Přejít na obsah

Nejlepší olej pro 1.4 TSI


Doporučené příspěvky

Já jsem z Liberce a servis prováděl Auto Gremos. Jen nevím jestli jsem tam neměl nějakou slevu, ale domnívám se že při tomto servisu ne. :rolleyes: Servis vydělává právě na tom oleji. :angry: Je to nehorázná zlodějina. :wallbash:

 

Díky za info. Tak jsem dnes mluvil se servisem, respektive proběhla osobní návštěva a při osobní návštěvě úúúplně jiné ceny :-) Práce za výměnu oleje i s filtrem za 680 Kč, olej jsem si dodal vlastní (Castrol Magnatec C3 - 5W-40) 4 litry za 540 Kč (koupeno v 1-2-3 oleje.cz. Tak doufám, že to nebude nějaký Polský šunt :-)

Mimochodem, když jsem tomu servisnímu technikovi ukazoval jeho email, který mi napsal s cenou 5.300 Kč komplet, tak se začal vymlouvat apod... Jsou to hajzlíci ...

Takže na tvou cenu kolem 8 - 9 stovek jsem se sice nedostal, ale alespoň něco...

 

Díky za info. Tak jsem dnes mluvil se servisem, respektive proběhla osobní návštěva a při osobní návštěvě úúúplně jiné ceny :-) Práce za výměnu oleje i s filtrem za 680 Kč, olej jsem si dodal vlastní (Castrol Magnatec C3 - 5W-40) 4 litry za 540 Kč (koupeno v 1-2-3 oleje.cz. Tak doufám, že to nebude nějaký Polský šunt :-)

Mimochodem, když jsem tomu servisnímu technikovi ukazoval jeho email, který mi napsal s cenou 5.300 Kč komplet, tak se začal vymlouvat apod... Jsou to hajzlíci ...

Takže na tvou cenu kolem 8 - 9 stovek jsem se sice nedostal, ale alespoň něco...

Jen doplním - výměna proběhne v servise Auto Rada, Neratovice okr. Mělník...

Odkaz ke komentáři

Pokud ti mohu něco poradit pro příště, pokud chceš do auta lít CASTROL vol spíše nejvyšší řadu EDGE nežli nižší řadu MAGNATEC. ;) Ti rádi poradíme mnohem lepší oleje za stejnou nebo lepší cenu nežli marketingově protíraný CASTROL A SHELL. :palec:

 

No je pravda, že když jsem před několika lety kupoval Fabii I (1.4 MPI 50 kW), tak tam lili Castrol 10W-60, pak jsem koupil (po záruce) olej Total Quartz 5000 a motor byl výrazně tišší.

 

Jaký byste mi poradil olej do Octavky 1.4 TSI? Slyšel jsem ,že Valvoline jsou dobrý. Teď i prý nějaký Mogul. Já mám totiž pořád za to, že Shell a Castrol jsou špičkové oleje. Ted EDGE, jak píšeš je pro moje potřeby myslím zbytečný. Já mám pevný interval výměny. Navíc je to 4 litrové balení dražší asi o 200 Kč. Psal jsem i do Castrolu, a říkali, že MAGNATEC když měním po 15 tis vyhovuje.

Odkaz ke komentáři

2 Lukáš P.

 

Osobně bych volil třeba tebou zmiňovanou značku Valvoline nebo Mobil 1, Fuchs. :palec: Jinak Shell a Castrol jsou průměrné oleje s masivní marketingovou podporou, která ovlivňuje akorát lidi. Je mnoho lepších olejů za srovnatelné či nižší ceny. Nebudu tu dělat kampaň, ale pro představu co a jak bych ti doporučil TOTO fórum, kde ti má slova potvrdí lidi, kteří petrochemii buď rozumí nebo se jí i živí. ;)

 

Jinak můj názor je že pro motor je stěžejní mazání tudíž proč ušetřit 300Kč ročně na oleji nižší třídy, když mi to může ovlivnit součástky v řádu tisíců korun. Mazat bude i fritovací olej, ovšem záleží jak dlouho. :lool:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem trochu studoval to forum o olejích. Je tam spousta zajímavých informací...

