju se Laurinka a přijela jsem na začátku roku 2006 z Belgie, i když jsem se narodila v roce 2000 v Mladé Boleslavi. Jméno jsem dostala podle zpracování Laurin&Klement, sice ho nevymyslela přímo moje majitelka, ale líbilo se jí natolik, že mi tak říká. Jsem granitová metalízka, nicméně netuším, proč mám ve velkém TP napsáno: modrozel metal, nepřipadám si ani modrá, ani zelená, i když na sluníčku hážu krásné odlesky. Všechno začalo 4.3. letošního roku, kdy moje současná majitelka drandila ještě kupéčkem, ale byla nějaká rozhozená a zlomila ho v podzemních garážích o roh sloupu.

Byla z toho tak špatná, že ještě ten den si začla hledat nové autíčko. 1,6 benzín 66 kW jí bylo málo a usmyslela si, že chce oktávku jedničku 1,9 TDI 81kW, protože se jí s tím skvěle jezdí a byla přesvědčená o tom, že to jsou nejlepší motory (co si může ve své finanční situaci jakš takš dovolit). Tak hledala na internetu, nabídek nebylo zase až tak mnoho, kritérium bylo finanční, horní strop 100 tis. Kč a kdyby měla nejlépe najeto kolem 150 tis. km. Trochu jsem se jí v tomhle vymkla, stála jsem 120k a najeto jsem měla 174400 km. Původně mě vůbec nechtěla, protože jsem byla kombík a ještě kožený sedačky a světlej interiér, ale byla jsem to nejlepší, co zrovna v bazaru měli. Projela se se mnou, byla moc spokojená, vzala si den na rozmyšlenou a rozmyslela si, že si mě vezme, i když jí manžel musel kapku finančně založit, takže hlavně jeho konečné slovo to bylo, že to se nedá nevzít.

Tak jsme spolu začaly kamarádit. Jízda se mnou se jí moc líbila, mám krásný odpich, sílu, občas i jezdím rychle a hlavně s nízkou spotřebou. Často se mnou jezdí i její pejsková, případně jiní pejsi. Na sedačkách mám deku a na tom ještě psí plachtu. Pejskové se tam jezdí mnohem líp než v dvoudvéřovém kupé, kam se musela soukat předními dveřmi a ještě neměla dostatek pohodlí, protože vzadu byly sedačky oddělené plastovou přihrádkou. Pejsková se mnou jezdí moc ráda.

Nová majitelka mi hned pořídila tmavé fólie do oken, aby tam nebylo tolik vidět, protože interiér svítí ven, a taky si společně s pejskovou pochvalují, jaká je tam krásná snesitelná teplota, když venku smaží sluníčko. Taky mi narvala do kufru ten strašnej velkej subwoofer, co měla původně do megouška. Je trochu magor do hlasitý muziky. A ještě mi nechala nalepit na dveře zelenýho tygra (metalic mint), ona je krom toho magor ještě do tygrů a vzhledem k tomu, že tatínek vyřezává samolepky, brzo budu asi celá oblepená :wallbash: .

Jako každé starší auto mám nějaké menší mouchy. Někdo mě zřejmě odřel nad levým zadním kolem, tak trošku reznu. Mám takové ty dětské nemoci, co oktávky mívají, jako že se mi nechce startovat zatepla a baterií to není, tu mám novou. Taky mi nefunguje el. zásuvka u řidiče, ale tohle všechno snad panička časem vyřeší, všechno jí dlouho trvá. Nicméně když jsem spadla do hluboké díry v silnici a tekl ze mě olej, to začala jednat hned :unsure: . Ona asi vůbec neumí moc řídit, jednou dostala přetáčivý smyk na výjezdu ze smíchovského tunelu a jednou mě ťukla při couvání o sloup opět v podzemních garážích, naštěstí byl kulatý, ale i tak jsem odřená na nárazníku.

To je pro zatím asi všem, přidám ještě nějakou fotku, jaká jsem krasavice a taky jak mi zloději ublížili, když jsem měla jet akorát do dílny na nové rozvody.(Fotky z mobilu, kvalitu po mně nechtějte)

post-8114-0-01866300-1316689283_thumb.jpgpost-8114-0-14240300-1316689301_thumb.jpg

post-8114-0-24577300-1316689314_thumb.jpgpost-8114-0-30211100-1316689331_thumb.jpg

A ještě trocha nostalgie...

Žulí se tam pěkně, ale se mnou ještě žádnou společnou fotku nemá :angry:

Edited by Morgaine

Vítej mezi náma, to povídání je moc pěkně napsaný (docela nezvyk, ale hezky se to čte ;) ), jinak octule je hodně pěkná a výbava LaK je super :palec: . No přeju ti, ať ti dělá jen samou radost, slouží mnoho kilometru bez poruch a těším se na případné další úpravy :)

Díky :), investice mě rozhodně čekají, tu první nejbližší nechci úplně zveřejňovat a ty další jsou letní gumy na příští sezónu a následně pak zimní (letošní zimu ještě přežijem), a úpravy, uvidíme, ráda bych nějaký ledkový světla pro denní svícení. No a v neposlední řadě bych potřebovala v práci pořádný plat, abych si to všechno mohla dovolit, protože na jaře bych ráda i motorku :lol: (ale to už je na jiné téma).

Já se pokusím dorazit. Od prvního nastupuju do nové práce, tak doufám, že to bude časově ok. Nerada bych si to nechala ujít. V dobrých rukách nevím, zničí mě asi podzemní garáže :-D viz foto výše. Budu se snažit, aby se měla dobře, už jen to, jak jí s láskou leštím kůži a plasty a jak jsem jí na chalupě dvakrát sprchovala a leštila ... :wub: .

