Přejít na obsah

Zatékání kolem předního blatníku


Libas

Doporučené příspěvky

Zdravím,

delší dobu řeším zatékání do interiéru, konkrétně na místo řidiče. Včera jsem zjistil, že se voda do interiéru dostává místem kde přední blatník překrývá A sloupek. Pokud se voda nalije do spáry z boční strany, tak odteče kolem dveří. Ale pokud se voda nalije z čelní strany, tak proteče do interiéru. Pokud poliju čelní okno tak se taky nedostane do interiéru. Na obrázku je to místo označeno černou šipkou. Nevíte čím to může být? Nesetkal jste se s tím někdo? Díky za radu.

post-34161-0-97959400-1441534237_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Kdyby teklo netěsným oknem, tak by bylo mokré obložení A sloupku a teklo by to po celém boku až dolů k opěrce nohy (vedle spojky), jenže ta voda se objevuje až od poloviny palubovky (je tam spoj dvou plechů). Výše je molitanové odhlučnení a to je suchý. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři

Tak mě to nedalo a sundal jsem obložení A sloupku. Okno bylo asi měněný, protože lepidla je tam nějak moc (až tak, že plastový držák na parkovací lístek nedoléhá k oknu - to jsem přisuzoval tomu, že tam předchozí majitel zasunul něco většího). Takže možnost špatně nalepaného okna existuje. Nevíte jak se pohybují ceny přelepení (přetěsnění) okna?

 

Vyfotil jsem místo kde se voda objevuje v interiéru.

První fotka je pohled na blatník v interiéru (kolem páky na otevírání kapoty), je to tam dost škaredě zatmelený asi oprava po bouračce (auto bylo bourané na levý přední roh-světlo, blatník, kolo)

Druhá fotka je pohled výš, je tam taková černá "trubička" tmelu, která má na konci jakoby díru a z ní teče.

Třetí je detail té "trubičky".

Zkoušel jsem to utěsnit silikonem, jako dočasný řešení ale ani to nepomohlo.

 

 

 

post-34161-0-17114900-1442066014_thumb.jpg

post-34161-0-66986300-1442066040_thumb.jpg

post-34161-0-72073600-1442066528_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Nadkolí jsem taky rozebral ale nic zvláštního jsem tam nenašel (je trochu napadanýho listí). Když naliju vodu na čelní sklo v místě pod stykem blatníku a sloupku, tak voda odteče podběhem po auto. Pokud ale naliju vodu výš, tak už se do interiéru dostane - proto usuzuji, že bude problém v místě styku blatníku a sloupku. Nejlepší by bylo sundat blatník, to ale v domácích podmínkách není reálný :(

post-34161-0-99020500-1442141847_thumb.jpg

post-34161-0-56144100-1442142022_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Vzhledem tomu, jak to je tmelené a zablité, mám obavu, že to bylo prdlé poměrně hodně a zřejmě nebude pořádně sedět ani rám okna - proto tolik tmelu, klidně může být roztažený nějaký spoj buď pod blatníkem, nebo spíš někde pod plastem pod oknem.. Asi bych zajel nejprve do skloservisu, myslím, že si neřeknou více než 1500,- případně bych následně řešil sundání těch plastů a blatníku. Každopádně to vzhledem k postříkaným kabelům dělalo prase. Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Inzerát platí jen do 14.5.!Prodám Škodu Octavia, 1.9 TDI, v provedení TourRegistrováno 12.11.2009Najeto 437 000 KmVIN TMBDS41U4A8840113Typ 1U, Variante: STAXRX01, Verze NFM5S5Barva: šedá tmavá metalízaHistorie:Do r. 2009 – 2019 firemní vozidlo otce, který spravuje vozový park firmy. Sám staví veterány, takže vozidlo bylo pravidelně servisováno a udržováno v perfektním stavu.2019 – 2024 odkoupeno od firmy, řídila jsem jen já, (jezdím 16 let bez vážnější nehody).Průběh nehody: Řidič přede mnou z vysoké rychlosti prudce zabrzdil aby vpustil chodce, kterého přehlédl kvůli špatné viditelnosti. Na mokré silnici jsem nestihla dobrzdit.Opravy a změny:Do r. 2019 vše zapsáno v servisní knížcePo r. 2020 měněn pouze startér a kloub s manžetou na LP kole, levé zrcátkoPovrchové škrábance laku jsem letos plánovala rozleštit a nechala jsem namíchat lak – přenechám.Plánovala jsem ji opravit a udržovat co nejdéle ideálně až do stavu veterána, ale bohužel dlouhodobě nevyhovuje mým aktivitám, nyní odkupujeme od firmy combi.Pojišťovna vyčíslila hodnotu vozu před poškozením na 37 000 a nabízí odkup (do 14.5.), ale rozhodli jsme se nabídnout ho touto formou i jiným zájemcům.Pro více informací volejte 722 706 180.
    • No ono po výměně brzd vibrace nejsou, ale kolo se hřeje vyměnilo se vše kolem brzd a bez výsledku. Proto se ptám jestli to může dělat náboj když při jízdě nehučí, každopádně už je objednaný takže v úterý by měl dorazit a ve středu se hned vymění tak doufám že bude klid už.
×
×
  • Vytvořit...