Přejít na obsah

Pokec o COLUMBUSu


Doporučené příspěvky

Tak teď teda fakt nevím, kde je chyba :palec: Nový FW mám (minimálně možnost vypnout displej, zobrazení rychlostních limitů atd.), ale původní tlačítko vpravo nahoře, co bylo pro zopakování pokynu navi, stále jen opakuje pokyn. Je fakt že v Nastavení volbu "Hlasové ovládání" nemám, což je divné. Nemůže to být způsobeno právě tím, že ještě nemám zapojený mikrofon? Nějaká vnitřní kontrola..

 

Hlasové ovládání na volantu ovládá pouze GSM, nic víc, Columbus nereaguje..

 

Tak uz to mas hlas. ovladani aktivovane ? Chodi Ti to uz i pres volant ?

Odkaz ke komentáři
Zatím odložena "montáž" mikrofonu - čekám až bude k dispozici kódování na podsvícení nohou, aby se to udělalo obojí naráz a nemusela dvakrát rozebírat palubka..

 

Takže stále manuálně..

 

Mikrofon se (myslim, ze to vi jiz i Ferda) nijak instalovat nemusi, urcite ne u nasich novych L&K.

 

Jak se vyjadril "j0ska", citace "...Mikrofon máš teď vedený ze stropní lampičky do navi a z ní do BTHF jednotky, takže by to asi mělo fungovat po zapnutí kódování...",

a také "janousmi" (z vyvoje z Boleslavi) k ovládacímu tlačítku, citace "...Ano, mikrofon je jen jeden a je průchozí. V Evropě se prodává, jak jsem již napsal, kombinace GSM III a Navi s deaktivovaným hlasovým ovl. u telefonu a je jedno, které tlačítko se mačká...".

 

Z toho vseho, i z toho, ze se jiz prodavaji nove Okty a Superby, kde to tak funguje, vyplyva, ze by to mohlo fungovat takto:

- u FL (minimalne) neni asi nutne nijak prepojovat mikrofon (pokud je veden nejdrive do C. a z nej teprve k UHF Premium)

- ze skutecne je mozne u prisl. vybavenych modelu kontrolovat cele hlas. ovladani pres standardni tlacitko hlas. kontroly na MF volantu, pri spravnem nakodovani je toto tlacitko "prevedeno" z rizeni UHF Premium na Columbus - tlacitko primo na navigaci je pro uzivatele bez MF volantu

Odkaz ke komentáři

Tak to mi nějak uniklo, že u FL by už to mohlo být zapojené rovnou..

 

Takže jestli správně chápu - u FL by měl stačit správný FW (1164 a výš?), kódování Columba a správné mapy (VW v5), je to tak?

 

Někdo z Prahy kdo by mi to nakódoval? Chystal jsem se pořád za Dolim ale nějak mi tam cesta nevychází :)

Odkaz ke komentáři
kódování už je, ale čas není :)

 

Teda koukám, že za poslední dobu se toho událo nějak moc :) Cca měsíc až dva jsem fórum moc nesledoval, nebyl čas, a najednou je kódování na podsvícení nohou, FL má (asi) propojený mikrofon správně přes navi :lol: A Rolbař dočasně uzavřel servis :huh:

 

Sakra sakra

 

Edit: podsvícení nohou, samozřejmě :palec:

Upraveno uživatelem P.T.
Odkaz ke komentáři
Teda koukám, že za poslední dobu se toho událo nějak moc :) Cca měsíc až dva jsem fórum moc nesledoval, nebyl čas, a najednou je kódování na podsvícení, FL má (asi) propojený mikrofon správně přes navi :) A Rolbař dočasně uzavřel servis :lol:

 

Sakra sakra :huh:

 

Podsviceni ceho ? Nemyslis osvetleni nohou ?

Odkaz ke komentáři

Omicron: Jde o to, ze P.T uz nejaky cas svuj L&K ma a Skodovka zacala montovat Columbus s hlasovym ovladanim az nyni. Tedy 46 tyden (to vim od prodejce) s tim souvisi i nova verze map V6, ktera uz alespon nema stare podklady, jak tomu bylo do verze V5. Ale 2008Q4 stejne jaku u map od BMW. Dale je nyni i navod na Columbus s hl. ovladanim. Tedy na 99% nebude mit mikrofon vedeny pres Columbus a je tedy nutna mensi uprava, ktera si vyzada rozebrani bocnice tunelu, schranky pred spolujezdcem a vycvaknuti prahu. Myslim ze u tveho L&K to bude to same.

