Přejít na obsah

1.6 74kw rok výroby 1997


Doporučené příspěvky

Zdravím,, před rokem jsem si koupil octu a jsem spokojený až na jednu věc, která mi pije krev. Po nastartování se tak 3 minuty ztrácí otačky.. začne to na 1100 o/min a pak to rychle klesá až pod 700 o/min kdy už se to fakt cuká a v zapětí otačky vyskočí až na 2000 o/min a pak to zas klesá a to se opakuje kolem těch 3-5 minut pak už je všechno oukey.. Jsem fakt zoufalý protože jsem to měl na diagnostice a napsalo mi to lambda regulace... ta byla úplně mrtva žadne skokove napětí to neukazovalo, koupil jsem tedy novou originál.. nove načteni ŘJ už neukazala žadnou chybu ale problém přetrváva. sam jsem si čistil škrtíci klapku měřil jsem si váhu vzduchu a všechno je už vpořadku.. mam to po rozvodech všechny filtry vyměněne,, už fakt nevím co s tím a v servise mi řekli že to je normalní.. můžete mi prosím někdo poradit... děkuji

Odkaz ke komentáři

Ahoj, normální to určitě není a být tebou, tak změním servis, v tomto se jim to nechce řešit a tak tě odpálkovali tím, že je to normální!!! :o Pokud je škrtící klapka vyčištěná a nastavená přes VAG a váha vzduchu je taky Ok, tak zkus vyměnit teplotní čidlo chladící kapaliny. To často dělá podobný bordel, když je špatný... do budíků posílá dobrý signál, ale do ŘJ motoru může posílat bludy a pak je blbě nastavená směs a dělá to tento bordel :)

Odkaz ke komentáři

Osobně bych přes diagnostiku zkontroloval měřené hodnoty na motoru ve skupině 000.

- zkontroloval váhu vzduchu (případně ji prostříkal čističem)

- zkontroloval přísávání falešného vzduchu (nebo aspoň těsnění pro horní a boční sání + hadičky, těsnění vstřiků..)

- co palivový systém (filtry, regulátor tlaku paliva...)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

tak všechno jsem zkotroloval podle rad kromě palivoveho systemu. vyměnil jsem ještě i svičky a zapalovaci kabely měl jsem to na diagnostikach u 3 mechaniku nikdo mi neřek že tam je nějaka chyba ale to škubaní motoru se nelíbi nikomu... a navíc jsem si všiml že to už cuka pořad i když je motor zahřaty škobe sice mín ale je to znat.

Myslite že by to mohli byt zanesene vstřikovače? a jak poznam že je regulator tlaku paliva dobry?

Odkaz ke komentáři

Asi tupej dotaz,dělalo ti to už před výměnou rozvodů nebo to začalo dělat hned po?U mí octy se jim v servisu podařilo špatně nastavit rozvody,motor sice malinko houpal ale v pohodě druhej den když jsem nastartoval tak začal dělat psí kusy než se ohřál a panáčkům trvalo tejden než na to přišli.

Odkaz ke komentáři

tak jsem hotov a problem je na světě.. asi tomu nebudete věřit.. =) sundal jsem filtr,vahu a klapku a zkusil jsem natlakovat saci trubky jen tak ze srandy..dal jsem tam kolem 5 bar a tlak mi to drželo pořad. Pak nevím co mě to napadlo dival jsem se na tu vahu znova a co jsem nenašel.. mala direčka cca 2mm za, tak jsem to nahazel všechno zpatky zapl vahu a nechal jsem ji mimo motor,a světe div se motor prestal cukat.... Tu co jsem zkoušel před tim byla asi taky špatna zitra si jedu pro novou.. děkuji moc panove za rady a omlouvam se že jsem tu direčku neviděl už dřiv :D

 

tak jsem hotov a problem je na světě.. asi tomu nebudete věřit.. =) sundal jsem filtr,vahu a klapku a zkusil jsem natlakovat saci trubky jen tak ze srandy..dal jsem tam kolem 5 bar a tlak mi to drželo pořad. Pak nevím co mě to napadlo dival jsem se na tu vahu znova a co jsem nenašel.. mala direčka cca 2mm za, tak jsem to nahazel všechno zpatky zapl vahu a nechal jsem ji mimo motor,a světe div se motor prestal cukat.... Tu co jsem zkoušel před tim byla asi taky špatna zitra si jedu pro novou.. děkuji moc panove za rady a omlouvam se že jsem tu direčku neviděl už dřiv :D

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...