Přejít na obsah

spotřeba 2.0TDI 110KW


Doporučené příspěvky

Schválně jsem si vytáhnul svá vyúčtování a zjistil následující:

 

O2 lift. 2,0 TDI CR průměr za 12 měs.2013: 5,05

O3 co 2,0 TDI CR průměr za 6 měs.: 5,03

Tankováno 95% ONO.

 

Nejezdím "na spotřebu", většinou jezdím s klidem a rozvahou, dálnice 125-130, většinou okresky 90-95.

Včera jsem jel trasu Vrchlabí-Litomyšl a zpět, klidná jízda spíše vedlejšky, spotřeba 4,2 jeden a 4,3 druhý směr, jel jsem sám + ca 100kg v kufru. V pondělí jsem jel to samé + jedna osoba, jel jsem rychleji a průměr 4,6.

Ujeto od posledního tankování ONO asi 350km a zatím mi svítí celkoví dojezd přes 1020km. H

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

som majitelom Octavie 3 2.0TDI 110kW manual momentalne 3ti tyzden a spotrebu si nemozem vynachvalit jazdim denno denno do prace a spat 45+45km okresky, medzimesto tu u nas na SK a spotreba dlhodobo 4.7l/100km ... da sa zajazdit lezerne aj za 3.8 ale sviznym tempom za 4.5 vobec ziadny problem ... maximalna spokojnost

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Mě vyšla průměrná skutečná spotřeba za rok 2015 při nájezdu ca 50tis 5,02, oproti roku 2014 (viz výše) jsem se zlepšil o 0,01L :D .Jezdím v poměru 70:30 okresky versus dálnice, zhruba 5000km najeto s vlekem s různým nákladem, max. 1500kg. Jsem maximálně spokojený. Asi kdybych jezdil na prémiová paliva, ne ONO (95%), tak by spotřeba možná ještě klesla (jak píší jiní, pouze přidávám ob nějakou nádrž VIF). Jezdím maximálně na tempomat 55/100/140, v Německu často přes 200, když to jde. Honza

Odkaz ke komentáři

Honza krasna spotreba. Ze tankujes prevazne v DE? To by mohlo aj tomu odpovedat, v porovnani s Marom.

Tankuju v ČR (Čepro, Robin Oil, EuroOil), v Německu (ARAL) a v Rakousku (Avanti, ÖMV, obyčejná pumpa u nás ve městě z řetězce FE-Trading). A poslední rok to mám tak, že na spotřebu nekoukám vždy, ale jedu aby to odsejpalo a já v pořádku dojel do cíle a včas.
Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Dneska vzhledem k mrazu docela "zajímavá" spotřeba. Trasu ca 45km, kterou jezdím běžně jedním směrem se spotřebou 4l a opačně 4,5l jsem dnes stejným stylem jízdy jel za 5,5l, opačně 5,9l. Při výjezdu ráno -15,5°C, po 3km -18°C, postupně to klesalo až na -28°C ca v půlce trasy a pak to stouplo ke konečným -22°C, cesta zpět o několik hodin později začátek př -14,5°C a zakončeno při -11°C (holt na horách máme tepleji :) ). Cestou z hor trvalo přes 20km, než se hla ručička teploměru, po ca 35km se dostala na 90°C a to je hlavní průduch v nárazníku zacpán zmrzlým sněhem). Opačně se to ohřálo po asi 15km. Vliv sněhu na silnici lze přehlédnout, 90% cesty byla silnice holá. Honza

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zatim jsem se spotrebou vic nez spokojeny, kupoval jsem zajetou octaviu (cca 70tisic km - dvojrocna) a ja najel dalsich 14 tisic.

 

Prechod z O II Facelift 1.9 TDI (Chipovana na 137HP/300nm) kde jsem dosahoval prumernou spotrebu okolo 5.4.