Jinak zkoušel si někdy vypouštět olej odsávačkou, nebo klasika přes šroub. Nebo nevíš, jak to dělají v servise? Odsávačka je asi pohodlná, ale myslím, že všechen ten bordel a ty větší "částice" humusu v motoru asi nevysají, ne? Dnes jsem se díval, kde najdu ten šroub olejové vany a motor mám celý zakrytovaný ...

Odkaz ke komentáři

odsávačku nepoužívám, podle mě je to blbost, přesně z toho důvodu jaký psal Sniper,

 

1,4 tsi má 3,2 litrů oleje, kupuju 4 litry, takže mi vždy něco zbude, zbytek mám na dolévání. Co nedoleju, použiju při další výměně na proplach po vypuštění a odkapání původní náplně.

 

 

Odkaz ke komentáři

Jardo a Snipere, máte pravdu, vypuštění šroubem je ideální a asi nejlepší způsob jak se zbavit všech nečistot. Ale ... já nemám k dispozici jámu, mám sice nějaké staré nájezdy, ale ty jsou dost strmé (je to dělané na Škodu 120 a podobná auta :-))

U jedničkové Fabie jsem to dělal tak, že jak mám vjezd do garáže, tak je trochu vyvýšený, takže jsem se dostal tak 7 cm výše. Takže jsem docela pěkný převis. Ale teď, co mám Octavii, tak je nižší a má hlavně ten "debilní" dekl motoru ... takže nevím, jak bych se mohl dostat k tomu šroubu. Není problém oddělat dekl, ale spíš, že nemám možnost auto zvednout. Jinak ta odsávačku jsem měl na mysli konkrétně tuto AP-80160, mají ji na www.univer.cz - viděl jsem ji právě už v několika neautorizovaných servisech. Mechanik asi 10x zapumpoval a během 3 minut byl olej z auta venku :-)

Jinak trochu mimo - měnili jste si už sami svépomocí Pylový filtr? :-) Díky a hezkej víkend chlapi!

Odkaz ke komentáři

Pylový filtr je v pohodě, když si koupíš Mann, tak je postup s obrázkama uvnitř balení,

 

já měním v servise u pumpy za 350 kč, pokecáme si a auto se pěkně nechá vykapat, jezdím tam už roky,

 

no ještě bych ti doporučil výměnu vzduchového filtru, každý řeší olej a na tohkle se dost zapomíná a interval 60.000 km je dost dlouhej, já měním po 30.000 km, třeba mi to turbo vrátí :D, zrovna tak svíčky, jdou ven po 30.000 km, vše vlastní prací, je to za chvilku hotové a nikdo to neudělá lépe jako já :lol:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Pylový filtr je v pohodě, když si koupíš Mann, tak je postup s obrázkama uvnitř balení,

 

já měním v servise u pumpy za 350 kč, pokecáme si a auto se pěkně nechá vykapat, jezdím tam už roky,

 

no ještě bych ti doporučil výměnu vzduchového filtru, každý řeší olej a na tohkle se dost zapomíná a interval 60.000 km je dost dlouhej, já měním po 30.000 km, třeba mi to turbo vrátí :D, zrovna tak svíčky, jdou ven po 30.000 km, vše vlastní prací, je to za chvilku hotové a nikdo to neudělá lépe jako já :lol:

 

 

 

A na jaké pumpě Ti to dělají? Filtry také měním. Na předchozím autě jsem je měnil s každou výměnou oleje ... Jinak s tím, jak říkáš, co si uděláš sám, si uděláš nejlépe. Tak s tím naprostou souhlasím. Nevím proč, ale servisům už nějak nevěřím. A je zvláštní že nevěřím víc těm autorizovaným. Kamarád si nechal jednou udělat výměnu v NH Car, a filtr mu nevyměnili, pouze omatlali mastným hadrem od oleje :( on si ten filtr před tím rycnul klíčem, aby věděl, zda ho měnili... Nevím, jestli si četl předchozí konverzace se Sniperem, ale teď protože mám auto nové jsem poptával výměnu oleje v servisu a průměrná cena za výměnu oleje -pozor- s vlastním olejem byla kolem 3.500 - 4.500 Kč. Nechápu. Myslíš, že v autorizákách mění olej přeš šroub, nebo vysávají? Myslím olej, ne peníze od zákazníka :-) Dík

