Přejít na obsah

Prapodivný zvuky auta


Doporučené příspěvky

Zdravím,

Stal jsem se hrdý majitel Škody Octavie I r 2002 (po faceliftu). A měl bych pár dotazů ohledně oprav na mém voze.

 

I. Když motor nastartuji, vydá takový zvláštní zvuk, jako by jste u starších aut při nastartovaném motoru zkusili nastartovat znova, že by starter?

 

II. Při vypnutí motoru trochu zabouchá asi silentbloky?

 

III. Volant mám rovně ale přeci jen trochu uhýbá do strany, napadá mi maximálně udělat vyrovnání pneu a seřídit kola

 

IV. Když točím volantem na místě, zdá se mi, že již tím točením volantu se auto hýbe (je to cítit) (měl jsem Corsu B r. 1999) a tam nic takového nebylo, je tedy možné, že je to naprosto normální

 

V. Lze sehnat kryt autobaterie a plast pátých dveří (zespoda trošku vypadávají).

 

VI. Nejsem si jist, ale občas motor jakoby zarachtá, napadá mi převodovka/spojka

 

VII. Rozvody jsem ještě nedělal, ale chystám se na ně.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...



Zdravím


Mam podobný zvuk motora ako vo videu,ale začne mi blikať elektr. motoru potom chvíľku len svieti a potom zase bliká . Otáčky kolíšu , auto hádže ako keby som sedel v traktore . z výfuku ide dym ako niekedy s trabantov . Mam LPG , elekt. motoru mi svieti často ,bolo mi povedané ,že kvôli tomu lpg . Ešte sa mi stavalo že keď som rozbehol auto vo vyšších otáčkach vyskočilo EPC a elektr. motoru ˝ponorka'' , ponorka zhasla ale EPC až do vypnutia motora svieti . Auto mám Octavia 1 , 2.0 , AZJ 85 Kw . + LPG . Dakujem za pomoc .


Odkaz ke komentáři

Pokud se ti stává že bliká kontrolka motoru tak to signalizuje vynechávání válce/válců, diagnostika napíše který to jsou... Měl by jsi vyměnit svíčky pokud jsou tam dlouho nebo nevíš kdy se měnili, případně kabely/cívku pokud by to nepomohlo, ale diagnostika řekne víc...

 

Klepání ve videu budou hydroštely.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o rok později...

Panové, včera mi začalo na dvoulitru něco "chrastit" v okolí alternátoru. Dělá to, jak při volnoběhu, tak i za jízdy. Za jízdy mě to připadá, jak kdyby mi tam někdo přidělal dětské chrastítka :-) Přikládám video, jde to tam mírně slyšet.

Nesetkal se s tím někdo? Ať vím do čeho se pustit, jestli do altíku, napínáku nebo kladek? 

Díky

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...