Přejít na obsah

strata vykonu + strata serva na 5 sekund


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

stala sa mi velmi divna vec.

 

Pocasie: vcera asi 5-7 stupnov, prsalo, vlhko.

 

Po asi 4 km sa mi stalo, ze pedal nereagoval chvilu na pridavanie plynu , stratil som vykon asi na 1 sekundu, ale pustil som pedal a pridal a zase vsetko v poriadku ,len to trochu cuklo autom.

 

- toto som ignoroval, lebo sa mi to uz stalo - ked dam plyn uplne na podlahu ,tak sem tam velmi zriedka mi prestane reagovat plyn a auto sa chova,akoby som vobec plyn nedrzal . A ako som trochu uvolnil pedal, zase mu da plny vykon - to som riesil tak,ze nezoslapovat az uplne pedal na podlahu.

 

LENZE :situacia vcera pokracovala

 

Dalsich 7 km pokoj, potom idem odbocovat v meste, mal som v 3-jke, vchadzam do zatacky, pustam plyn aby to trochu spomalilo a zrazu auto vobec nepridavalo plyn, spomaloval som, a NAVYSE mi STUHOL volant, uplne prestal ist posilovac ---- MOTOR bezal, svetla svietili - bola noc...smerovka blikala...len tieto dve neduhy sa objavili.

 

Akonahle som podradil do 2-jky, a pridal , zase sa auto rozbehlo a volant bol znova jemny - posilovac zacal pracovat - a v pohode som uz dosiel domov.

 

 

Nestalo sa toto uz niekomu?? neviete,co to moze znacit?

 

Vdaka za kazdu odpoved

Odkaz ke komentáři

no asi ako hovoril TomasT , na VAGu neukazalo nic, vsetko bez chyby. Kedze sa to stalo zatial len raz, skontrolujem poriadne vsetky kable aj k VN trafu, aj rozdelovac, popripade povytahujem a naspat vlozim konektory. Popripade ma aj napadlo strieknut trocha vazeliny v spreji na vinutie toho VN trafa, aby to neprepustilo vlhkost, keby tam nahodou ze bol nejaky prieraz

 

TomasT : hovoril si vymenit VN kable - myslis tym svieckove kable?

Odkaz ke komentáři

jj přesně ty ;)

od rozdělovače ke svíčkám a jeden od zapalovacího trafa k rozdělovači

to trafo můžeš zkusit stříknout, ale možná bych použil spíš silikonový olej

 

 

jo a mrkni i pod víčko rozdělovače na palec a kontakty. když tak očisti pokud budou opálené

Upraveno uživatelem TomášT
Odkaz ke komentáři

Dakujem za rady, popozeram. Ked sa podari, idem tento vikend striekat cely podvozok bitumenom - raz za par rokov to zrobit treba, aby ma nahodou nepotrapila korozia - zatial ziadna nie je, klop klop klop. Tak popri tom popozeram aj tie kable.

 

Kebyze nepomohlo ocistenie, ako navrhujes postupne vymienat suciastky? Svieckove kable+ten z VN trafa , potom VN trafo a nakoniec sviecky?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, takze zase pisem. Problem sa po prekontrolovani neobjavil 3 mesiace vobec. Vcera som daval nabit baterku,tak som ju vytiahol z auta. Po nabiti vlozil naspat ,auto krasne chytlo. Idem s nim a zase tak cca. po 7km mi urobilo presne to iste,co som popisoval hore. Strata serva, reakcie na pridavanie plynu - o sekundu na to sa zapla kontrolka dobijania --- teda motor musel zdochnut. Siel som okolo 70km/h. Podradil som a ked som pustil spojku,zase to chytlo. Nebolo ani vlhko. Iba kosa,asi tak -5 celzia. Foter povedal,ze by to mohla byt aj spina v nadrzi - zanesene sitko - a ze preto to zdochlo - benzinu som mal minimum, tak uz len 8 litrov v nadrzi vtedy . Ale neviem, zda sa mi to cudne, ze takto zdochne a to este len raz za taky dlhy cas,ze sa to zas opakovalo.

Odkaz ke komentáři

zastane motor pri 70ke a v zaradenej rýchlosti ? to by ti zablokovalo aj kolesá pokiaľ by neprešmykla spojka

skôr ti blokuje niečo čo je na klinovom remeni - čerpadlo serva , alternátor , kladka

 

Tak ked som mal zaradenu rychlost a isiel som pridat plyn, vobec nic to nerobilo. Nereagoval. Zosliapol som spojku - vtedy zacala svietit kontrolka dobijania. Dal som to do 3jky ,pustil spojku a kontrolka zhasla a auto uz islo v poriadku. Neviem,co tam mam este skontrolovat, na co sa pozriet, co to moze robit. VAG nic neukazal. Tam je vsetko v poriadku.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ahojte, takze dalsi poznatok. Zase sa mi to stalo. Uz aj pri malej rychlosti ,na zaradenej dvojke pri plynulom rozjazde. Lenze teraz som nesiel rychlo,tak ked som podradil do 1, bol motor stale zdochnuty a musel som zastat a nastartovat zas. Teda Jasne je,ze motor zhasne, preto neslo servo a nepridavalo plyn.