Odkaz ke komentáři

V autorizáku se s tím mnohdy neserou a jsou případy, kdy oleje mění napůl, o důsledném vykapání ani nemluvím, výměny filtrů se dělají taky napůl, já prostě nějakému mechanikovi nevěřím, má jediný zájem, to je odnést si domů nakradený olej a filtr a vyměňovat pak doma za prachy, neříkám, že se to děje paušálně, ale děje se to, olej považuju za zásadní a důležitou věc, obzvlášť u nových aut, kdy už motor tolik nevydrží, resp. jeho vlastnosti jsou na hranici techniky, proto si olej měním sám, resp. pod mojí osobní kontrolou,

 

měním na pumpě, dříve Aral u kterých byl miniservis nebo u jedné pumpy, kde tankuju a má taky svůj servis hned u pumpy, pod dozorem, na počkání a super.

 

Na mém autě nikdy autorizák olej neměnil, ani na novém.

 

 

Odkaz ke komentáři

..................... interval 60.000 km je dost dlouhej, já měním po 30.000 km, třeba mi to turbo vrátí ........................................

 

Možná by jsi měl spíš přemýšlet o výměně po každých max.15000Km. :palec: Pak možná tomu turbu odlehčíš a ono ti to vrátí. ;)

A pokud by jsi chtěl aby mělo turbo orgasmus, tak mu dopřej bavlnu od K&N a pak můžeš čištení dělat po 30000km za lepší čistící účinnosti a průchodnosti. :prcprc:

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Dobrý deň, rozmýšľam aký olej najlepšie do Octavie II 1.4 TSI 90kw, r.v. 10/2011:

Neviem čím motoru najviac ulahodím, rozmýšľal som nad Mobil 1 New Life 0W-40, alebo potom nejaký 5W-40 - neviem ešte aký konkrétne je kvalitný...

Jazdím prevažne krátke vzdialenosti, sem tam podľa situácie aj ďalej, bývam na severe SR...

Auto som kúpil so servisnou knižkou, neviem, čo konkrétne tam predtým liali :)

Odkaz ke komentáři

Takto, mala by tam byť náplň presne 3,2 l oleja? Nebudem robiť žiadne 30 000 km intervaly, chcem sa o auto starať, chcem demontovať olejovú vaňu, vyčistiť poriadne naliať 3,2 l oleja, následne po zhruba 3 000 km znovu vypustiť vyčistiť vaňu a naliať nový olej a už dodržiavať 15 000 km interval... Millers sa mi zdajú zbytočne drahé neviem, možno sa mýlim ale pokiaľ viem Mobil 1 je jedna z najlepších značiek na svete? Ešte podotázka, keď demontujem olejovú vaňu asi 20 šrúbov, spadne mi dole hneď, vyčistím poriadne, len sa bojím ten silikon dávať na utesnenie, že mi prenikne aj do motorového priestoru a zničím motor, je ho tam nutnosť dávať, keď osadím vaňu vyčistenú bez silikonu bude to tiecť? Alebo neexistuje nejaké presné gumenné tesnenie na daný typ? Vďaka

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...
  • o rok později...

Zdravím,

rád bych se zeptal na vaše názory ohledně aditiv do oleje (konkrétně od firmy BG). Všude čtu smíšené pocity. Někdo říká, že ne, že naopak aditiva škodí tím, že dekarbonizují motor a tím se motor stane víc "netěsným". Jinde zase pozitivní recenze na lepší hlučnost motoru atp..

Koupil jsem nedávno O2 2011 1.4 TSi (90kW) a rovnou (i když prodávající tvrdí, že olej vč. filtru dělal) chci měnit olej a všechny filtry a napadlo mě, že bych tam při výměně do starého oleje nalil BG 109 EPR a pak tam nalil čistý olej a vyměnil filtry, ale jde o to abych nezpůsobil víc škody než užitku. 

BG 109 EPR 325 ml

Jaké máte zkušenosti s požitím aditiv do TSi motorů ? 

Díky moc za odpovědi. :)))

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...