Přejít na obsah

Nejde prístrojovka, zhasne motor


Doporučené příspěvky

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak tu táto téma je ale nenašiel som ju. Mám trojročnú Octaviu II tour. Dnes ráno som bol s autom nakúpiť, odstavil som auto a po ďalšom štarte mi odišla celkom palubovka. Auto buď nenaskočí alebo naštartuje ale po cca dvoch sekundách automaticky vypne. Ostatná elektrika vrátane autorádia ide. Viete mi niekto poradiť čo presne sa mohlo pokaziť a ako najlepšie postupovať tak, aby má v servise zbytočne "neosmekli"? Ďakujem!

Odkaz ke komentáři

Skúsil som nachvilu odpojiť a zapojiť baterku aj náhradný kľúč ale nič nepomohlo, neskôr som skúsil len tak či nepojde a zrazu všetko fungovalo no potom sa znova rozsypal displej no auto zostalo naštartované. Potom ešte pár krát po opätovnom štartovani všetko išlo no potom zase zhasla a už zasa nič. Naštastie mame v zálohe ešte 12 ročnú fabiu, no toto má pomerne zaskočilo.

Odkaz ke komentáři

nie je začo.. viem že bez auta je na nič.. skús si zohnať niekoho v tvojom okolí kto má VCDS a vyzná sa v ňom.. vyčíta poruchu, a zistí čo to spôsobuje.. to je asi jediná rozumná možnosť predísť tvojej obave o vymieňaní polovici auta. odkiaľ si?

 

Odkaz ke komentáři

nie je začo.. viem že bez auta je na nič.. skús si zohnať niekoho v tvojom okolí kto má VCDS a vyzná sa v ňom.. vyčíta poruchu, a zistí čo to spôsobuje.. to je asi jediná rozumná možnosť predísť tvojej obave o vymieňaní polovici auta. odkiaľ si?

 

Dnes už zase auto normálne ide, ale zajtra vyhladam niekoho s káblom a uvidím ako ďalej, snáď to bude len jednoduchá porucha. Som z Vrabel, okres Nr, ak by si tu náhodou niekoho poznal :)
Odkaz ke komentáři

Ja by som to skôr videl na napájanie prístrojovky ako na immo . Ak je nefunkčné immo tak je prístrojovka funkčná.

Skontroluj si relátka ,poistky a konektor na prístrojovke či niesú zaoxidované , prečisti kontoxom .

Vo Vrábloch autoelektrikár p. Dušan Tóth

Odkaz ke komentáři

Ja by som to skôr videl na napájanie prístrojovky ako na immo . Ak je nefunkčné immo tak je prístrojovka funkčná.

Skontroluj si relátka ,poistky a konektor na prístrojovke či niesú zaoxidované , prečisti kontoxom .

Vo Vrábloch autoelektrikár p. Dušan Tóth

 

Poistky som už skontroloval, to je tak asi jedine čo mne ako laikovi napadlo, relatka ani neviem kde sa nechadzaju, budíky som ešte nerozoberal, takze tak.. Idem to skúsiť pohladat na nete kedže na dnes som elektrikári nezohnal, vďaka zá tipy

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Mam - mal som podobny problem. O-ll tour

Pred asi rokom mi po naštartovaní vypadli budíky , nič neukazovali budiky, kontrolky, ukazovatel teploty ani paliva. Ked som vypol a zapol zapalovanie vsetko fachčalo až do naštartovania. Musel som ist autom spravil som cca 20km - bez problémov -sietilo, trubilo, blikalo a aj km pripočitalo.

Pri zapnutom zapalovaní som vybral vrchny rad poistiek prečistil - 1 mala kontakty tmave -vymenil -a založil naspeť. Svietilo mi abs,airbag a co ja viem co este ale budiky šlapaly.

Po asi 2 tyždnoch ma čakala serviska v autorizovanom servise kde ich vybrali aj von ale nič nenašli - teda našli a vraj vymenit budiky + nakodovanie okolo 700€ a musia objednat ked súhlasím. Nesúhlasil som tak ju vratili .

Budíky zatial idu, STK+EMISNA sa spravit dala, len nejaká chyba sa neda vymazat.

Dúfam že budú fachat ešte 20rokov .

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 5 let později...

Čau chlapi, mám dost podobný problém, který ted řeším. Budíky nejdou, bohužel mi k tomu nefunguje ani stahování oken, výhřev sedaček a zapalovač. Největší problém je, že se auto nepropojí ani s diagnostikou, abychom zjistili, kde by mohla být chyba. Pár lidí mi poradilo vyměnit komfortní jednotku, ale nevím.

pojistky a relé se kontrolovaly jako první

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...