Přejít na obsah

Kompatibilita s faceliftem


Guest Laco6

Doporučené příspěvky

Zdravím, možná je to blbá otázka, ale než něco koupit a pak zjistit, že je to k ničemu, radši se zeptám. Dostal jsem Octavii rv. 98, která je v dost dobrém stavu a tak bych na ni chtěl koupit některé díly a udělat z toho Octavii I facelift. Jednalo by se především o přední a zadní lampy a pření nárazník. Jsou tyto díly kompatibilní se starší Octavií? A jak je to s přístrojovou deskou? předpokládám, že bych musel koupit i novou počítačovou jednotku, ale jde mi o to, jestli bude nová přístrojovka z faceliftované Octavie kompatibilní s rv. 98.

Pokud už se na to někdo jednou ptal, omlouvám se, že zakládám téma znovu. Předem díky za odpověďi.

Odkaz ke komentáři

Návod na výměnu zadních světel už tu máš. Pokud necháš zadní předface nárazník, tak musíš upravit lišty pod světlama nebo dát face lišty. Co se týká předělání předku na face, tak musíš pořídit face světla, blinkry, masku, face nárazník a face výztuhu nebo upravit předface výztuhu. Samozřejmě když to vše předěláš, tak musíš i přepinovat konektory na světla, protože starý konektory nepasují ;)

Odkaz ke komentáři

Návod na výměnu zadních světel už tu máš. Pokud necháš zadní předface nárazník, tak musíš upravit lišty pod světlama nebo dát face lišty. Co se týká předělání předku na face, tak musíš pořídit face světla, blinkry, masku, face nárazník a face výztuhu nebo upravit předface výztuhu. Samozřejmě když to vše předěláš, tak musíš i přepinovat konektory na světla, protože starý konektory nepasují ;)

 

To je ale práce :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jak vybrat přední světla: http://www.skodaoctavia.cz/predni-svetla-skoda-octavia

Faceliftové světla na předfacelift: http://www.skodaoctavia.cz/clanek/faceliftove-svetla-na-predfacelift (takové trošku bastlení)

Rovnou bych udělal přestavbu na facelift, kompletní návod: http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/prestavba-na-facelift-kompletni-navod

Zadní světla jsou v pohodě: http://www.skodaoctavia.cz/clanek/vymena-zadnich-svetel-za-faceliftove

Zadní nárazník je výměna kus za kus, u sedanu to bude podobné:

http://www.skodaoctavia.cz/clanek/zadni-facelift-narazniku-combi

Palubka taky zle, buď jen spodek nebo i vršek: http://www.skodaoctavia.cz/clanek/predelani-palubky-na-facelift

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj... Myslím, že o prerábaní FL sa tu píše dosť , stačí len kus pohľadať ...... Svetlá sedia, ale musíš narezať výstuhu a zaklepat ju kus do dola ...samozrejme aby všetko licovalo, potrebuješ všetky diely faceliftu...nárazník/masku/ svetlá...na svetlá aj druhé koncovky (staré nepasujú)

Pri troche zručnosti je to robota na pár hodín.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 4 roky později...

Dobrý den chci se jen zeptat já mám Octavii 1 rok 2000 mám před facelift naraznik chtel bych ho samodrejmne předělat na facelift jestli už rok 2000 přizpůsobuje na ten nárazník tak aby to sedělo i palubovku mám právě facelift tak jsem se chtěl zeptat zda stim má někdo už zkušenosti děkuji 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

U liftbacku by to melo byt taky stejny. Je sice rozdil v delce svetel predface a face, ale u face narazniku by problem nemel byt. 

Musi se upravit predface naraznik, kdyz se davaji face svetla. Pokud zustanou predface svetla, predface listy pod svetlama, tak by face naraznik mel pasovat

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • I když je toto vlákno již několik let mrtvé, rád bych popsal pro ty, kteří před tímto problémem stojí poprvé, jak se dveře štelují správně. Dveře se štelují šrouby na pantech vždy v horizontální rovině. Přítlak spodního nebo horního rohu dveří se šteluje šrouby na dveřích. Výška dveří na straně zámku (většinou dveře stářím spadnou a jdou špatně zavřít) se šteluje šroubama na spodním pantu na karoserii. Na předních dveřích je jeden šroub z interiéru a druhý z venku (na předních dveřích se k tomu šroubu dá dostat po oddělání zástěrky a částečně podběhu předního kola). Na horní pant, pokud není poškozený, většinou není nutno sahat. Pokud je auto na heveru, je nutno počítat s tím, že až se auto sundá, tak se karoserie prohne a dveře si trochu sednou. Tudíž je nutno dveře v autě na heveru utáhnout tak, aby byly mírně nad ideální polohou zámku. Postup výškového seštelování předních dveří: povolit šrouby na přením kole a dát auto na hever sundat přední kolo a zástěrku (na třech šroubech a dvou plastových západkách, které by se měly před sundáním vyvlíknout) vyšroubovat 2 šrouby na podběhu na straně ke dveřím (není nutno sundavat celý podběh) a povolit šroub na spodním pantu dveří, který je za podběhem dobře dosažitelný. Nyní dveře visí na spodním pantu pouze na jednom šroubu. sundat obložení interiéru z duhé strany spodního pantu (na dvou šroubech) a povolit druhý šroub pantu. Šroub je poměrně hluboko v díře u držáku konektoru kabelů dveří. Je nutná ráčna s nástavcem, nebo torx zástrčný klíč s nějakou trubkovou násadkou. V tomto okamžiku se dveře vlastní vahou propadnou a jdou zavřít jen, když se nadzvednou. dveře přivřít a podložit tak, aby byly mírně nad ideální polohou (používat dřevo a hadry, aby se nepoškrábala barva). Pokud člověk nemá k dispozici dříví příslušné velikosti, dá se použít druhý hever. Utáhnout vnější šroub pantu od kola. Musí se to párkrát vyzkoušet a dostat do ruky sílu utažení šroubu i výšku nadsazení dveří. Nakonec utáhnout vnitřní šroub. Je to docela milimetrová práce, protože při odhadování nadsazení dveří je nutno vzít v úvahu, že dveře si sednou dvakrát: jednou, když se sundá podložení dveří po utáhnutí šroubu pantu a podruhé, když se auto sundá z heveru. Takže se to musí párkrát zopakovat. Nicméně, kdo si dá záležet, má dveře seštelovány lépe než ze servisu, kde se s tím nikdo nepáře.  
    • Tak dnes jsem překonal 1500 km, píšu si to tady do deníčku 😄. Přes víkend to kašlu, to vedro je hrozné, dnes jsem jel 40 km a tachometr mi ukazoval 35,9°C - hruzinec. Jet nějaký delší kopec, tak mě jebne.🙈
    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
×
×
  • Vytvořit...