 

P.T: Jelikoz mas Columbus primo z vyroby je tam nastavene v kodovani neaktivni hl. ovladani. Voice control inactive. Dival jsem na tvoje kodovani. :lol:

Odkaz ke komentáři

Doli, díky za objasnění :lol: Taky bych čekal že propojený mikrofon bude až u těch aut, která byla vyrobena po vzniku nového FW s hlasovým ovládáním. Kódování navi už je mi jasné :D

 

Co se týká zapojení, chtěli jsme to právě s Rolbařem udělat zároveň s podsvícením nohou, ale v té době se ještě podsvícení nedalo nakódovat, tak jsem to celé pustil z hlavy. Teď to není na pořadu dne, přeci jen mám trošku jiné výdaje ;) Termín porodu se už blíží :D Ale po novém roce se k tomu budu chtít vrátit - jak mikrofon tak podsvícení :palec:

 

Ad V6 - zase něco co mi uniklo. Skončil jsem u V5 (teda jen znalostí, v navi mám BMW). Super že už mají stejné pokrytí jako BMW, kvůli tomu jsem nešel do V5.

Odkaz ke komentáři

Takze moje kalvarie s Colombusem stale pokracuje, a to docela bizarne, zejmena ve vztahu ke zdejsimu foru (mozna k tomu druhemu)...

 

Mala rekapitulace :

- servis upgradoval muj Columbus (mizely polozky MaxiDOTu) na firmware 2684 - prestala chodit funkce pro nacteni map z DVD na HDD,

- navigace pracuje jen jako DVD navigace, DVD disk musi byt zasunut v mechanice, HDD pro data neni videt (muzika ano)

- opet reklamace, Boleslav doporucuje opetovny flash 2684

- nepomohlo - navigace navic ukazuje totalne nepresne, v Praze ukazuje vesnice na Dunaji nekde v Rakousku

- opet reklamace, servis doporucuje vymenu C. - nekdo z Boleslavi vola do servisu, ze si na tomto foru precetli (!), ze nepouzivam originalni mapy, ale nejake BMW (!), a ze na to se reklamace nevztahuje (!) - to presto, ze pouzivam original DVDcko od Skoda

- servisu prokazuji vlastni originalni DVD Skoda disk (V3 W.E. - Columbus mam z vyroby), stejne tak jako to, ze ke znefunkcneni navigace doslo jejich a ne mou cinnosti

- dnes prijeli do servisu experti z automobilky, nakonec navigaci rozchodili, na HDD bych mel mit novou mapu V6 (!), navic zjistili vaznou zavadu na GPS prijimaci ve sdruzene antene, zitra opravi

- na muj dotaz k 2664 sdelili oni experti, ze to je udajne stale neuvolneny firmware, a ze me to tam nedaji...

- uff, aby to neskoncilo, v nezavislem topeni pri kazdem nastartovani zacne hucet vetrak i kdyz je topeni nepouzivano, servis planuje dalsi 2 dny opravy ...

 

Zaverem jen snad to, aby jste vsichni zde byli opatrnejsi ve svych prispevcich, nase forum neni zcela anonymni ...

Odkaz ke komentáři
Omicron: Jde o to, ze P.T uz nejaky cas svuj L&K ma a Skodovka zacala montovat Columbus s hlasovym ovladanim az nyni. Tedy 46 tyden (to vim od prodejce) s tim souvisi i nova verze map V6, ktera uz alespon nema stare podklady, jak tomu bylo do verze V5. Ale 2008Q4 stejne jaku u map od BMW. Dale je nyni i navod na Columbus s hl. ovladanim. Tedy na 99% nebude mit mikrofon vedeny pres Columbus a je tedy nutna mensi uprava, ktera si vyzada rozebrani bocnice tunelu, schranky pred spolujezdcem a vycvaknuti prahu. Myslim ze u tveho L&K to bude to same.

 

Tyto informace jsem dostal od "J0sky" a "janousmi" ze stareho fora, v mem prispevku vyse jsou odkazy na jejich pomerne jednoznacna vyjadreni. Takze ted nevim.

Odkaz ke komentáři
Auto je vyrobene 6/2009 (MR2010)...

Tak to snad tak bude...

 

Nebude. Mám to samé co ty, ale sedana vyroba 9/2009. Kablík tam není, budou mi ho dávat v pondělí. Daval jsem 2664 s odblokovaným ser.menu. vše ok. Mám cd, pokud máš zajem tak dej vědět.

Odkaz ke komentáři
Nebude. Mám to samé co ty, ale sedana vyroba 9/2009. Kablík tam není, budou mi ho dávat v pondělí. Daval jsem 2664 s odblokovaným ser.menu. vše ok. Mám cd, pokud máš zajem tak dej vědět.

 

Kdo Ti to dela (prip. kde) ? (mimoch. mam take hatchback, kombi ma P.T.)

Ehh, tak jsem z toho jelen, i kdyz "j0ska" tvrdil, ze "snad", takze to nebylo asi na 100%. Kablik by nevadil.

