Přejít na obsah

Modry kombi benzinak


Doporučené příspěvky

V 23. 5. 2026 at 17:39, Konny napsal:

Ať Superb dobře slouží 😉👍 .

Já jsem teď v podobné situaci. Koupil jsem v březnu nového Tourana (pohodlí a bezpečnost), ale Octa pořád zůstává jako pracovní auto 😉 

pracovne ? to snáď nie 🙈😄

Odkaz ke komentáři

Život jde dál, jedničková Octa bylo v době vzniku velmi slušné auto, dnes už má spíš hodnotu nostalgie, případně auta s nízkými náklady. I já, když jsem se rozhodoval, co mým ženám koupit, O2, o které nepanuje nejlepší mínění je prostě lepší.

Pánové, určitě si u těch aut udělejte pořádně antikorozní konzervaci, v tomto už nikdy nevydrží tolik, co Octavia 1. Teď mám kompletně rozdělaného Superba (2018, od nova, ca 133k najeto)), komplat podvozek pryč, spodek rezavý (ještě v počátku, takže zachránitelný), nápravy komplet pískovačka, šrouby jsem sotva vyndal, něco musel uřezat, třeba šroub posilovače řízení (u O2 4 šrouby, tady jen 2) byl z poloviny uhnitý, úplně jsem koukal. Zadní nápravnice je už lisovaný plech, nechat to ještě 2-3 koky, bylo by to prohnilé ... .

 

Ale neměnil bych ... .

Odkaz ke komentáři
před 10 hodinami, zvoncy napsal:

pracovne ? to snáď nie 🙈😄

Neboj, to pracovní auto není doslova. Na krátké jízdy, do práce a na "práci" je Octa a Touran je na dlouhé jízdy a vožení rodiny atd. 😉 

před 6 hodinami, HONZAV1 napsal:

Život jde dál, jedničková Octa bylo v době vzniku velmi slušné auto, dnes už má spíš hodnotu nostalgie, případně auta s nízkými náklady. I já, když jsem se rozhodoval, co mým ženám koupit, O2, o které nepanuje nejlepší mínění je prostě lepší.

Pánové, určitě si u těch aut udělejte pořádně antikorozní konzervaci, v tomto už nikdy nevydrží tolik, co Octavia 1. Teď mám kompletně rozdělaného Superba (2018, od nova, ca 133k najeto)), komplat podvozek pryč, spodek rezavý (ještě v počátku, takže zachránitelný), nápravy komplet pískovačka, šrouby jsem sotva vyndal, něco musel uřezat, třeba šroub posilovače řízení (u O2 4 šrouby, tady jen 2) byl z poloviny uhnitý, úplně jsem koukal. Zadní nápravnice je už lisovaný plech, nechat to ještě 2-3 koky, bylo by to prohnilé ... .

 

Ale neměnil bych ... .

Přesně tak, jedničková octa byla a je dobré auto, ale zub času je neúprosný a je prostě čas posunout se vpřed 😉 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...

V nasom pripade ako nahrada za octu bol kupeny hyundai i30 kombi s 1.5dpi motorom v rozumnej vybave tak, aby tam nebolo nic zbytocne, co by cloveka otravovalo, musim povedat ze paradne auto do mesta a okolia, pri predbiehani a dialnici sice straca dych ale inak super. Superb je urceny na vozenie rodiny, vylety, dlhe trasy, predsa len bezpecnost, pohodlie, priestor (mam skoro 190cm a aktualne mozno aj blizko k 120kg) viem ze to nieje zadarmo oproti tej octavii, ale doba sa pohla a to co som si v minulosti uzival - hrabanie sa v aute, menenie veci a pod, na to uz nemam cas ani chut. Ako pise Konny, octavia 1 je nadcasove auto, vzdy sa za nou otocim ked niekde vidim zachovalu, po facelifte naozaj vizualne vydarene, s nesmetelnou technikou.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • No myslím, že jsi určitě neudělal chybu. Tak ať jsi taky spokojený. Já jsem zatím max. spokojený 😉👍 
    • Gratulujem k autu, inak ja som vyberal medzi Octavia 3, O4, Touran, Leon tolko, az som kupil superb 🙂
    • V nasom pripade ako nahrada za octu bol kupeny hyundai i30 kombi s 1.5dpi motorom v rozumnej vybave tak, aby tam nebolo nic zbytocne, co by cloveka otravovalo, musim povedat ze paradne auto do mesta a okolia, pri predbiehani a dialnici sice straca dych ale inak super. Superb je urceny na vozenie rodiny, vylety, dlhe trasy, predsa len bezpecnost, pohodlie, priestor (mam skoro 190cm a aktualne mozno aj blizko k 120kg) viem ze to nieje zadarmo oproti tej octavii, ale doba sa pohla a to co som si v minulosti uzival - hrabanie sa v aute, menenie veci a pod, na to uz nemam cas ani chut. Ako pise Konny, octavia 1 je nadcasove auto, vzdy sa za nou otocim ked niekde vidim zachovalu, po facelifte naozaj vizualne vydarene, s nesmetelnou technikou.
×
×
  • Vytvořit...