Přejít na obsah

LPG ano či ne?


Doporučené příspěvky

Taky jsem si chvíli říkal že do 2.0 už LPG dávat nebudu ale stačili 2 měsíce placení dvojnásobku za phm a LPG je zase tam :D

 

Každopádně u TSi je plyn problém takže tam do plynu asi ne... Přímý vstřik plynu stojí majlant a klasický potřebuje přívstřik benzínu kvůli chlazení vstřikovačů.

 

Pokud najedeš hodně km nafta by šla, ale já za sebe bych bral stejně 1.4 TSi, jede to úžasně je to tichý a rozvody už mají řemen :)

 

Každopádně tvůj problém spotřeby oleje určitě není provozem na LPG tím jsem si jistej, žralo by ti to tak jako tak :)

 

Jinak já mám teď ten 2.0 motor najeto 90 na benzín a LL sračku 5w-30 a po 7000km už jsem teď taky doli1 litr... Motor je teda čistý jelikož to moc nejezdilo.

A to není jen u aut koncernu VW... Třeba takovej fiat T-jet 1.4 co má známý dolívá taky litr na 5000 a má 60xxx najeto... Je to normální dokud se nestane co tobě že to bere 1.5l :)

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Taky jsem si chvíli říkal že do 2.0 už LPG dávat nebudu ale stačili 2 měsíce placení dvojnásobku za phm a LPG je zase tam :D

 

Každopádně u TSi je plyn problém takže tam do plynu asi ne... Přímý vstřik plynu stojí majlant a klasický potřebuje přívstřik benzínu kvůli chlazení vstřikovačů.

 

Pokud najedeš hodně km nafta by šla, ale já za sebe bych bral stejně 1.4 TSi, jede to úžasně je to tichý a rozvody už mají řemen :)

 

Každopádně tvůj problém spotřeby oleje určitě není provozem na LPG tím jsem si jistej, žralo by ti to tak jako tak :)

 

Jinak já mám teď ten 2.0 motor najeto 90 na benzín a LL sračku 5w-30 a po 7000km už jsem teď taky doli1 litr... Motor je teda čistý jelikož to moc nejezdilo.

A to není jen u aut koncernu VW... Třeba takovej fiat T-jet 1.4 co má známý dolívá taky litr na 5000 a má 60xxx najeto... Je to normální dokud se nestane co tobě že to bere 1.5l :)

Najazdim rocne tak 22 - 25 tisic km, preto vaham. Ale nedavno som si vyskusal novy opel astra kombi 1.6cdti, 100kw a ten mi trosku zamotal hlavu :-) hlavne ked som si spocital ze v podobnej vybave ma aj s dieslom vyjde o 300 eur lacnejsie, ako octavia benzin

Odkaz ke komentáři
Guest strateny

jasne, cize ono v konecnom dosledku by malo byt jedno ci kratke ci dlhe trasy, ale prerabka na plyn sa teda z pohladu financii oplati, hej? a co sa tyka setrenia auta, tak tiez plyn nejako prispieva k setreniu motora, alebo prave naopak?

Odkaz ke komentáři

jasne, cize ono v konecnom dosledku by malo byt jedno ci kratke ci dlhe trasy, ale prerabka na plyn sa teda z pohladu financii oplati, hej? a co sa tyka setrenia auta, tak tiez plyn nejako prispieva k setreniu motora, alebo prave naopak?

Urcite je na lpg lacnejsie, podla mojich poctov mi vyslo, ze celkove naklady oproti benzinu mi klesli asi o tretinu. Investicia sa mi vratila po cca 30 000 km. A co sa tyka setrenia motora, na to ti kazdy odpovie inak. Automechanici su vacsinou proti lpg. Ale je to suche palivo a hori pri ovela vyssej teplote ako benzin, preto zalezi od kvality motora, kolko vydrzia kruzky... Ja mam auto v servise prvykrat po 120 000 km najazdenych na lpg. Ale na 1.6 mpi maju problemy aj ti co jazdia len na benzin

Odkaz ke komentáři

strateny mozem suhlasit s komentarom nado mnou - myslim ze nazory budu rozne na to ci setri ci nesetri motor. Ale po vacsine ked niekto tvrdil, ze lpg motor setri tak vraj preto lebo sa nevytvaraju usadeniny.

Odkaz ke komentáři
Guest strateny

z akeho dovodu su automechanici proti lpg? o tretinu? ved to je super.. Stale lepsie ako nic si myslim. Nevytvaraju sa usadeniny? pri lpg by to malo byt aj o setreni zivotneho prostredia, ci sa mylim?

