Přejít na obsah

Mlžení oken, pára z výdechů


speKtis

Doporučené příspěvky

Zdravím, řeším teď před zimou nemilý problém, o kterém je tu sice napsáno dost, ale nikde jsem nenašel odpověď nebo přímo stejné projevy...

 

Skla mám po ránu krásně čistá, nezamlžená, tak nastartuju, zapnu topení a vše je zatím v klidu. Jakmile ujedu nějakých 3-5km, auto začíná pomalu topit a v tu chvíli se mi zamlží komplet všechna okna a z auto totálně není vidět... V tomto bodě je nemožné zamlžení rozfoukat, tak mi nezbývá než celé okno rozžmoulat hadrem...

 

Zajímavé je, že jakmile auto stojí a je puštěné topení, okna se odmlží, jakmile se rozjedu, během pár metrů opět zamlženo :wallbash::wallbash:

 

Pokud jedu a mam topení otočeno na studenou, a teplou zapínám až po zahřátí motoru na provozku, vyplivnou mi výdechy něco jako páru (nebo prach ?) a lehounce to i zasmrdí, ne vyloženě zápach, ale takový ten pach tepla, jako když jdete kolem horké trubky...

 

Další indicie byla po vyjetí z wapky, kdy jsem už měl auto na provozce, tak jsem nastartoval, zapl fukary a vyvalilo se neskutečné množství té páry ven, valilo se to tak dobrou minutu, než to ustalo... Musel jsem stáhnout všechny 4 oka a chvilku jsem se bál, jestli mi pod palubovkou něco nezačalo hořet :wallbash:

 

Pylový filtr mám nový (i po 14ti dnech krásně suchej, žádný náznak vlhkosti), odtokové kanálky kolem něj jsou v poho, když jsem lil vodu na čelní sklo tak krásně vytékala u kola skrz podběh (ten jsem rovněž preventivně vyčisil). Je pravda že po nalití vody na čelní sklo mi jí trochu steklo kolem uložení tlumičů do motorového prostoru, ale byla otevřená kapota a podle řešení odtoku si myslim, že to tak má být, že je tomu neubránim. Navíc je taky za uložením nějaká dirka kam to teklo. Chladící voda se mi neztrácí (ani trošku, už rok a půl drží na max) a ani to nijak nesmrdí (krom prvních 5 vteřin po zapnutí, jak jsem uvedl výše).

 

Fakt už nevim co s tim :wallbash::wallbash::wallbash:

Odkaz ke komentáři

za ventilátorem sou dvě klapky jedna je nahoře ta je pro venkovní vzduch a má být otevřená druhá je dole ta je pro vnitřní okruh a má být zavřená dukladně několikrát přepni okruh a koukej zda obě klapky choděj jak maj u mě to třeba blblo tak sem to ručně zavřel a nechal otevřenej jen venkovní okruh a klapky poté odpojil a mám klid

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Čau mám octu 1.9tdi 2001 climatronic a když jedu nebo stojím se mi začnou mlžit okna když zapnu klimakompresor tak se to neodmlží ale když přepnu na vnítřní cirkulaci je to jak když bych normálně zapnul klimakompresor během chvilky je to pryč a ještě jsem zpozoroval že když vypnu vnítřní cirkulaci tak za ventilátorem topení klapka chodí ale jakmile zapnu vnítřní okruh tak klapka se pootočí a pak to tam 3x cvakne a klapka jde ještě dovřít rukou o takový 2-3 cm díky za jakoukoliv radu

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...