 

Na O III 2.0 tdi 150HP jezdim zatim prumerne za 5.6, ale oproti predchozimu autu mam na zimu 17" a ne 15" a na dalnici jezdim podstatne vyssi rychlosti 150+ protoze proste to auto s tim nema problem.

 

Obe auto stejne, predni nahon s manualem.

 

Uvidime co spotreba udela po chipu.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Mám co dočinění s Kodiaqem RS a tam je odezva taky vlažnější. Ale už jsem si asi zvykl u 2.0 TSI 140kW. Jinak ty asistenti to je zlo, u toho Kodiaqu mi několikrát bez viditelného důvodu pískalo upozornění na hrozící srážku. Místo věnování se řízení jsem tak řešil co píská a proč. A zase obrovské displaye všude, ale u tak závažné věci svítí jen chvilku malá kontrolka. Hrozně nerad s tím autem jezdím - furt tam něco pípá. A nechápu jednu věc, auto má světelný senzor, ale i přesto i ve dne při odemčení funguje comming home a leaving home, jako wtf, i 14 roků starý superb pozná den a nesvítí zbytečně světly. A po 5 tis. km už skáčou stěrače. Kdybych to auto koupil, tak jsem pěkně nasraný. Fajn je akorát ticho za jízdy a sedačky.
    • Dnes najazdene 8900 km a neda mi to, ale: 1. Skoda spravila inkognito update a poslala ho do aut. Vysledok - 1. tvrde zabrzdenie uprostred krizovatky, 2. pri parkovani do pozdlzneho smeru 4x brzda, za mna bezdovodne. Chlapci v Skode znesiem toho dost, ale toto je za hranou… Safety First…pred updatom som ziadny problem nepostrehol. Vitaj v online svete! 2. Elektrony - vychytavka - vybranie materialu “jarok”, no s umyvanim sa nepocitalo 🙂 hlavne, ze sme usetrili trochu hlinniku 3. Zadny spojler - vyborne na bezkontaktnej umyvacke. Dva krat vas vysprchuje odrazajuci sa prud vody a date si pozor! Umyvanie okna pod siltom, je to zazitok 🙂 klasicky smetak tam nedate, potreba nosit zo sebou handru! 4. Laura je fajn, ale chuda natvrdle…zatial nevidim jej prinos mimo vykuzlenie usmevu pri je odpovediach, super!  5. Odozva motora, no potom co automobilky online posielaju aktualnu spotrebu “do Bruselu” (pokial to nie je vyhovorka). Pri porovnani na SIII s rovnakou motorizaciou mam pocit, ze Skodovka tie motory jednoducho nechce predavat. Mozno “po zabehu” bude nejake prebranie? Mozno necakany update? Cakanie na Godota? Ta latencia mi pride oproti SIII markantna. 6. A dnes perlicka, to ma prinutilo opat popisat spolunazivanie. Vonku 22 C, vypnuta klimatizacia, teplota v aute na 22 C pootvorene okna a auto miesto (moja predstava) priebezneho pustania vzduchu z vonku KURI tak az to je neprijemne. Ze by novy update?  Neviem ci je to odflaknute odizolovanie prudu tepleho vzduchu z motora, ktore vam moze ist bokmi pod kapotou priamo do nasavania vzduchu do kabiny…alebo sa skratka pocita, ze klimu si vypne len blbec.    A teraz nieco pozitivne…ufff… 7. Dazdnik vo dverach spolujazdca nie je ako pri predchadzajucej generacii 🙂 Ja neviem mozno inflacia od roku 2020, ale u vlajkovej lodi Skody (mozno uz nie je), som tak nejako na pochybach… Celkovo auto fajn, pohodlne…ale poznate to su tam detaily, ktore otravuju.    
    • Díky za příspěvky. Byl jsem na geometrii - přední i náprava OK. Takže to přestávám sledovat, až mě pácne přes nos smrad od brzd, budu vědět.... obě nápravy Ok
×
×
  • Vytvořit...