Přejít na obsah

Brněnská knajpa # 4x4+3 O:-)


SKAJA

Doporučené příspěvky

1. Co můžeš udělat doma je sehnat úplně stejnej disk a přehodit desky s elektronikou na spodku disku jestli je závada na téhle části.

 

2. Www.lamaexpert.cz mám s nimi výborně zkušenosti jsou schopni vytáhnout data i z disku kdy je třeba přesunout plotny jinam. Naposledy vytáhli pro me data z disku kde hlava skrabala plotny, samozřejmě ne všechno ale dost na to aby to nebyla katastrofa. Základní diagnostika je nějak zdarma nebo za male peníze.

 

Pokud jsi ve stavu ze disk vydává divbe zvuky a opravdu ty data potrebujes bod jedna přeskočil a šel hned na bod 2.

Odkaz ke komentáři

jo o tom něco vím, data na mechanicky poškozeném HDD, hlavně se o nic nepokoušet a hned dojít za lidmi, kteří to umí, jak píše Ondra, třeba Lamaexpert ..... čím víc se člověk snaží s tím něco udělat, tím to může ještě více poškodit

Odkaz ke komentáři

Já to říkám pořád, že už ve školce by se měla učit základní zásada dnešní doby: Zálohovat, zálohovat, zálohovat :P ...což mi připomíná, že se na dořešení zálohování chystám už pátým rokem, sakra B)

 

až se ti posere disk, tak následně už budeš zálohovat bez keců, uvidíš ... :D

jen ti pak nesmí spadnout( ze stolu) záložní disk jako mě :D

 

zálohuje se 1x na server se zrcadlením na další disk a na dva externí HDD uložené každý v jiném objektu :lol:

Odkaz ke komentáři

Tak já už samozřejmě o nějaký data přišel, holt za mlada si tím musí projít každej, žejo ;) Jinak teď jsem ve stavu, kdy se mi všechny kompy automaticky zálohujou na server, kterej má RAID pole. Ale ještě potřebuju nastavit zálohování toho serveru na externí disk.

Odkaz ke komentáři

Tak pokud máš jeden nebo dva kompy, je to v poho ;) Ale já se dostal do stavu, kdy jsem měl 4 kompy a na každým kus dat, který jsem neustále kopíroval podle toho, kde byly zrovna potřeba. Když se pak zálohovalo (ručně), bylo tam všechno desetkrát a ve všem bordel.

 

Tak jsem pořídil domácí server, na kterým jsou data centrálně uložený a můžu k nim odkudkoliv. Vždycky mám aktuální verzi a můžu pracovat z domu, z práce, z notesu, z PC :palec: Bonus celýho řešení je ten, že server umí automaticky zálohovat všechny kompy, hlídat aktualizace atd. Navíc mi na něm běží nějaký nepodstatný webovky, u kterých není potřeba profi hosting.

 

Jede nonstop už několik let a absolutně bez problému. Povolil jsem mu automatický aktualizace, takže se jednou za měsíc sám restartuje a díky tomu se ani Windows nezaseká :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Z mé strany to nevyjde,

ale kdy se plánuješ ukázat ty v Praze na nějaký tour?

 

 

Já a Praha?? ...Netuším, budeš tam mít nějakou zajímavou akci?? Mohl bych si někdy udělat výlet :)

Príležitosť sa vždy nájde :lol: aj keď je pravda, že kvoli indispozícii sme už dlho neboli "tankovať" a už svieti kontrolka

Odkaz ke komentáři

Tak Beetle je KO. Dýmu jak z parní mašiny, z výfuku teče olej a kucká to jak na tři válce. Navíc smrdím jak kdybych pálil PET lahve, jak jsem do toho oblaku vlezl :rolleyes: Zítra ráno odtahovka do servisu a náhradní auto. To zas bude pálka, aspoň 40-50 tis, ale tak čert to vem, když to jde na účet VW.

Odkaz ke komentáři

Jsem na to zvědavej, co s tím vymyslí. Naštěstí se to stalo prakticky doma, takže žádný komplikace s dopravou a člověk se tomu může akorát smát. Jinak teda to bude znít blbě, ale z určitýho úhlu pohledu mě to potěšilo - jsem rád, že jsem se rozhodl jak jsem se rozhodl a ve svým žádný turbo nemám. Radši ať to žere, hlavně když to jede (ťuk ťuk ťuk) B)


Evidentně turbo, asi ty krátký jízdy udělaly svoje. Zajímavý je, že nesvítí ani žádná kontrolka. Asi je z toho v pasti i ŘJ.

Odkaz ke komentáři

To myslím nehrozí, je to škoda dealer, takže v lepším případě to bude zase Rapid, v horším FIII. Jinak jsem teď koukal na olej, měl jsme strach, kolik ho to sežralo, aby nešel motor na sucho. Ale paradoxně je tam asi 1,5 cm nad risku. A voda se neztratila, té je v nádobce taky dost :blink:

IMG_20150319_193336.jpg

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...