Přejít na obsah

smrad z topeni


Doporučené příspěvky

Zdravim všechny. Minulý týden jsem byl nucenej zapnout klimu a to byl hroznej zápach! Už jsem to řešil loni ale nejak se mi to nepodařilo vyčistit tak jsem klimu nepouštěl. Ale teplota mě donutila ji pustit. Byl jsem náhodou v Mladé Boleslavi a tak jsem v Elitu koupil novej filtr od Bosch s uhlím a pídil jsem se kde mi to vyčistí. Nejdříve jsem dostal doporučení na BestDrive kde maj opravdu supere přípravek a na to přístroj kterej to čístí a všichni s kterejma sem se bavil mi to na 100% chválili ale stálo to okolo 800kč a to se mi nechtělo dávat. tak jsem dostal doporučení na nějakej servis Bartak nebo tak nějak a tam mi dali do auta nějakej přístroj a ten to cca půl hodiny čistil a pak mi dal novej filtr a ja jel domu. Ještě jsem pro jistotu doma pročistil dezinfekcí Wurth i výparník a musim říct že mám po letech pokoj!!! Voda mi také vždy odtékala. Všichni mi řikali že když se trubka ucpe tak voda je pod koberečkem u spolujezdce! Dostal sem doporučení ať vypnu klimu par kilometru před zastavením at se stačí výparník odmrazit a voda odtéct. A zatím to funguje!!! :palec: důležité je čisti klimu ve vypnutém stavu at se nenamrazuje výparník!!!!

Odkaz ke komentáři

Filtr jsem měnil jen jednou a to až po vyčištění v tom servise. Ten sprej jsem měl doma od kamaráda zadarmo. Dnes jsem zase jel delší trasu a ani náznak zápachu. Super!!! Můžu jen doporučit. Zjistil sem že ten servis Barták v Mladé Boleslavi je partner Auto Kelly.

A to mi dokonce před časem říkali v servise v Praze kde servisujou klimu že mi musejí vyndat výparník! Tak do toho jsem nechtěl jít. Stálo by to dost grošú :rolleyes:

Odkaz ke komentáři

...a já: mě klimoška smrdí stále, páchne to i při vypnutí, při topení, zkrátka pořád.

Mám jí 3x vyčištěnou vč. výparníku, desinfekci, mlhu, čištění odtoků...no všechno.

A smrdí.

Teď mi nabídli už jen demontáž palubky a kontrolu, jestli mi tam něco nevlezlo k topení.

Poradíte?

Odkaz ke komentáři

...a já: mě klimoška smrdí stále, páchne to i při vypnutí, při topení, zkrátka pořád.

Mám jí 3x vyčištěnou vč. výparníku, desinfekci, mlhu, čištění odtoků...no všechno.

A smrdí.

Teď mi nabídli už jen demontáž palubky a kontrolu, jestli mi tam něco nevlezlo k topení.

Poradíte?

 

Zkus ten Ajatin. Litr 5% roztoku.

Dej pozor abys neutopil ventilátor, a napiš. :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Podařilo se někomu vyřešit problém zápachu z klimy? viz jiri26..

...a já: mě klimoška smrdí stále, páchne to i při vypnutí, při topení, zkrátka pořád.
Mám jí 3x vyčištěnou vč. výparníku, desinfekci, mlhu, čištění odtoků...no všechno.
A smrdí.
Teď mi nabídli už jen demontáž palubky a kontrolu, jestli mi tam něco nevlezlo k topení.
Poradíte?

 

Odkaz ke komentáři

hele nepodarilo,jak tu nekdo psal s tim ajatinem...uz sem to delal dvakrat a stejne to obcas kdyz zapnu klimu chvilůi smrdi a po chvili prestane,nebo kdyz klimu vypnu a necham samotnej ventilator tak to taky obcas chvili zasmradne,takze me nepomohlo nic, proste to smrdi dal...takze nevim. zkusim ten ajatin ted ve vedrech,delal sem to v listopadu nak.treba to ted zabere. a nebo ho zkusim neredit)

Odkaz ke komentáři

Ahojte, uz si neviem rady ale stale mi smrdi klima ked sa zapne. Popisem celu story co to robi a co som uz absolvoval. Takze ked mam climatronic v eco rezime je vsetko ok a nic nesmrdi ale akonahle prepnem na auto alebo vypnem eco po chvili ked zacne chladit tak cca 30 sekund je citit smrad a potom uz normalne chladi bez zapachu. Mam tam novy uhlikovy kabinovy filter. Nastriekal som cistic na klimu od wurthu na vyparnik ale ziadna zmena. Isiel som cistenie ozonom ( klima na najnizsiu teplotu, max otacky ventilatora a zapnuty vnutorny okruh) a tiez nepomohlo. Tak som isiel do inej firmy na cistenie ozonom tentokrat som ale vytiahol kabinovy filter nech sa to dostane lepsie na vyparnik ale smrdi stale. Odtok kondenzu upchaty neni pozeral to mechanik. Mam skusit este raz ozon ale tentokrat vypnuta klima na nizke otacky ventilator a vnutorny okruh alebo co este vyskusat uz som zufaly......

Odkaz ke komentáři

tak moje zkušenosti..

nejdříve klima smrděla jen po přepnutí na Econ,

po dezinfekci sprejem od RETECHU to smrdělo pořád prostě hnus, jen když se zapnula klima tak to přestalo.. už ho nechci ani vidět!!

pak jsem koupil dezinfekci od WURTHU nastříkal i do všech výdechů, bylo to lepší ale pořád neustálý smrad..

zajel jsem na ultrazvuk a mírné zlepšení ale pořád smrad.. zkontroloval jsem odtok a byl čistý..

pak jsem na foru našel, že ten ultrazvuk je k ničemu když se nesundá kastlík od spolujezdce, protože nasávač vnitřní cirkulace je nahoře za ním, zespod je jen výdech.. takže když se nesundá kastlík tak ultrazvuk neprochází skrz útroby topení..

po té se to razantně zlepšilo už žádný smrad!!!, jen mírně po přepnutí na Econ, ale jen velmi mírně, když se člověk nesoustředí tak nic necítí

zajedu ještě jednou na ultrazvuk a myslím že to bude cajk..

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
Guest Martin Č.

Měl bych takový dotaz,

přečetl jsem si tuto diskuzi a můj problém je v tom, že když zapnu topení na ECOn tak jde smrad do auta, nejdřív silnej, pak to trochu ustane, ale cejtit je to pořád. Jakmile ale vypnu ECON a jde vzduch přes klimatizaci, tak smrad ustane a je vše v pohodě. Ten smrad byl teď ale v teplech o to horší. Zjistil jsem, že mi ale neodkapává voda při zapnuté klimatizaci a nevím kde přesně najdu hadičku na vyčištění. Protože tím bych měl asi začít, potom jsem koukal na přípravky na čištění topení (nějaké spreje do topení).

 

Děkuji vám za odpověď a cenné rady.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Máš tu foto, a možná ne jen tady, kde ten odtok je, tak si to vyčisti. Taky jsou tu návody ale lidi se budou ptát pořád dokola. Tady máš odkaz na čištění klimi, je tam i jak vyčistit odtok http://www.octaviaclub.cz/clanky/navod-cisteni-klimatizace-a-vymena-filtru-octavia-2-886.html

Upraveno uživatelem šulda
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...