Odkaz ke komentáři

samozrejme, lpg ma velmi vela vyhod ale malokto si ich uvedomuje. Poznam mnozstvo ludi co bude tvrdit o tom aky je plyn zly, ze v nim nemozu parkovat ani v podzemnych garazach a podobne, ale neuvedomuju si kolko penazi mozu usterit a taktiez aj auto aj zivotne prostredie..

Odkaz ke komentáři

skody, s autom na lpg sa nemoze parkovat v podzemnej garazi? to som nevedel, ale nemyslim ze to by mal byt dovod preco si lpg nedat. Ved je vela inych moznosti ako parkovat. Mna by este zaujimalo ze ako je to napriklad pri havarii alebo tak. Nie je pri aute na lpg vacsia pravdepodobnost nejakeho vybuchu alebo nieco podobne?

Odkaz ke komentáři

Este som pri ziadnej havarii nezazil vybuch, a to som pri havariach dost casto. Pracujem 14 rokov ako hasic :-) . to len v americkych filmoch auta vybuchuju po kazdom tukese.. Rozdiel pre nas je len v tom, ze po havarke sa na aute rucne uzatvara ventil na lpg nadrzi kvoli pripadnemu uniku.

A v podzemnych garazach nemozeme parkovat preto, lebo lpg je tazsi ako vzduch, a keby nahodou doslo k uniku, tak by bol problem odvetrat a hromadil by sa v najnizsich miestach a kedze je to horlavy a vybusny plyn, tak to by nebolo dobre.

A mimochodom, u nas je v povinnej vybane auta s lpg aj hasiaci pristroj tak si ho nezabudni kupit . i ked vsetci dobre vieme, ze auta horia len od el. Skratu alebo ked su umyselne podpalene. Druh phm s poziarovostou nesuvisi

Odkaz ke komentáři

nie nemoze sa. Ale to nie je nic strasne. Mne sa uz parkrat stalo, ze som preto ze mam lpg zaparkoval lepsie ako mnohi ini ;) cize to nie je absolutne ziadny problem. Je to v podstate taka prevencia pred unikom plynu. Aj ked nepoznam nikoho komu by niekedy plyn z auta unikal, ale ako preventivne riesenie je to ok si myslim.

Odkaz ke komentáři

strateny - akoby som videl, pocul, cital o mojom brachovi. Ten tiez dva roky dozadu riesil, ci je vhodne si dat auto prerobit na plyn ci nie. Nasli sa ludia, co mu tvrdili, ze by do plynu ani za svet nesli, lebo ze plyn je citit, ze auto sa namontovanim plynu znehodnocuje a jeho vykon klesa a podobne nezmysly. Az nakoniec bol na tom tak, ze to chcel vzdat a zostat pri benzine a stretol sa s nejakym znamym co mal lpg uz dlhe roky, dal mu odviest porozpravali sa o tom ako to cele funguje a do toho isiel. A doteraz len kruti hlavou nad tym ako to chcel vzdat a zostat pri benzine.

Odkaz ke komentáři

LPG mám už asi 4 roky. U mého motoru je úspora něco přes 1,2 Kč na Km za ty 4 roky jsem na LPG najezdil skoro 100tis. Když odečteš náklady na pořízeni 24tis a roční náklady na údržbu což je asi 600kč za rok na výměnu filtrů tak uspora je přes 90tis... což je mimochodem 3/4 ceny auta za kolik jsem ho koupil :D ..

 

jinak co se týče úniku plynu v podzemní garáži.. Nejde o to že by to někde netěsnilo a někde ti ucházel plyn (i když dřív u starých škodovek to byl celkem běžný jev že jsi měl za sedačkama PB lahev a plyn smrděl v celým autě :D ) ale dneska už to u nových aut v podstatě nehrozí . Jde o to, že v nádrži je bezpečnostní přetlakový ventil. Kdyby jsi nádrž moc naplnil (jako že některé čerpací stojaky to tam dokážou tlačit i když se ventil už brání - takové to známé cvakání) a pak to nechal někde kde je hodně teplo tak se může stát, že se v nárži udělá větší tlak a bezpečností ventil trochu upustí ven ... Tak proto se s tím nesmí do uzavřených garáží (leda že by ty garáže měly vyřešené odvětrávání speciálně pro tohle).

Jinak s LPG jen spokojenost ...

Odkaz ke komentáři

Peto.n po pravde ani ja, ale clovek nikdy nemoze vediet, co sa moze stat no nie? Jasne cize ma to svoje dovody preco je parkovanie v podzemnych garazach zakazane. Ale tak snad sa nestava casto, ze by plyn z auta mohol nejakym sposobom unikat, ci? Hasiaci? - tak toto som nevedel. Vdaka!