 

Zatial co som si vsimol, tieto problemy so zhasinanim motora sa objavuju LEN ked mam v nadrzi malo benzinu - teda idem uz na rezervu - v cervenom poli ukazovatela. Foter mi rozprava,ze je to nejake spinave sitko v nadrzi?? Alebo palivovy filter za to moze??? Co hovorite ? Ale zase nerobi to velmi casto, iba sem tam, ked uz idem na rezervu. Teda neviem uz.

Odkaz ke komentáři

Na začátku jsi psal

"NAVYSE mi STUHOL volant, uplne prestal ist posilovac ---- MOTOR bezal, svetla svietili - bola noc...smerovka blikala...len tieto dve neduhy sa objavili"

Tak jak, ještě na tom trváš?

 

 

Netrvam uz len na tej casti - MOTOR bezal ---- ostatne plati. V tej rychlosti 70km/h sa mi zdalo prvykrat,ze motor bezal, lebo som rychlo podradil a vsetko sa rozbehlo. Teraz som uz skusil drzat spojku v rychlosti a zacalo svietit dobijanie.. teda znamena ,ze boli kolesa odpojene cez spojku od motora a motor prestal tocit - preto zasvietilo dobijanie a to ostatne.

 

A teraz babo rad :)

Odkaz ke komentáři

400Km a stále doplňuješ palivo. To tam tankuješ vždycky po pěti litrech nebo co?

Je možný, že palivoměr ukazuje víc než tam ve skutečnosti je a prostě se to v zatáčce odleje a čerpadlo nacucne vzduch. Ten se dostane až ke vstřikovačům no a motor pak zdechne než se protlačí ta vzduchová bublina.

 

Nebo už je čerpadlo utahané a prostě ze skoro prázdné nádrže nedodává spolehlivě. Případně ucpaný filtr.

 

Vezmi plnou, jezdi a pozoruj.

Odkaz ke komentáři

no nie prave po 5 litroch, ale po 20 litrov...dal som tam minule 35 litrov, ked mi teraz kleso asi na 15 l v nadrzi, doplnil som zase 20 litrov...cize takto.

 

Ze palivomer ukazuje viac ,s tym to asi nesuvisi, lebo ako mas palivomer, tak rucicka je na bielej ciarke na tej poslednej pred cervenym polom a uz sa objavuje ta chyba so zhasinanim. Teda ze rucicka uz je trosku nad rezervou a uz to zacina robit.

 

Bude lepsie pocasie, a vymenim palivovy filter, a vycucam nadrz, kto vie,ci tam nie je voda v nadrzi nahodou, vyberiem cerpadlo, precistim,sitka a uvidime. Ale to budem asi cakat az do jari, nakolko nemam garaz a vonku to teraz robit nebudem.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest daviddavid

Mám stejný problém u 1.6 75kw... mám auto přestavěné na LPG a závada se objevuje i když jezdím na tento pohon - nejsem si jistý jestli to tedy může způsobit nečistota v nádrži :/ (svíčky jsem měnil a závada se stále objevuje - dost nepříjemné)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

hmmm,,,zaujimave. Este som sice nevymenil palivovy filter , ale cca 800km sa chyba zhasnutia motora nekonala.A drzal som to aj na minime paliva. Lenze dnes vecer idem a zas mi motor zhasol, akurat v najnevhodnejsiu chvilu v zatacke do kopca pri znacke koniec obce a za mnou auta :D.. Trochu adrenalin, ale hned som tam kopol 2jku ,pustil spojku a bum,motor naskocil zas. A zase to bolo pri minime paliva,Mal som palivo asi cca 10km pred pipnutim signalizacie rezervy.

Odkaz ke komentáři

Kedze nemam garaz,musim cakat az sa otepli, co ma stve :( , kedze si to viem zrobit vsetko sam a servisom sa radsej vyhybam. A uf, to som si vobec nemyslel,ze sa mi moze stretnut ventil s piestom - to vazne? Cakal som, ked je tam len 8Ventil a jedna vacka, ze v pohode sa to bude otacat tak ako ma a ze to nehrozi.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Takze konecne vymeneny palivovy filter. Teraz uz len ist az na rezervu a cez nu a uvidime. Modlim sa,aby problem uz nenastal :).... PS: tankovaval som aj tie akoze 100 oktany, co budu asi skor 98cky, ale len kvoli tomu,ze su viac aditivovane (aspon by mali byt) a aby odstranili pripadnu vodu a nejaky bordel. Uvidime no

Odkaz ke komentáři

Tak si tak dneska jedu a najednou ztráta výkonu, po případání plynu žádný výkon, tak jsem zatavil na krajnici, motor stále běžel na volnoběh. Vypnul jsem ho a šel jsem se podívat do motoru, co se děje. Tam vše pohledově normál, nastartuji a jede to už normálně. Nikdy mi to neudělalo, a to jsem na jaře měnil cívku a svíčku. Že by kabely? ty budou možná původní. Tak co se to stalo?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...