Přejít na obsah

led podsvietenie priestoru pri nohách


wave

Doporučené příspěvky

čaute. rozhodol som sa dať si ku nohám na všetky 4 miesta led pásik (najslabší = 4,8w/m a iba jeden fragment = 5cm studenej bielej smd led - to by malo byť dostatočne slabé aby to v noci neoslňovalo vodiča). chcem aby to bolo pernamentne zapnute. Rozmýšlam kam to pripojiť? Nikdy som okrem rádia nič do auta nepripájal.

1. otázka znie: Ak vyšróbujem box s poistkami + nájdem poistku napr. pravého predného svetla, tak to môžem pripojiť naňho priamo pri poistke? Zapája sa to jedným kontaktom ZA poistku a druhým kostra auta?

 

2. otázka: ešte ma napadlo, že by bolo super mať to zapojené na rovnakom obvode ako je podsvietenie prístrojovej dosky, pretože tam je otočný ovládač intenzity svetla.. je možné to zapojiť niekde napr. pri tom ovládači = odmontujem ho a zapojím zaňho jeden kontakt a druhý o kostru? alebo je v poistkovom boxe aj nejaká poistka podsvietenia prístrojovky? alebo nejak inak?

 

Možno trepem, tak ma prosím opravte. Ďakujem.

 

BTW: zaľúbil som sa do toho keď som sa viezol v novom superB

Odkaz ke komentáři

Když to zapojíš za pojistku, tak ti to bude svítit pořád a nepůjdou ty pásky zhasnout. Nejlepší bude, když to zapojíš buď na těn vypínač světel (který pil ale nevím) nebo např. na podsvícení zapalovače, takže jakmile by jsi zapnul světla, tak by ti svítily i ty pásky. Co se týká počtu segmentů, tak bych dal 2 segmenty, 1 bude asi málo. Sám to mám udělaný po 4 nebo 5 segmentech a je to tak akorát, ale mě to nesvítí pořád, já to mám udělaný na otevření dveří ;)

Odkaz ke komentáři

Jasne dik. to ma nenapadlo že za poistkou je vlastne ešte pred vypínačom =) skúsim sa najprv napojiť za ten stmievač a keby to nešlo...zapalovač. Objednal som meter pásu, tak skúsim najprv viac a potom ustrihnem keby to bolo silné..

dúfam, že nič nevyskratujem =)

Odkaz ke komentáři

Dnes sa to chystam zapojit. Náhodou neviete niekto ako sa najlepšie vyberie tá krabička s ovladanim svetiel naľavo od volantu??? nový kus má z bokov "zacvakavacie" pliešky. pravdepodobne budem musieť rozobrať palubovku z boku pri poistkách, alebo celú tú dolnú časť palubovky, aby som ich stlačil a vytiahol to =(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

dobrá rada nad zlato =) dikes konny.

už to mám namontované a je to úchvatné. Zapojil som to na ten dimmer. podla toho na ktorý pin to dáte tak to stieti buď

1.v polohe svetiel 1 aj 2 bez otočeného kľúča

2. v polohesvetiel 1 aj 2 aj s otočeným kľúčom aj s naštartovaným motorom

 

ja som to nechal aby to svietilo aj za jazdy

stmievanie funguje v oboch prípadoch

 

dopredu som dal iba jeden bit pásiku(3x led) smd3528, cold white pod vodiča aj pod spolujazdca

a ajtak som musel pásik natočiť do palubovky tak aby bolo svetlo z neho tlmené - je to v pohode aj cez noc

 

dozadu som dal 2 bity a tam to svieti fakt silno.

 

ešte som dal dole pod volant preistotu vypínač a aj poistku na kábel

 

je to paráda!!

ďakujem za rady, keď bude čas pridám aj nejaké foto

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Nejlepší je to napojit na osvětlení stropní lampičky a nejbližší místo na napojení najdeš v levém A sloupku.

Červeno-černý kabel je (+) a hnědo-modrý je (-), který z nich je spínaný si už nepamatuju, ale to je myslím jedno :) a mám to tažený v tom sloupku směrem dolu a dále je kabel schovaný za palubní deskou, takže nikde nic není vidět ;)

 

post-107-0-44815400-1382623720_thumb.jpgpost-107-0-60482200-1382623732_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

A funguje to bez problemov ? ziadna dioda netreba? .. Ten plast na stlpiku staci len vypáčiť a potom nastrknúť? Sa bojim, ze moje pracky to zlomia pri demotazi :huh:

každopádne dakujem za radu a spravim to aj ja tak, aj ked u mna to bude väčšia diskotéka, kedze idem napojit RGB led pasik. Zelene ked otvorim dvere (keďže auto mam zelene) modre ked zapnem radio (modry displej) a červenu ešte domyslim. :-D.. Mozno pri rucnej :-D... Ako vianocny stromcek budem :-D :-D :-D

Odkaz ke komentáři

Nemáš zač, jinak vypadá to fakt dobře :palec: a co se týká dalších barev, tak to bude problém, protože by jsi potřeboval stálé mínus, ale všechno se dá vyřešit, jen by jsi na to potřeboval spínací relátka, což si myslím že je zbytečně složitý a jednodušší prostě bude ty ostatní barvy nezapojovat ;)

Odkaz ke komentáři

Presne tak, s tym minusom je to pravda.. Kus ma aj poplietlo to, ze dvere spinaju minus. Meral som plus pri otvorenych aj zavretych dverach a stale merak ukazoval 12v :-D..... Zatial to necham tak no. Mam aspon moznost kedykolvek zmenit farbu podsvietenia, staci nejaky spinac nahodit :-). Este zadny kufor podsvietim a finish :-)