Skody tak to si ma utesil, ze nikoho takeho nepoznas ;) Bohus258 tak ja tiez zistujem ako to vlastne je ci to ma viac vyhod ci nevyhod a co vlastne vsetko ma caka s plynom. Co mozem a co nemozem. Zo mna by vystalo, ze by som aj do podzemnej garaze isiel, ale tak snad pred nimi by bola nejaka znacka co by ma zobudila, ze tak tu parkovat nemozem.

_neo jasne jasne, rozumiem. Tak u starych skodoviek to rozumiem, ze ta pravdepodobnost uniku bola vacsia ako dnes. Je to super, ze doba tak pokrocila.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

S tým hasiacim opatrne - nezabúdaj na to. je veľmi dôležité pri auto na plyn ho mať. Z môjho pohľadu má plyn viac výhod ako nevýhod. Ale tak sto ľudí sto chutí. Čo mne vyhovuje inému nemusí, mne sa len nepáči ako mnohí plyn zavrhnú bez toho aby si ho vyskúšali.. :-/

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

strateny// no čo ty si do toho išiel či nie?
botmel// ja tiež som bol dlhé roky proti plynu, ale teraz posledné asi štyri mesiace premýšľam, že asi to celkom nie je na zahodenie a má to niečo do seba. Ale bohužiaľ nikto v mojom okolí, nikto zo známych nemá namontovaný plyn, že by mi vedel dať spätnú väzbu či naozaj sa oplatí do toho ísť a či nie sú nejaké problémy s autom.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Okta7 - ahoj no ako si sa nakoniec rozhodol? Ideš do plynu, či to nejako neriešiš? Nemajú byť aké problémy s autom. Musíš rátať s tým, že je to auto. Aj benzín sa občas pokazí, aj diesel..chápeš.. auto nie je bezchybné ale nedá sa povedať, že by sa kazilo auto s plynom viac ako dáke iné :-)

Odkaz ke komentáři

Haha. Ja som bol tiez proti plynu a preto idem za dva tyzdne zaniest auto na prerobenie na plyn. Ono to chce len cas aby clovek naozaj si dal dokopy priority aby si ujasnil co mu to moze priniest ;-)

strateny// no čo ty si do toho išiel či nie?
botmel// ja tiež som bol dlhé roky proti plynu, ale teraz posledné asi štyri mesiace premýšľam, že asi to celkom nie je na zahodenie a má to niečo do seba. Ale bohužiaľ nikto v mojom okolí, nikto zo známych nemá namontovaný plyn, že by mi vedel dať spätnú väzbu či naozaj sa oplatí do toho ísť a či nie sú nejaké problémy s autom.

 

Odkaz ke komentáři

Rozhodol som sa tak, že v septembri idem do toho. Ešte som si nejaké veci pozisťoval. Nakontaktoval som sa na známeho známeho, ktorý má plyn, bol som sa odviesť, tak to bola taká posledná kvapka, čo ma utvrdila, že teda áno pôjdem do toho. Je mi to jasné, ja tiež som sa nerozhodol zo dňa na deň, chcel som mať istotu, že robím dobré rozhodnutie, aký systém ti tam idú dávať?

Odkaz ke komentáři

Dobre si urobil, ze si si to nechal prejst hlavou. Ja som rad, ze uz do toho pojdem pretoze do benzinu som doteraz daval tolko penazi, ze niekedy som mal pocit ze ozaj len na to minam vyplatu. Tartarini si idem dat, je to celkom cenovo priatelny system a kvalita vraj dobre..

Rozhodol som sa tak, že v septembri idem do toho. Ešte som si nejaké veci pozisťoval. Nakontaktoval som sa na známeho známeho, ktorý má plyn, bol som sa odviesť, tak to bola taká posledná kvapka, čo ma utvrdila, že teda áno pôjdem do toho. Je mi to jasné, ja tiež som sa nerozhodol zo dňa na deň, chcel som mať istotu, že robím dobré rozhodnutie, aký systém ti tam idú dávať?

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak fajn ze si uz takto prisiel k rozhodnutiu. Nie vzdy sa oplati odtalat a neviem co. Najlepsie je pustit sa do takehoto niecoho hned ked si presvedceny, ze plyn je dobra volba..

