Přejít na obsah

Spotřeba


Doporučené příspěvky

  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...
  • o měsíc později...

Mám síce Superb a BZB ale moja dlhodoba nikdy neprekrocila 6,5l

a bezne sa pohybuje okolo 6,2l.

Je pravda, ze 90% absolvujem okresky a v casoch kedy chodievam mi

Nikto nezavadzia. Na plnu nadrz po zasvietenie rezervy robim cca 800km

Rekord som dosiahol pred mesiacom Nitra-Nove Zamky 4,9l

Prikladam este maly bonus minuly rok mi po ceste Komarno-Viedeň a dotankovani plnej

nadrze ukazalo pekny dojazd ?

post-50438-0-56995000-1474327727_thumb.jpg

post-50438-0-95271300-1474327796_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

 

co může způsobovat "vyšší" spotřebu u CDAA?? Motor sice nemám ve Škodovce, ale v trochu "větším" Seatu Altea XL se 7st. DSG, trochu teď krom spotřeby oleje :loool: sleduji i spotřebu benzínu a nějak se nemohu ani na delší štreky dostat pomalu pod 8l /100km, přitom jízda plynulá, bez zbytečného brzdění, prudkých rozjezdů apod., limity 50/100/120-130. Doprava mě živí takže umím jezdit na "šetřílka" ale u tohoto auta se mi to nějak nedaří stlačit dolu.

 

Nějak moc bych kolem spotřeby nelaboroval nečíst tady Vaše příspěvky se spotřebami o kterých se mi, respektive manželce, může jenom zdát.

 

Jako chápu, jsou mrazíky - normální člověk to nechá aspoň trochu zahřát než vyjede, nahozený zimní pneu s větším odporem.

 

Ještě se zeptám za kolik jezdíte město Vy co máte DSG? Já se s TSI pohybuji kolek 11-12l po maloměstě, jako nijak moc mě to neštve,ale blbý na tom je že za pomalu stejnou spotřebu jezdím to samé v létě s BMW V8.

 

 

Díky za jakýkoliv tip ;)

Odkaz ke komentáři

Vítej do reality TSI ... Já na OII se smíšeným provozem a taky DSG7 můžu podle palubáku potvrdit cca 7,6, ježděno v limitech a na pohodu. Myslím, že na vyšší Alteu je 8 OK, a vsadím se, že lambdy asi díky oleji taky něco přidaj. Na spořílka tahle motorizace není ...

Odkaz ke komentáři

Já teď jezdím v průměru okolo 8 litrů /100km. Je to včetně dálnice a mimoměsta.

Ve městě u mě dost záleží na provozu (Praha), ale centru a kolonám se vyhýbám pokud to jde.Takže samotné město je mezi 8 - 9 lit.

Jinak od začátku jsem na celkové 7,04 (na ujetých 76 tkm).

Ostře ovšem jezdím málo.

Odkaz ke komentáři

Tak to jsem v klidu, myslel jsem že jsem na podobné spotřebě po přečtení tohoto tématu snad sám, ano Altea je trochu vyšší, váhově nevím jak na tom je, ale nejlehčí asi zrovna taky nebude, takže ve finále je ta spotřeba i celkem opodstatněná, nechci tady řešit desetiny litru co se spotřeby týče, dálnici umím za 7,2, jednou jsem měl i 6,9 ale to bylo venku ještě celkem teplo a podmínky ideální. Kombinovaně je tak od začátku co to manželka má, odjeto cca. 2500km, asi 7,2l/100km. ještě jsem to nebral podle tankování ale vypadá to že by to i mohlo přibližně sedět. Celkově bude spotřebu asi dost kazit ten městský provoz, tam to leze dost nahoru, ale tak jsem rád že má manželka pod kapotou dost koní, že když na to šlápne tak to jede a DSG které navyšuje spotřebu tak je taky hodně fajn, takže vlastně nevím co se mi nelíbí na naší spotřebě :D :D

 

Jenom dořešit spotřebu oleje a bude to fajn ;) :D

Odkaz ke komentáři

čaute, pořídil sem OII r.v. 2007 1.8 TSI a po prvním tisíci km mám podle PP dlouhodobou 10.5 litru, vetšinou po městě plus jedna cesta Olomouc - Praha. Při vynulování na nájezdu na D1 sem se nemohl dostat níž jak 8.9/100 při 110 -130ti a plynulé jízdě. Ani na okreskách nejdu pod 8.5l. V porovnání s ostaníma tady mi to přijde jako nesmysl. Nějaké nápady?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...