Přejít na obsah

chip a LPG


Doporučené příspěvky

Ahoj,

jak velký problém je chipnout auto který má v sobě LPG ? nechci nic zázračnýho stačí zvýšit ze 110 KW na 132KW. Jde mi o to jestli se musí nějak upravovat zvlášt řídící jednota LPG. (Vy co ty úpravy provádíte můžete přihodit rovnou i cenu .. )

 

Jo a pokud máte někdo zkušenosti s kamerou do auta (černá skříňka se tomu taky občas říká ) tak se můžete taky podělit tady , protože nějakej iniciativní trouba mi furt zamiká téma v sekci různé :D (nic ve zlém ... )

 

Dík

K.

Odkaz ke komentáři

Chip by nemal byť problém, nakoľko riadiaca jednotka LPG by mala kopírovať klasickú riadiačku.

A o kamere do auta som uvažoval aj ja, nakoľko som mal jeden ťukes s jednou ženskou, čo bezdôvodne zabrzdila predomnou, 150-200 metrov pred prázdou križovatkou, kde neskočila červená. Keby som mal kameru a natočil to tak by bola vinná ona, lebo by to bolo ohrozovanie a obmedzovanie cestnej premávky, ale keďže som ju nemal, tak som bol na vine ja, lebo som išiel zo zadu a "mal som dodržať bezpečnostnú vzdialenosť." Podotýkam bolo to v zime a na ceste štrk a namrznutý sneh, rýchlosť cca 40 a po brzdení náraz 20-kou. Takže kameru áno, len si zváž či to nebude pre zlodejov veľmi byť do očí, keď Ti bude stáť auto vonka na parkovisku a kamera nacapená na prednom okne.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ohledně toho chipu, tak s řídící jednotkou problém nebude.. já narazil na problém u trubek a čerpadla.. nestíhalo to krmit, takže sem musel dávat větší průměr (8mm)a silnější čerpadlo.. a už si nepamatuju, jestli se nedávali i jiný vstřikovače.. to bych kecal.. ale vyšlo mě to na nějakých 7 tisíc.. a to sem zvyšoval ze 132 KW na nějakých 154 KW.. otázka na jakej výkon to máš postavený no.. já si to nechal udělat na seriový RS s tim, že mi měsíc po koupi výkon bohatě stačil.. pak už sem se v tom začal hrabat a najednou sem zjistil, že budu muset zainvestovat do LPG aby to ten vyšší výkon zvládalo..

 

edit: tak sem to našel na RS klubu když sem o tom kdysi psal, vstřikovače se měnily taky..

Odkaz ke komentáři

hele nemáš vůbec za co :)

 

se zkus zeptat, já to neudělal a pak sem to musel nechat předělat :angry: každopádně co mi bylo řečeno, tak teď už sem na stropu co dělaj pro 4-válce.. kdybych chtěl jít dál, tak by se to muselo znova předělávat a musely by se tam dávat už nějaký komponenty co se dávaj do 6-tiválů..

Odkaz ke komentáři

Problém v tom není.Limitující věci u LPG jsou vstřikovače LPG a reduktor.Řídicí jednotka LPG si čte hodnoty od benzínu a podle nastavení pak vstřikuje LPG.Tzn., že se bude muset LPG přenastavit znovu pokud to vstřikovače a reduktor ukrmí.

 

Jezdila nám na LPG i kamarádova Cupra R 1,8 T 165 kW.

Odkaz ke komentáři

U nás-no vida jak je svět malý smile.gifA spokojenost s našimi službami a montáží?Samozřejmě pokud by se "údajně" snížila spotřeba benzinu tak potažmo i lpg.

Podle odkazu v podpisu (autogascentrum) koukám že jsem plyn montoval u vás :) Já jsem chtěl udělat chip jen kvůli tomu že se "údajně" sníží spotřeba, ale podlo toho co jsem tu četl to není pravda, takže chip pro mě už není zajimavý ..

Odkaz ke komentáři

U nás-no vida jak je svět malý smile.gifA spokojenost s našimi službami a montáží?Samozřejmě pokud by se "údajně" snížila spotřeba benzinu tak potažmo i lpg.