Dulezite je ale to, aby hlasova kontrola byla aktivovatelna prislusnym tlacitkem na mem MF volantu (paralelne s tim na C.), coz zase potvrzoval "janousmi"

 

Jinak auto uz mam doma, navigace opet plne funkcni, vc. skryteho sektoru HDD pro navigacni data, na pevnem disku jsou natazene zcela nove mapy V6 (ktere vcera privezli jako horkou novinku), coz samozrejme kvituji s povdekem, ackoliv si to asi po vsech tech martyriich zaslouzim :-)

Pokud to zde oni hosi z Bolky monitoruji, tak diky. Jen skoda, ze nejsou ochotni k te 3664, a mam tam udajne opet tu nejnovejsi 3684, ktera ty hlas. funkce asi nema - je zajimave, ze vse ostatni tam je, tzn. na mape jsou rychlostni omezeni, obrazovky maji ty rozsirena menu, v Setupu zmizel DAB tuner atd.

 

Zapredl jsem diskuzi s technikem, ktery me po vymene celeho antenniho systemu na L&K (vadny GPS receiver) tvrdil, ze soucasti meho ploutvoprutu je celkem 7 různých antén (!), tj. FM/AM, GSM, GPS, DAB (u nás nevysílaný digi rozhlas), dálka k nezávisl. topení a asi i DVB-T/AM TV. Nevím, která je ta sedmá, pokud tedy nemají oddělenou AM a FM. Pak by to pasovalo. O te televizni si nejsem jist, Diamant to nekde na druhem foru zpochybnoval, co by tam jeste tedy mohlo byt za anteny ?

Odkaz ke komentáři
Nebude. Mám to samé co ty, ale sedana vyroba 9/2009. Kablík tam není, budou mi ho dávat v pondělí. Daval jsem 2664 s odblokovaným ser.menu. vše ok. Mám cd, pokud máš zajem tak dej vědět.

Máš stejnou výbavu z výroby jako omicron? (zejména Columbus, GSMIII, MF volant s řazením ..)

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Tak me "janousmi" v konkurencnim foru napsal (citace) :

"SW 2684 - aktuální SW pro Columbuse, s podporou vlastního hlasového ovládání. V případě výbavy s GSM III (má také vlastní hlasové ovládání) je nutno zvolit si, jaké hlasové chceš ponechat aktivní a v té druhé jednotce ho kódováním deaktiovat..."

 

Echh, co dodat ? Mam 2684, vc. Columbuse a GSMIII (UHV Premium)...

 

Kdo me to prosim vsechno nakoduje (Karlovy Vary, Praha, Plzen, severni Morava obcas) ?

Odkaz ke komentáři

Tak jsem včera také do svého columba 2684 sw nahrál a krom toho,že to zformátuje celý HDD,smaže mapu,uložené cíle atd jsem nepozoroval žádné změny.Určitě tam nějaké vylepšení bude,ale jaké,to jsem nepozoroval.Jinak jsem tam včera nahrál V6 a jak jsem měl možnost včera po ujetí asi 250km poznat,je to jako mapy BMW,jen asi s tím rozdílem,že pokud je mi známo BMW už má zase nějaké nové,ale škodovce to bude asi zase trvat.

Upraveno uživatelem cosby
Odkaz ke komentáři
Tak jsem včera také do svého columba 2684 sw nahrál a krom toho,že to zformátuje celý HDD,smaže mapu,uložené cíle atd jsem nepozoroval žádné změny.Určitě tam nějaké vylepšení bude,ale jaké,to jsem nepozoroval.Jinak jsem tam včera nahrál V6 a jak jsem měl možnost včera po ujetí asi 250km poznat,je to jako mapy BMW,jen asi s tím rozdílem,že pokud je mi známo BMW už má zase nějaké nové,ale škodovce to bude asi zase trvat.

 

Me to cely disk nezformatovalo, po nekolika upgradech povedenych i nepovedenych me stale v uzivatelske oblasti zustalo cca 5 GB muziky, mapy to smazalo i ty dalsi info. V6ku mam take, ale stale 100% (i pres tvrzeni "janousmi") nevim, zda-li jsou tam implementovane hlasove funkce, jako v 2664 ? Chodi ti to ?

Ty ale mas Superba, takze s FL asi neporadis ?

Odkaz ke komentáři
No já mám orig.flash CD z fabriky,takže flash proveden úspěšně na 1 pokus.Hlasové ovládání s V6 normálně jede.prostě jsem vůbec žádný rozdíl nepoznal a to že máš OII FL a já SUP II nehraje žádnou roli,obě auta mají identickou elektriku a jednotky

 

Takze pro rychle zprovozneni staci :

- zrusit "Voice Control Inactive" v kodovani ?

- ktera tlacitka Ti chodi pro aktivaci hlas. ovladani (jen na navigaci, nebo obe, tj. vc. toho na MF volantu) ?

- pokud mas take UHV Premium, musel jsi pro pouziti tlac. na MF volantu v kodovani toto take nejak resit ?

- jak je to s mikrofonem - chodi bez predratovani, jen zmenou kodovani ?

 

Diky.

(mam to taky delane z original CD z fabriky, naposledy primo experty z fabriky)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...