Přejít na obsah

Dodělání tempomatu


Guest zabak

Doporučené příspěvky

Tiež by ma zaujímala dorábka tempomatu do OII FaceLift, vo výbave classic. Je potrebné mimo nového typu tempomatovej páčky aj niečo dorábať alebo prerábať? Dík.

Jojo, pravda, možná budeš muset dotáhnout kablík, nebo i vyměnit jednotku. Kdyby jsi potřeboval, tak jednotek mám mnoho a páčku tempo také.

Jinak montáže dělá Martin. Jeho nick "MartinRS"

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Nazdar kluci. Chtěl bych dát do své OII páčku s tempomatem. Na netu jsem se dočetl,že tempomat nejde dát do OII s dvěma čísly podvolantové ŘJ, proto se chci zeptat,co je na tom pravdy a taky, jak tohle číslo řídící jednotky zjistím... Jestli se dá zjistit jinak,než rozebráním a přečtením čísla rovnou na ŘJ a taky mám dotaz,kde je tahle jednotka umístěna. Předem díky za odpovědi:) Můžete přihodit i zkušenosti s montáží tempomatu do OII,ať případně vím,co mě čeká.

Odkaz ke komentáři

Podvolantová jednotka je pod volantem, ty návaznosti tempomat vs čísla ŘJ nevím, postup obecně - airbag ven, volant dolů, výměna páčky za tempomatovou, natahání vodičů, volant + abg. zpátky, kódování ...

Nechej si to udělat u někoho zkušeného, Vaša, Rolbař, MartinRS, atd. pro ně je to všechno otázka 30 minut a máš jistotu, že vše bude tak, jak má :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Podvolantová jednotka je pod volantem, ty návaznosti tempomat vs čísla ŘJ nevím, postup obecně - airbag ven, volant dolů, výměna páčky za tempomatovou, natahání vodičů, volant + abg. zpátky, kódování ...

Nechej si to udělat u někoho zkušeného, Vaša, Rolbař, MartinRS, atd. pro ně je to všechno otázka 30 minut a máš jistotu, že vše bude tak, jak má :-)

 

 

natahání vodiču? možná jen jednoho a to do 2005...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Panove tak vcera provedena montaz tempomatu do 05 77kw. Popisu to pro lidi co tu hledaji info a nenasli to dulezite:

 

Zacatek:

odpojit baterku, sundat airbag, volant, kryty

odsroubovat sroubek co jisti podvolantovou jednotku, odpojit z ni konektor, potom ji vycvaknout - je to porod ale de to s pouzitim uzkyho sroubovaku, pak vycvaknout krouzek volantu a pak vycvaknout packu a vymenit za packu s tempomatem. U vetsiho konektoru zkontrlovat jestli je zde zapojen pin 13, jeslti ne, je nutno natahnout z tohoto konktoru do konektoru v motorovem prostoru pod motorkem sterace ( zde je modra svorkovnice a bude chybet pin v pozici 4), jakmile je tento drat natahly, staci vse poskladat a jestli mate spravnou podvolantovou jednotku, nakodovat a vse je ok.

 

To co zde nikdo nezminil je ze funkce tempomatu sice funguje bez problemu, ale kdyz mate standartni budiky Ambiente tak nemate kontrolku tempomatu ( teda aspon ja ji nemam). Tzn. tempomat jede, kontrolka neni.

 

Hodne stesti preji.

Odkaz ke komentáři
To co zde nikdo nezminil je ze funkce tempomatu sice funguje bez problemu, ale kdyz mate standartni budiky Ambiente tak nemate kontrolku tempomatu ( teda aspon ja ji nemam). Tzn. tempomat jede, kontrolka neni.

Ta kontrolka nefunguje ani těm co mají eleganci a to i s maxidotem nebo bez resp. ta kontrolka v budíkách sice je, ale není aktivní. Šlo to až u posledních MR budíků před face. Má to např. milhausek (že pane :smich: ).

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři

Momentik, ja myslel ze kontrolka tam neni proto to nesviti, takze mi chces rict ze tam kontrolka je, ale neni aktivni? jako soft v budikach?? protoze sme to zkouseli a i pri testovani vsech kontrolek v budikach se nerozne?? Tak cim to muze bejt?? prece by to melo jit aktivovat ne, kdyby tam fyzicky byla...

 

Tak sem tu precetl jeste dalsi diskuze ktery se ohledne kontrolky vedli, a vsichni pisou ze to jde az od r. 07 budiku, ale nechci to tvrdit na 100% ale v jednickovejch octavach sme meli tempomat taky a dal bych ruku do ohne za to ze tam kontrolka byla a to byli jednicky takze tady bych to fakt videl na soft v budikach ci tak neco?

Upraveno uživatelem Ciza
Odkaz ke komentáři

Tak jsem si dneska namontoval tempomat, slo to celkem hladce. Trosicku byl orisek podvolantova jednotka, ale diky ELSE jsem vse zvladl ... Az teda na kodovani (asi). Nakodoval jsem v RJ motoru BYTE 06 BIT 0 a nic se nedeje ... Koduje se to jeste nekde ? Koukal jsem a v pinu 13 byl cerno-bily kablik, takze jsem nic nenatahoval

Odkaz ke komentáři

Ted uz jo :D

A tempomat funguje, dokonce sviti i kontrolka v budicich. Ted uz bych jen chtel aby se mi zobrazovala nastavena/nastavovana hodnota na maxidotu jako u audi. Jde to i u OII FL ?

 

Co vse se musi udelat po odpojeni akumulatoru ? Ja jsem nastavil akorat okna a nic vic

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Trosku pozde se pridavam do diskuze:) Tempomat je namontovany, v cervenci jsem byl u cosbyho a ten to vsechno zvladl na jednicku...Musel se natahnout kablik od svorkovnice pod steracema, vymenit podvolantovka, puvodne jsme tam dali spatnou a auto pri zapnuti zapalovani troubilo,ale cosby mi sehnal jinou a ta funguije tak jak ma...Kontrolka nesviti, ale to me moc netrapi, tempomat je uzitecna vec. Ale pokud to nekdo neumi namontovat,nebo nema k tomu prislusne vybaveni,doporucuji nekomu montaz sverit, myslel jsem zezacatku,ze se jenom vymeni packa a hotovka, ale jak jsem videl, co vsechno je k tomu potreba udelat...Jsem rad, ze mi Cosby pomohl, muzu tohohle cloveka jenom doporucit!!!

Odkaz ke komentáři

Yetti a SuperbII bez kabliku je ta nejvyšší instante opruzu, protože se to vede až do RJ motoru, luxusni práce.

Ok u 2004 a 2005 OII když byly konektory v mezistěně, tak se to dalo celkem pochopit, pak to začali dělat bez mezistěny a kablík se dával vždy a že to pak v rámci úspor zase přestanou dávat mě docela zarazilo

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
na 100% diagnostikou.

Děkuji ti dobrá duše. I moje logický myšlení si to myslelo :blink: Jen škoda že sem v okolí bydliště ještě nenarazil na servis kde o tomhle všeobecně něco ví a vždy to dopadne tak že sem odkázán na aut. servis či toho kdo mi řekl že to či ono lze a proto tady otravuju :) Naposledy sem to zkusil s aktivací druhé zadní mlhovky. Vypadá to že až se mi toho nastřádá víc tak vyrazím na výlet za nějakým odborníkem odtud i když je to drobet z ruky nebo aut. servis v Třebíči.

btw dostal sem dva tipy od šváry tak třeba už to klapne tady u nás :lol:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...