Odkaz ke komentáři

To se nedivím, že tě to zmátlo :D , ale psal jsem ti, že si nejsem jistej jestli se spíná plus nebo mínus. Tak ale jak píšeš, máš možnost měnit to podsvícení... ;) a co se týká toho kufru, tak tam to bude oproti té bludičce co tam je hodně poznat, jen až ty pásky napojíš, tak tam budeš muset nechat tu sufitku, protože diody mají malý odběr a bez žárovky se ti ty diody po asi 20 vteřinách ''uspí'', takže by svítili velmi malou intenzitou. Řešení je buď nechat původní sufitku nebo použít vhodný odpor (bohužel nevím jaký) a nebo použít slabou 24V žárovičku. Já jsem použil tuto žárovičku http://www.conrad.cz/telefonni-nastrcna-zarovka-24-v-1-2-w.k725188#utm_source=seznam-zbozi&utm_medium=agregator&utm_campaign=2013 a funguje to perfektně a navíc není vůbec vidět, že by v tom origo světýlku něco svítilo, protože tato žárovička z důvodu, že je na 24V lehce žhne a navíc se ti při otevřeném kufru tak nevybíjí baterka :palec:

Odkaz ke komentáři

Aha. Dobre vediet... Kolko mas lediet v kufri? Keby som dal viac napr. 150cm a nejak to roztahal, nepomohlo by to?.. Uz ked si spomenul to uspanie. Dostal som napad :-) nejak spravit stmievanie :-).. Tak ze by to pomaly zhaslo po zavreti dveri, kufru :-) . Ktovie čo to obnasa :-)

 

Rozmyslam nechat aj origo svetlo len ho nejak dat na zeleno, zelena folia alebo žiarovka ak by sa ala zohnat. Predsa, niekedy je potrebne dobré svetlo v batozinovom priestore

Odkaz ke komentáři

Mám použito asi 2x20cm a svítí to opravdu dost, 150cm by už bylo fakt hodně, ale na odběr proudu by to už mohlo stačit, ale fakt už by to svítilo moc a nedovedu si představit, kde bys ty pásky všude dal :blink: . Ta žárovička je nejjednodušší řešení, můžeš použít i jinou žárovičku, jen aby moc nesvítila, tak je potřeba použít na 24V a 1-2W nebo nechat origo sufitku a světýlko třeba přelepit černou izolačkou :) a co se týká toho stmívání, tak to by bylo složitý, protože při zavření kufru se světýlko natvrdo vypne (tak jak vypínačem zhasneš světlo) a navíc by to pomalé stmívání v kufru ztrácelo význam, nemyslíš...? :)

Odkaz ke komentáři

dobrá rada nad zlato =) dikes konny.

už to mám namontované a je to úchvatné. Zapojil som to na ten dimmer. podla toho na ktorý pin to dáte tak to stieti buď

1.v polohe svetiel 1 aj 2 bez otočeného kľúča

2. v polohesvetiel 1 aj 2 aj s otočeným kľúčom aj s naštartovaným motorom

 

ja som to nechal aby to svietilo aj za jazdy

stmievanie funguje v oboch prípadoch

 

dopredu som dal iba jeden bit pásiku(3x led) smd3528, cold white pod vodiča aj pod spolujazdca

a ajtak som musel pásik natočiť do palubovky tak aby bolo svetlo z neho tlmené - je to v pohode aj cez noc

 

dozadu som dal 2 bity a tam to svieti fakt silno.

 

ešte som dal dole pod volant preistotu vypínač a aj poistku na kábel

 

je to paráda!!

ďakujem za rady, keď bude čas pridám aj nejaké foto

ahoj prosím tě funguje ti stmívaní toho osvětlení nohou.rozdělal jsem ovladač světel ale nějak mi to stmívaní ledek nefunguje svíti při zapnutí světel pořád stejně,přístrojovka ano tam to funguje.který to jsou kable.nebo jak to máš zapojené.děkuji za info.
Odkaz ke komentáři

Tak potom neviem. Asi potom bude niekde chyba :-/......

Takze Tebe tie ledky stmavuju pomaly ked zavries dvere? Aj ja chcem :-O

 

Někde chyba určitě bude :( , protože jsem neslyšel, že by se u OI vnitřní osvětlení zhášelo natvrdo, vždy se zháší pozvolna, takže i mě to tak funguje, že se i osvětlení nohou zháší pozvolna :)

Odkaz ke komentáři

Nemáš zač ;) , na tu lampičku je to nejjednodušší a svítí to jen při otevření dveří a zháší se pozvolna společně se stropní lampičkou. Pokud by jsi chtěl aby ti podsvícení svítilo pořád se zapnutýma světlama, ale chtěl by jsi ovládat intenzitu podsvitu jako u palubní desky, tak je dobré ty pásky připojit např. na podsvícení popelníku nebo zásuvky ;)

Odkaz ke komentáři

Někde chyba určitě bude :( , protože jsem neslyšel, že by se u OI vnitřní osvětlení zhášelo natvrdo, vždy se zháší pozvolna, takže i mě to tak funguje, že se i osvětlení nohou zháší pozvolna :)

Asi ten obvod co je za to zodpoveny je pokazeny... Inak mam dorabany DO a alarm, ktovie ci to nema vplyv na to :-/

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...