Přejít na obsah

Pazvuky přístrojové desky


Doporučené příspěvky

Zdarec, no drnceni ani ne, ale ja mam zase problem s vrzanim, bylo mi receno ze je to normalni ze po nejakym najezdu to zacne delat, a je pravda ze moje auto uz neco najeto ma. Ale kdyby ste nekdo vedel cim to a nebo jak to nejjednodusejc odstranit sem s tim. Jo a jeste mi prijde ze mi v nekdy jakoby v palubce cvakne, neco jak treba domovni termostat takovy je to cvaknuti, nevite cim by to mohlo bejt? diky

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte, nestretli ste sa uz niekto s tymto problemom? Stava sa mi, ze sa mi na 1,9tdi niekde ako keby zpod palubovky ozyvalo (ako keby za radiom) take vrzgannie - cvrlikanie. Ma to zrejme suvis s otackami..ked je motor trochu podtoceny - povedzme do 1500 otacok a chcem trochu pridat, tak vtedy je ten zvuk intenzivnejsi. Ked prekrocim tak 1600 tak prestane. Ako ste to riesili? ...a zda sa mi, ze teraz ked je teplejsie tak to ustalo.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

zdravím vás,

 

mám len taký dotaz, či náhodou niekto neviete, poprípade ste nemali taký bezvýznamný problém, z pravej strany prístrojovky mi je občas počuť ťukanie asi 5-6krát a počas jazdy sa to vcelku opakuje. Na škoda home som sa dačo dočítal, že to môže byť z klímy a pomoc by bola v prepálení firmware.

 

je to pravda a týka sa to všetkych modelov, resp. kde všade je možnosť tento firmware nechať prepáliť?

 

vďaka

Odkaz ke komentáři

zdravim, este mi znamy poradil, aby som pri zapnutom manuale prepinal smery a teda aj serva samostatne, naplno a vypnut, mozu byt zaprasene a tym sa tie drahy mozu precistit....

ale mam este jednu vec, ci nahodou neviete, mam pustene kurenie, sa mi stale zamlzuje vodicove bocne okno, teda hlavne ked mam pusteny smer na ofukovanie okna....to by ma az tak netrapilo, keby prava-spolujazdcova strana nebola krasne cista.....a pritom vyduchy mam dobre nasmerovane....

 

nemate prosim nejaku skusenost s tymto?

vdaka

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
Guest Mischelnike

pokud to má zvuk tikání/cvakání, tak jde o serva na topení, občas pomůže přehrání FW, pokud ne, tak výměna serv.

 

jo jo :-) tohle se mi taky deje u O2. nastartuju 5x to zaklape nekde v palubovce a je klid.. a behem jizdy se to opakuje... a vubec se to nedá vyčíhat.. proste to dela pokazdny jindy... taky vubec newim co by to mohlo byt :-(

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Já mám rovnaký problém s tým cvakáním od prepínače vzduchu pro klimu int/ext nevíte jak to opravit? Leze mi to na mozek :-/ mnel sem to rozebrané a sledoval co to delá, ked prepnu vzduch z interieru tak se klapka otočí a je ticho ale jak prepnu vzduch z exterieru tak sa klapka zavre ale jakeby nemnela doraz a zacne cvakat naprazdno jakeby preskakovali zuby v tom servopohonu :-/

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mám taky jeden pazvuk, který mě naprosto vytáčí. Když brzdím nebo točím za jízdy doprava, byť jen mírně třeba nájezd a výjezd z dálnice tak se mi z oblasti palubovky u spolujezdce ozývá takové pisklavé drncání. Když točím doleva nebo jedu normálně rovně tak vůbec nic. Kontroloval jsem tapec dveří spolujezdce kaslík, ofuky ale nic a už mi z toho fakt hrabe. Nesetkal se s tím tady někdo?

Odkaz ke komentáři

Zdravím, mám taky jeden pazvuk, který mě naprosto vytáčí. Když brzdím nebo točím za jízdy doprava, byť jen mírně třeba nájezd a výjezd z dálnice tak se mi z oblasti palubovky u spolujezdce ozývá takové pisklavé drncání. Když točím doleva nebo jedu normálně rovně tak vůbec nic. Kontroloval jsem tapec dveří spolujezdce kaslík, ofuky ale nic a už mi z toho fakt hrabe. Nesetkal se s tím tady někdo?

 

A jen při určitých rozuměj nižších teplotách? Prý to dělá ventilátor pod kastlíken spolujezdce. Buď vyměnit za nový, což je nesmyslná pálka nebo jde rozebrat a promáznout. Postup tady na fóru je, tuším v sekci Návody. Taky mi to občas dělá, ale tuhle zimu zase vůbec, tak jsem se na to zatím vyprdnul. :)

Odkaz ke komentáři

Chalani ako rozoberiem ten kryt tunela? Od soerovej strany? Nieco mi tam vybruje a neviem co asi tam nieco sa opiera o ten kryt a hneva ma to. Mal som problem s budikami. Na melej nerovnosti mi ako tak keby praskly a strasne ma to hnevalo. Problem s klapkou mam aj ja ale zvikol som si nato ze je to tak ale dalsi problem ide od spolujazdcovych dveri. Ako je kryt ten trojuholnikovy pod ktorym je uchytene vonkajsie spetne tak ten mi vrzga..

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Ať nezakládám nové téma - něco mi začalo rezonovat z pravé strany někde u A sloupku nebo výplně dveří. Měl jsem jí dole, vyměnil úchyty, ale žádná změna. Dělá to jen nad 80km/h a výš a ne vždy. Nicméně jakmile se to rozrezonuje, tak to potom dělá třeba i v 50km/h. Na hladkém asfaltu je ticho vždy, není to ovlivněno ani otáčkama motoru, ale jakmile je 80 a třeba hrubý asfalt, už to tam je. Vůbec nemůžu přijít na to co to je a odkud to je. Napadlo mě usazení skla ve stahovačce? Je to takové drnčení/cvrlikání/praskání, možná ani né plastové ale něco snad uvolněného.. Fakt nevím a děsně mě to sere. Jinak mám v autě ticho.


Chalani ako rozoberiem ten kryt tunela? Od soerovej strany? Nieco mi tam vybruje a neviem co asi tam nieco sa opiera o ten kryt a hneva ma to. Mal som problem s budikami. Na melej nerovnosti mi ako tak keby praskly a strasne ma to hnevalo. Problem s klapkou mam aj ja ale zvikol som si nato ze je to tak ale dalsi problem ide od spolujazdcovych dveri. Ako je kryt ten trojuholnikovy pod ktorym je uchytene vonkajsie spetne tak ten mi vrzga..

Jinak pokud myslíš ten čalouněný dekl, tak vyndej rámeček kolem řadící páky a na popelníku uvidíš dva torxy. Vysuneš popelník a za popelníkem v palubce jsou další dva torxy - jeden pro pravý dekl, druhý pro levý dekl. Ten odšroubuješ a potom už jen jeden torx u pedálů. Dekl vysuneš tahem směrem k motoru. Zřejmě ti tam rezonují kovové packy, které ten dekl drží ke středové části palubky. Doporučuji vyměnit za nové.

Ten trojúhelníkový kryt - musíš sundat tapec a vypodložit to nějakým molitanem a zkontrolovat jeho uchycení na takové plastové otočné pacičce. Bez sundání tapecírungu se pod něj nedostaneš.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...