 

Spokojenost zatím je :) Auto šlape jak hodinky, až na to že žere olej, ale to není problém LPG, to je problém použiého oleje. Nevěděl jsem jaký olej tam dával předchozí majitel tak jsme tam dali OMV bixol premium a v motoru se rozpustily usazeniny :D Na jaře se chystám přetěsnit gufera na ventilech a mělo by to být OK. Jinak LPG jezdí jak drak a spotřebu mám okolo 10l což při současné ceně LPG je paráda ..

 

A když teda jsi odborník přes LPG tak by mě zajímalo jak to teda je s tím chipem ? Bude třeba upravit to LPG co je v autě ? (větší trubky a tak ?) a sníží se spotřeba nebo ne ?

 

Dík za odpověď ..

Odkaz ke komentáři

Nj jsem.tajné to není-dělám ve skladu-zabýváme se hlavně velkoobchodem a můj otec je jeden ze dvou majitelů.wink.gif

FOXi ty jsi z Autogascentrum Strakonice? Pokud ano, je tajné jakou tam máš funkci?

 

V první řadě bych potřeboval vědět jaký máš systém v autě.Na větší výkon auta asi tak od 120-130 kw dáváme trubku o vnitřním průměru 6mm místo 4mm.Se spotřebou s chipem nevím, ale lpg kopíruje benzín.

Spokojenost zatím je :) Auto šlape jak hodinky, až na to že žere olej, ale to není problém LPG, to je problém použiého oleje. Nevěděl jsem jaký olej tam dával předchozí majitel tak jsme tam dali OMV bixol premium a v motoru se rozpustily usazeniny :D Na jaře se chystám přetěsnit gufera na ventilech a mělo by to být OK. Jinak LPG jezdí jak drak a spotřebu mám okolo 10l což při současné ceně LPG je paráda ..

 

A když teda jsi odborník přes LPG tak by mě zajímalo jak to teda je s tím chipem ? Bude třeba upravit to LPG co je v autě ? (větší trubky a tak ?) a sníží se spotřeba nebo ne ?

 

Dík za odpověď ..

Upraveno uživatelem FOX
Odkaz ke komentáři

Tam jde spiše o to, že čím máš větší výkon, tím ten motor nemusíš tak moc točit a držíš to v menších otáčkách. Kopec co si dříve jezdil na čtyřku, budeš jezdit třeba na pětku a menší otáčky by mohli znamenat menší spotřebu. Pokud by si ale musel předělávat i soustavu LPG, např. to vedení plynu a reduktor, tak bych se na to vykašlal a spíše bych přemýšlen nad 6° převodovkou.

Systém Star neznám, není to náhodou Stag? Tam bych možná přemýšlel nad tímto - http://autodily.lkauto.cz/LPG-komponenty/zvyseni-vykonu-motoru-na-lpg?sort=sku

Odkaz ke komentáři

jj ten STAG je tam taky :D :D hned velde toho STAR :D ... jsem to blbě napsal .. jinak s tím že bude jezdit na míň plynu máš pravdu ale co když budu potřebovat např. při předjíždění na to slápnout a vytočit to ? co pak ? pak to jako přestane jed ?? Dík to nechci nechám si svejch 110 KW i takhle jezdím všechny kopce na 5ku :)

Odkaz ke komentáři

rolleyes.gifbiggrin.gif

Mám taky od Vás předělanou Octavii.

 

LK auto-nechci nikoho hodnotit nebo tak.Ale mě se to nějak nezdá.Oni jsou jediný asi u koho sem to viděl.Netvrdím, že to nefunguje.Jinak Stag dovážíme do ČR mi.

Tam jde spiše o to, že čím máš větší výkon, tím ten motor nemusíš tak moc točit a držíš to v menších otáčkách. Kopec co si dříve jezdil na čtyřku, budeš jezdit třeba na pětku a menší otáčky by mohli znamenat menší spotřebu. Pokud by si ale musel předělávat i soustavu LPG, např. to vedení plynu a reduktor, tak bych se na to vykašlal a spíše bych přemýšlen nad 6° převodovkou.

