Přejít na obsah

Váha nebo turbo pryč?


Sluky

Doporučené příspěvky

Zdravim, dneska při jízdě z města jsem měl zařazenou 4ku a dal jsem plnej a auto normálně jelo pak to lehce cuklo a auto už nejelo skoro vůbec 90km a to jsem měl nohu na podlaze a dál to skoro nechtělo max na 110 a to lezlo jako šnek,a předjed auto na to sem vůbec nepomýšlel. Po pěti hodinách sem sedl do auta že pojedu domů a auto jelo zase normálně, co to může bejt?Když jsem pak zastavil a na místě sešlápl plyn tak turbo nepískalo jako pokaždé ale myslim si že je to váha vzduchu, díky za radu

Odkaz ke komentáři

no právě ono asi žere olej protože sem koukal že to okolo něj trošku pučí, jinak tedka jezdim a nějak se nic neděje, občas to zatáhne jak prase a občas míň tak nevim v čem je problém a pak převčírem jak sem tu psal ten problém tak nevim si rady no, to turbo bylo dávaný před třema rokama z nějaký auta, repas to není tak nevim jestli už nemá životnost za sebou a proto takhle blbne než třeba skončí uplně, fakt nevim...

Odkaz ke komentáři

No, od včera mám presne ten istý problém, mám 1.9 tdi 66kw ALH

- stalo sa mi to už dva krát, pri otáčkach cca 2000 sa zapne turbo, potom to cukne a neťahá, ide to jak zdochlina

 

- dnes to kamoš pozeral, a vraj mám zadreté turbo,, od výmeny oleja som nabehol 6tisíc km a olej sa mi nestráca

- vraj je tam nejaké tiahlo (klapka), ktoré mi nechodí

- zajtra pojdem ešte druhému mechanikovi, ten to hodí aj na PC

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS: tu som sa dočítal http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=45149&postdays=0&postorder=asc&start=315

/

Woko_O napsal:

Jen takovej dotaz.. všude jsem tu viděl 81kW,96kW apod..ale dělal jste to někdy někdo na 66kW ALH? Nebo tam tyhle problémy byly minimálně?

Vocadlo: u ALH to umi ,,ale tam casteji odejde banka na ovladani

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak sa pýtam čo je to tá "banka na ovládaní" - to bude asi to čo mi vravel ten kamoš

- musí sa robiť repas turba??

Odkaz ke komentáři

neska to udělalo znova, tak jak si říkal, chcípnul sem to a znova nastartoval a auto jelo zase normálně, v pátek to napíchnu na vag a uvidíme co to hodí,jak říkam to auto tolik netáhne tak snad to bude ta regulace, ale záleží jestli to můj mechanik zvládne, ale mám pocit že podobný sprasky dělá i váha co nemyslíš??

Odkaz ke komentáři

Podlakovú hadičku do banky regulácie turba som pri ventile odpojit a fúkal ústami, zistil som niekde únik (niekde fučala hadica), vymenil som ju, skúsil znova fúkať a už som "neprefúkol".

 

Včera som vymenil všetky podtlakové hadičky, dal som auto na diagnostiku a vypisala poruchu vzduchu do turba, čo je asi v hlásenie čo nič konkrétne nepoukazuje.(ventil by mal byť dobrý)

 

Dnes som skúšal ručne hýbať tou páčkou nad podlakovou bánkou (to čo natáča reguláciu turba)

a porovnával som to na kamošovej O1, moje išlo o niečo ťažšie a malo menší chod.

Skúsil som sa s tým trochu pohrať a rozchodiť to. Niečo to pomohlo, no nemyslím si, že už mám vyhraté.

Bol som to po zahriatí motora poriadne prebehnút na dialnici, na 4ke ot. 3-3,5oo ot /cca 6km a závada sa neprejavila, auto ide pri rozbehoch ľahšie :rolleyes: .

 

Takže , ak sa my to začne prejavovať, mám už zabezpečeného mechanika, čo vyberie turbo a vyčistí. Ak nie asi sa toho chytať nebudem. Každopádne napíšem , ako to dopadne.

Ďakujem za rady aj SS.

Odkaz ke komentáři

tak neska mi to napích jeden týpek a zjistil to co tu píše Pavel, zatuhlá regulace na turbu, prej jsou tam náký táhla na klapce,který právě neroztočí ty lopatky nebo tak nějak to říkal, no každopádně to musí mechanik vyndat, vyčistit a dát do původního stavu,pak dám vědět jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři

pokud nepodložíš dopadneš časem takto http://dieselpower.c...ic.php?t=126539 :wallbash:

zeptam se TDI Fana vím že je v oboru jednička proč to nepodložit když to u mnoha lidí včetně mě funguje bez problémů u mě 2 roky cca 20000km ,osobně mi to poprvý čistili a po 3 měsících to zas zlobilo turbo mám bez vůlí jak nový dyt to ty 0,1mm podložky ani nepozná a dle mě je lepší investovat pár korun do podložek než 15000kč za nový turbo dik za odpověd :palec:

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři

Kdyby ty podlozky byly tak super, tak je tam bude davat vyrobce. Podlozenim regulace snizujete ucinnost turba. Jedna se o proudovy stroj a pracuje na teplote a tlaku spali.

