Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
header009

Amundsen

Recommended Posts

Guest glob

mám navigaci Amundsen a jsem z ní hotovej, je to moje první vestavěná navigace, předtím 1x mio, 1x tomtom pokaždé v ceně cca 4000,- Kč, ale tato Simply Clever věc je úplně na () ! téměř nezná čísla popisná ani ve velkých městech, nezná některé silnice po kterých se jezdí cca 2-3 roky a naopak honí mě na silnice které již neexistují. Takže pokud někdo zvažujete tuto navigaci za mě nedoporučuji.

není to "chyba" navigace, ale mapových podkladů. I ty se dají aktualizovat, ale je potřeba počítat s tím, že se u vestavěných navigací mapové podklady aktualizují 1x ročně a např. verze map pro rok 2013 je ke stavu 4Q/2012. Z legislativních důvodů není možné do mapových podkladů zanášet např. úseky ve výstavbě, které se neotevřou do dalšího kvartálu (to je nevýhoda oproti mobilním navigacím).

Ale když to někde znáš, nepotřebuješ jezdit podle navigace ;)

Zdravím všechny,

před dvěma týdny jsem provedl aktualizaci map na verzi ECE 2015, vše proběhlo OK. Když ale stisknu tlačítko VOICE a pokusím se zadat cíl pomocí hlasových povelů, systém odpoví, že pro tuto zemi není hlasové ovládání podporováno ať pokračuji ručně na displeji. Před aktualizací tohle fungovalo bez problémů. Má někdo nějaký nápad?

Sú krajiny, pre ktoré hlasové ovládanie navigačných pokynov nie je možné - napr Slovensko. Ani v prípade starého Columbusu v OII nebolo hlasové ovladánie pre SK a myslím, že ani pre CZ.

Zdravím,

Mám z rádia vyvedený USB port. Zkoušel jsem tam připojit 2,5" 160GB disk v krabiččce ICY BOX USB3.0 z Alzy. Disk to nenačítalo. Pak jsem připojil starší 1TB WD My Passport USB 2.0 a ten chodí bez problémů. Akorát, nejspíš kvůli delší inicializaci, začne přehrávání pokaždé od začátku. Takže uvažuju o nějaké větší SD kartě. Zajímalo by mě, zda lze pro přehrávání muziky použít SD karty 64 a 128GB. V návodu píšou, že je jsou podporovány 32GB.

Chlapi,pokud se tyka amundsena,mapy se zrejme nachazeji na sd karte,jak jsem pochopil,a daji se kopirovat do pameti a sd kartu nasledne pouzit jako medium pro muziku?

Ano, mapy jsou na SD karte. A ne, nikam se nekopiruji. Amundsen ma dva sloty na SD kartu. Jeden pouzijes na mapovou SD kartu a druhej na muziku.

Chlapi nevite jestli je potreba pro Amundsen povolit hlasove ovladani vagem?Pri stisknuti tlacitka mi to pise hlasove ovladani je nedostupne..

post-8583-0-05321500-1454522119_thumb.jpg

Edited by magnum67

Chlapci, neviete poradit ako vymazem v Amundsene sparovane bluethoot telefony, ktore uz nepouzivam? Casto po zapnuti bluethoot sa mi snazi sparovat s prvym v poradi, pricom prve 3 uz davno nemam... Slusal som to aj cez VAG, ale tam to chce nejaky kod, ked to chcem vymazat vsetko...

Mozno je to obdobne,ako u Bolera.Stlacit phone,vojst do menu nastavenie,vojst do menu Bluethoot,vojst do zvolte zariadenie a tam zobrazi,co mas nainstalovane a je tam aj moznost zmazat vsetko,alebo jednotlivo.Mozno je potrebne mat zapnute zapalovanie a mat sparovany telefon,ale to overene nemam.

Prosím o radu, je potřeba při výměně Swinga za Amundsen menit skrze Amundsena jednotku komfortu nebo je to fuk? Mám takovou napůl soc verzi, sic aut. klima, tempomat, zadní PDC, ovládání na volantu rádia bez Hf(volant vyměněn za verzi s tlačítky HF) výhřev sedaček, bez start stopu, bez xenonu, bez Hf,nemám dešťové senzory, motor CKFC, rok výroby 2013,kombi.Je potřeba měnit podvolantovou jednotku nebo budou fungovat všechny tlačítka?