Systém Star neznám, není to náhodou Stag? Tam bych možná přemýšlel nad tímto - http://autodily.lkau...na-lpg?sort=sku

 

Jestli myslíš že to přestane jet při vytočení na lpg tak ano.Ten reduktor ti je schopen dodat nějaké množství na které je určen.Pak ti tlakové čidlo vyhodí nízky tlak a přepne do benzínu.Stejně jako když ti dojde lpg v nádrži.

jj ten STAG je tam taky :D :D hned velde toho STAR :D ... jsem to blbě napsal .. jinak s tím že bude jezdit na míň plynu máš pravdu ale co když budu potřebovat např. při předjíždění na to slápnout a vytočit to ? co pak ? pak to jako přestane jed ?? Dík to nechci nechám si svejch 110 KW i takhle jezdím všechny kopce na 5ku :)

Odkaz ke komentáři

Jestli myslíš že to přestane jet při vytočení na lpg tak ano.Ten reduktor ti je schopen dodat nějaké množství na které je určen.Pak ti tlakové čidlo vyhodí nízky tlak a přepne do benzínu.Stejně jako když ti dojde lpg v nádrži.

 

Jo tak tohle se mi přesně stalo několikrát během cesty i když nemám chip. Jel jsem po dálnici a trochu to vytočil a najednou se ozvalo píp píp píp . kontrolka LPG se rychle rozblikala a zůstala blikat musel jsem to vypnout a zapnout a pak to zase naskočilo na LPG. Volal jsem k vám do auto gas a prej se mám objednat na kontrolu po novém roce. Nevím jak to stihnu časově ale ještě to vyzkouším a když to bude dál blnout tak asi budu muset přijed na kontrolu :( Když to blbnout nebude tak to odložím do května kdy k vám jedu na roční prohlídku. Tak si říkám že jsem tu bezproblémovost trochu zakřiknul .. viz pár příspěvků výše :D

Odkaz ke komentáři

Nechci se na nic vymlouvat, ale bohužel kvalita lpg v zimních měsících není ideální vzhledem k teplotě.A hůře se odpařuje. tzn. že klesá tlak v nádrži-třeba.Ale pokud si nebyl na kontrole od montáže, tak je potřeba vše seřídit.V reduktoru jsou např. gumové membrány, které si sednou...

Jo tak tohle se mi přesně stalo několikrát během cesty i když nemám chip. Jel jsem po dálnici a trochu to vytočil a najednou se ozvalo píp píp píp . kontrolka LPG se rychle rozblikala a zůstala blikat musel jsem to vypnout a zapnout a pak to zase naskočilo na LPG. Volal jsem k vám do auto gas a prej se mám objednat na kontrolu po novém roce. Nevím jak to stihnu časově ale ještě to vyzkouším a když to bude dál blnout tak asi budu muset přijed na kontrolu :( Když to blbnout nebude tak to odložím do května kdy k vám jedu na roční prohlídku. Tak si říkám že jsem tu bezproblémovost trochu zakřiknul .. viz pár příspěvků výše :D

Odkaz ke komentáři

Od května ohmy.gif No tak to se nedivim.Plyn na zimu ma jiné poměry propan-butanu aby se odpařoval....palec.gifTlak se zvedal spíš asi na reduktoru.To je právě tím jak si sedly membrány rolleyes.gif

Je možný že to je tou zimou, protože tohle bylo poprvé co jsem jel opravdu v mrazu, protože plyn mám od května tohoto roku. Jinak na seříení jsem samozřejmě byl u Vás. Tuším že se zvedali tlak na jednom vstřiku.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Tam se to pěkně zvrhlo. Škoda, taky chci chip a čekal jsem radu. Já mám v plánu Beroun. TdiChip s brzdou vypadají dobře.

 

 

Jak jako že se to tam zvrhlo ? taky bych chtěl nějaký chip,ale vůbec nevim ke komu...nejvíce se mi líbí BHmotor,ale je to dost daleko :/

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...