Já tě tu také mezi námi vítám a gratuluji ti k pěkné slečně v combi. :palec: Mám také takovou s dlouhou prdelkou a taky papá naftu.PS-Pozor!!!Když máme sraz v OC CHODOV,musíš projet garážema až na střechu. :D

Blbý jsou jen naše garáže na Brumlovce, Chodov Je pohoda :-) ale nejhorší garáže jsem zažila teď v Arkádách B-).

• 2 weeks later...

Děkuju!

Mám teď brutální chřipku, takže se nezmůžu ani na vyklepání koberečků.

Jako ty jsi mi ukazoval svojí kosmetiku, taky něco vozím a to je čistící pěna na textil a vosk na kůži :-D takže se občas vyblbnu, ubrousky na plasty snad nepočítám, na větší humus jsem zatím nenarazila. Ještě musím pořídit leštění na skla. Když bude ještě na podzim pěkný počásko, tak to vlastnoručně umeju (tentokrát už ne asi v bikinách jako naposled :loool: ), ale chtělo by to. Do myčky snad radši ani za trest. No a lak, jako proč ne :), něco přečtu nebo nechám si doporučit a dám se do toho.

No a teď v první řadě musím buď v st nebo čt (pokud se mám v út stavit) přezout na zimní, v pátek jedem do Krkonoš, mohlo by to klouzat.

• 2 months later...

post-8114-0-12773200-1324738044_thumb.jpgpost-8114-0-28113600-1324738057_thumb.jpgpost-8114-0-45215700-1324738072_thumb.jpg

Ve svátek 17.11.2011 někdo navštívil moje auto, nafasoval rádio (bez panelu), dvě USB flešky s muzikou, nabíječku k mobilu za 80 Kč a slzák, co mám proti řidičům, co mi chtějí něco vysvětlovat ručně. Něco se dělo v motorovém prostoru, dotyčný tam zanechal šroubovák a vyrejpal krytky z plastového krytu motoru. Brzo budu vraždit :angry: .

A ještě mi tam nechal příšerně zahuleno. Mám pocit, že se to nevyvětralo do dneška. Takovej smrad, nechápu. To bylo to první, co mě udeřilo po otevření dveří.

Edited by Morgaine

Taky jsem pro sekání rukou, to by mezi námi běhalo bezrukých. Nové rádio stále čeká v krabici, nechám ho tam dát, až s lepším zabezpečením auta a doufám, že do příště už to ty zloděje trochu odradí. Je to tu vážně hrozný. Jestli to byla nějaká smažka, tak to byla fakt šikovná smažka, když se dostala do auta bez vylomení zámku. Jestli to udělali odpojením baterie nebo nějakým tím speciálním klíčem, nevím, ale pěkně mě se*ou.

Jsou to fakt zmrdi, bohužel v dnešní době se tomu člověk neubrání a horší je, že i sebelepší zabezpečení ty zloděje neodradí :angry: . No přeju ti, ať už tě nic takovýho nepotká, sice zkušenost s vykradeným autem nemám, ale pocit to určitě není příjemnej :(

Každý tři měsíce...pomalu si zvykám. Říkal policajt v srpnu, že nějakou partu zavřeli, tak tu byl nějakou dobu klid. A že se objevila nějaká nová partička(nebo jednotlivec), kdo zaujal jejich místo. Teď v listopadu způsob vloupání se nepodobá tomu prvnímu, i ten kuřáckej smrad tam byl a tentokrát mi neprohledávali auto, žádné schránky ani kufr, zato motor. Asi to byl někdo jiný a zrovna jsem parkovala na špatném osvětleném místě.

• 4 weeks later...

Čus, chtěla bych Hondu CBR 600F. Bohužel to s financema teď moc nevypadá :(, být nemocný v práci se nevyplatí a přišly další nečekané výdaje. Tak buď spíš pozdější jaro nebo se zase těšit na příští rok. Když jsi tu nový, tak tě tu taky vítám :). 7.3. oslavíme s Laurinkou náš první společný rok.

cebro 600f jsem chtel taky nejlepe f4i, ale libi se mi i f3. Ale pote co jsem v listopadu polozil pujcenou gileru 250 a zlomil si ruku... tak jsem si řek, že do zmrzliny nepujdu, protože ty kapoty jsou hrozne drahy. Tak jsem se rozhodl, pro 6tkovyho bandita před faceliftem, víc se mi líbí než face... Mi povídej že se nevyplatí stonat... měsíc jsem kvuly ty ruce nemakal... jinak moto je drahá sranda jen ve vybavení jsem už za cca 20K a to nemam kobošku... jinak já svoji oktu mam už cca 6 let, ale až teď jsem se rozhodl být řádným členem:)

• 1 month later...

No no, tohle je téma o autech. A já nejsem schopná udělat nějaké fotky nebo napsat, co je nového :).

V první řadě pořád praskají žárovky - obrysová světla a osvětlení SPZ, podle manuálu je tam ta stejná.

V druhé řadě mi před týdnem kontrolka hlásila nízkou hladinu chladící kapaliny a ono skutečně. Dolila jsem to destilkou a zdá se již týden, že dál to nikde neuniká, tak se mi ulevilo.

V třetí řadě laurinka dostane nové letní pneu, teda až se mi podaří nějaké sehnat za rozumnou korunu. Pak to bude fešanda ;-).

Taky máme už chvíli nové rádio, protože Sony CDX-GT640UI mi už dvakrát ukradli, pojišťovna uhradila jen necelé tři tisíce jako pojistnou událost, tak teď máme levnější Alpine CDE-111R a skoro mám pocit, že hraje lépe, ale displej radši nebudu komentovat :wallbash: , na ten to nehraje.