Ani nemusim vedet ze jsou v turbu podlozky a poznam to z mereni na brzde.

Spatny nabeh, zvysena kourivost, zvysena zatez motoru, horsi prace regulace na stride turba v celem rozsahu.

To ze to nejak jezdi je jedna vec, druha je, ze jednotka daleko vic privre regulaci pac turbo nema dostatecne otacky aby plnilo pozadavek (nizka ucinnost z duvodu turbulenci a uniku spalin sterbinou , tim narusta negativni tlak spalin ve svodech i valcich a tim padem i horsi vykon a zvysena kourivost(spatnej vyplach z duvodu priveren regulace ). Vse mam overeno merenim na brzde a snimanim kourivosti behem mereni na kameru.

Podlozky resi pricinu ale uz nikdo neresi nasledek, vono to nelehne hned ale zkracujete tim zivotnost celeho agregatu.

Myslim, ze mam dost zkusenosti z ladeni i neoriginalnich turbin atd a potvrdi to i kdejakej kvalitni turboservis tak doufam ze jsem to dostatecne vysvetlil. Napady lidi jsou nekdy opravdu silene, jsem zvedavej kdy se zacnou lidi i sami operovat. :lool: :lool:

P.S. turbin se vycistilo pomerne hodne mozna i na stovky, a vratilo se snad procento, to se udelalo podruhe a kdyby se to stalo znova doporucuji vymenu. Nove se da dnes sehnat uz snad za 13tis. A to pak mate videt jak si motor a lidi chrochtaji kdyz se da nove turbo..

 

:rolleyes:

Odkaz ke komentáři

Hezky vysvětleno ;) když sem před rokem pročítal to téma na DP fóru, tak sem už z logiky věci tušil, že to vypodložení nebude pro turbo ani motor zrovna moc košér, teď si mě ujistil, že to tak opravdu je ;) Osobně sem celkem zvědavej, za jak dlouho se na DP budou místo problému jak vysoký válečky nebo podložky do turba nacpat řešit důsledky.

Jak bylo řečeno, vynalézavost lidí (hlavně nás čecbhů) nezná mezí :lool:

Odkaz ke komentáři

Hm hm ... to je teda zajímavé, kde je pravda v dieselpower to montují, a doporučují, a jak jistě všichni víte úpravy dělají na profi úrovni tak i Huml z dieselpowerfora, který jich taky udělal nespočet.

 

Pokud je to pravda, co se teda píše, a je to podloženo testy, tak je to celkem zásadní věc...

Odkaz ke komentáři

Hm hm ... to je teda zajímavé, kde je pravda v dieselpower to montují, a doporučují, a jak jistě všichni víte úpravy dělají na profi úrovni tak i Huml z dieselpowerfora, který jich taky udělal nespočet.

 

Pokud je to pravda, co se teda píše, a je to podloženo testy, tak je to celkem zásadní věc...

TDI Fun je taky na profi úrovni a určitě ví o čem mluví :palec:

Odkaz ke komentáři

Hm hm ... to je teda zajímavé, kde je pravda v dieselpower to montují, a doporučují, a jak jistě všichni víte úpravy dělají na profi úrovni tak i Huml z dieselpowerfora, který jich taky udělal nespočet.

 

Pokud je to pravda, co se teda píše, a je to podloženo testy, tak je to celkem zásadní věc...

Tak to si urcite nemysli, ze v DP to montuji kdyz berou turba od Andreho a ten sam si tukal na hlavu kdyz jsme se o tom bavili. Kazdopadne je to na kazdem kdo si co jak udela. Ja jen pisu z moji praxe..
Odkaz ke komentáři

TDI Fun je taky na profi úrovni a určitě ví o čem mluví :palec:

 

A já jsem napsl snad něco jiného?

 

Tak to si urcite nemysli, ze v DP to montuji kdyz berou turba od Andreho a ten sam si tukal na hlavu kdyz jsme se o tom bavili. Kazdopadne je to na kazdem kdo si co jak udela. Ja jen pisu z moji praxe..

 

já si to nemyslím já to vím. Mě i mému kamarádovi to tam namontovali, a na hlavu si neklepali.

nestojím o to, aby to v trubu prasilo a dělalo neplechu.nejsem mechanik ani odborník, tak jsem se svěřil do rukou odborníku, jestli je to jinak podložky hodím do kanálu

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...