Rozhodol som sa tak, že v septembri idem do toho. Ešte som si nejaké veci pozisťoval. Nakontaktoval som sa na známeho známeho, ktorý má plyn, bol som sa odviesť, tak to bola taká posledná kvapka, čo ma utvrdila, že teda áno pôjdem do toho. Je mi to jasné, ja tiež som sa nerozhodol zo dňa na deň, chcel som mať istotu, že robím dobré rozhodnutie, aký systém ti tam idú dávať?

 

Odkaz ke komentáři

Veď to poznám - o tom mi ani rozprávať nemusíš. Myslím, že každý časom príde na to koľko peňazí zbytočne skrz benzín vyhodil takpovediac do luftu. Ale tak to je už každého osobná vec. Ja som tiež neskoro na to prišiel, že možno skôr som mal toto riešiť, ale tak podstatné je, že som k tomu došiel. Takže už len návšteva legasu a potom už budem len šetriť peniažky...

Dobre si urobil, ze si si to nechal prejst hlavou. Ja som rad, ze uz do toho pojdem pretoze do benzinu som doteraz daval tolko penazi, ze niekedy som mal pocit ze ozaj len na to minam vyplatu. Tartarini si idem dat, je to celkom cenovo priatelny system a kvalita vraj dobre..

 

 

 


Presne ako píšeš, ale človek musí byť o tom presvedčený...

Tak fajn ze si uz takto prisiel k rozhodnutiu. Nie vzdy sa oplati odtalat a neviem co. Najlepsie je pustit sa do takehoto niecoho hned ked si presvedceny, ze plyn je dobra volba..

 

 

Odkaz ke komentáři
Guest miskoskoda

Necital som celu diskusiu - ale chcel by som sa opytat za aky cas by sa mali tie peniaze za prestavbu auta na plyn cloveku vratit? kolko rokov je taky priemer? Mam celkom strach aj ako je to so servisovanim takeho auta, ci mi servis urobia kdekolvek alebo nie?

Odkaz ke komentáři

rok, dva - vtedy by som povedal ze sa ti ozaj oplati do toho ist a nemusis moc vahat. Preco strach? tam niet dovod preco by si mal chodit po inych servisoch, ked si dam v nejakom servise urobit plyn tak budem chodit vylucne len do toho servisu aj na prehliadky aj vsetko. Pretoze tam mas aspon istotu ze vedia ako by mal byt spravne dotahnuty system a vsetko kol toho

Necital som celu diskusiu - ale chcel by som sa opytat za aky cas by sa mali tie peniaze za prestavbu auta na plyn cloveku vratit? kolko rokov je taky priemer? Mam celkom strach aj ako je to so servisovanim takeho auta, ci mi servis urobia kdekolvek alebo nie?

 

Odkaz ke komentáři

keby sa mi tie peniaze mali vratit neskor ako po dvoch rokoch tak by som do toho nesiel urcite. Ide o to kolko rocne najazdis ci naozaj sa ti to oplati, ci naozaj to setrenie bude v tvojom pripade efektivne.

Necital som celu diskusiu - ale chcel by som sa opytat za aky cas by sa mali tie peniaze za prestavbu auta na plyn cloveku vratit? kolko rokov je taky priemer? Mam celkom strach aj ako je to so servisovanim takeho auta, ci mi servis urobia kdekolvek alebo nie?

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest miskoskoda

botmel lenze ked budem chodit do origo servisu tak zrejme to bude stat viac nie?


keby sa mi tie peniaze mali vratit neskor ako po dvoch rokoch tak by som do toho nesiel urcite. Ide o to kolko rocne najazdis ci naozaj sa ti to oplati, ci naozaj to setrenie bude v tvojom pripade efektivne.

 

 

ja som myslel ze len ak sa to do roka vrati tak sa do toho oplati ist. V podstate tam tie pociatocne naklady vychadzaju cca kolko?

Odkaz ke komentáři

tak do roka je to take idealne ale myslim si ze aj do tych dvoch rokov je to v pohode. Tie peniaze sa ti budu v podstate vracat postupne mesiac co mesiac takze myslim ze je to v pohode :) pociatocne naklady zalezia od systemu, od ceny montaze, od auta, ci trojvalec, stvor a podobne. Presne by si naklady zistil tak ze by si si poziadal o cenovu ponuku v servisoch

Odkaz ke komentáři

Myslím, že si stačí přečíst celé téma, ve kterém je velmi mnoho moudra a postřehů ohledně systému LPG. To beru za pohodlnost, ptát se na to samé znova. Za hloupost ovšem beru ptát se "souseda", jestli se mi LPG v mém autě vyplatí, nebo ne. To si přeci musí spočítat každý sám. H

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...