Přejít na obsah

Pokec o COLUMBUSu


Doporučené příspěvky

  • o 5 týdnů později...

Jj, nahrávání cílů pomocí tvého "udělátka" používám :) Úplně to ale problém neřeší - zatím jsme nevyřešili češtinu, no a pak ty hlasové záznamy a tak. Říkal jsem si jestli by nešla udělat třeba kopie disku (předpokládám že nastavení a tak si columbus ukládá na disk).

 

Samozřejmě to není user friendly, znamenalo by to rozebrat Columba a tak, ale i to by mi možná stálo za to..

Odkaz ke komentáři

Rozebrání to neřeší. Formát partition je nějaký linux či co. A ještě možná custom.

Někde mám disk z Columba, ale ještě jsem se nedostal k jeho prozkoumání.

Pochybuju, jestli to vůbec stojí za to.

Osobně si myslím, že cíle s českou diakritikou asi udělat nepůjdou, protože s tím soudruzi v Německu nepočítali.

Zkoušel jsem jim i psát, ale žádná reakce. Možná proto, že jsem psal anglicky a to němci nemají moc rádi...

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

1. aby ti sel multi volant, musis mit novou gateway, jak si napsal. myslim ze cena kolem 1000kc mozna levneji dale taky musis mit upraveny fw na predfaceliftove oktavky

2. hlas.ovladani ti pujde, ale musis mit novejsi fw na columbu a microfon.

3.musis mit origo bt sadu pod sedackou spolujezdce

4.zadni kamera se da dodelat, ale to co ty mas na mysli, je zobrazeni park.senzoru. musis mit novou jednotku parkovaciho asistenta, napr. ze supa 2 nebo oktavky 2 fl. cena kolem 1000

5. z cdcka a musis ho stahnout z netu, ten upraveny na pred fl

6. mapy ani nevim jak se daji zjistit.. zeptej se predchoziho majitele?

7.mapy nejdou zalohovat, mas je na dvdcku a pak se nahrajou znovu, pokud udelas flash fw, pokud jen upgrade,vse ti na hardisku zustane

8.10gb je pro mapy a 20gb pro hudbu

9.tuhle otazku smeruj jinam :angry:

10. myslim ze nekde v servisnim menu, ale nevim jiste, nekdo ti snad poradi, jinak nahore na stitku columba, u tebeSW=1164 je tvuj FW...ted otazka jestli ho predchozi majitel neflashoval

 

snad jsem ti trosku pomohl

Odkaz ke komentáři

Omlouvám se že se někde třeba opakuju ,ale když to mám ověřený z více zdrojů mám jistotu že to tak je (i když ...:)

 

Můj hlavní PROBLÉM je nekomunikace COLUMBA s MAXI-Dotem (Kdysi jsem měl NEXUSE - tam mi Maxi-Dot šel)

Otavia 2006 (nefacelit) vs: Columbus 2009 ! ))

 

Další drobný problém - zdá se mi že nefunguje GALA , u NEXUSe bylo znát že hlasitost při zrychlení zesilovala

Ale hádám že to bude tím disconectem s Maxidotem ?

Odkaz ke komentáři

Tak sem se tam byl podivat , a opravdu NAVIGACE byla zticha :palec:

osobne jako elektronik rikam ze je nesmysl že by navigace vybila baterku - pokud by tedy navigace neustále nesalala teplem

 

Chtel sem jen tak vytahnout pojistku a změřit skutečný odběr COLUMBA naprázno , pak ve Stand-By , a nakonec naplno ,ale zjistil jsem že v pojistkovy skrini v kabine vedle volantu - ze ani jedna pojistka neni pro rádio"!!! , nebo navi to je fuk.

To bych musel lezt do pojistek v motorovym prostoru , a to uz se mi nechtelo...

 

Nechal sem to být...a

Proste obecne co ma spotrebu az to hřeje! (né-li topí!!) - to vybije baterku!

Co jen šumí , a bere to jen pát miliamper než to vypne GATEWAY - to při běžným používání auta baterku nevybije .....

 

hawk

Odkaz ke komentáři
ad 5) To se připravuje navi k životu, prt. čeká, že po ní budeš něco chtít - spouští se to otevřením řidičových dveří a má to za úkol připravit jí dřív než se zapne úplně.

 

JJ - dávám za pravdu , ale ...

...Stejně ale věc (funglnově kopená) za/do cca 20tis se přpravuje k životu" - proč proboha - vzdyt můj notebook se systémem na HDD naběhne rychleji než Columb kde je firmvare v IO

... a proč to proboha za provozu tolik topí! - Vzdyt se píše 21 století! , kdy přenosna a chtřejší PDA atd umí víc a netopí!

 

Ale chápu výrobce z hlediska prodeje - že když má bý něco draze prodaný - musí to být těžký , hlučný a vydávat i teplo! :palec:

 

Columba měla vyrábět třeba taková Nokie - to bylo jiný! , Určite by to už umělo alespoň DivX

Odkaz ke komentáři
Chtel sem jen tak vytahnout pojistku a změřit skutečný odběr COLUMBA naprázno , pak ve Stand-By , a nakonec naplno ,ale zjistil jsem že v pojistkovy skrini v kabine vedle volantu - ze ani jedna pojistka neni pro rádio"!!! , nebo navi to je fuk.

To bych musel lezt do pojistek v motorovym prostoru , a to uz se mi nechtelo...

Pojistka na Columbus je přímo na Columbusu na zadní straně.

JJ - dávám za pravdu , ale ...

...Stejně ale věc (funglnově kopená) za/do cca 20tis se přpravuje k životu" - proč proboha - vzdyt můj notebook se systémem na HDD naběhne rychleji než Columb kde je firmvare v IO

... a proč to proboha za provozu tolik topí! - Vzdyt se píše 21 století! , kdy přenosna a chtřejší PDA atd umí víc a netopí!

 

Ale chápu výrobce z hlediska prodeje - že když má bý něco draze prodaný - musí to být těžký , hlučný a vydávat i teplo! :palec:

 

Columba měla vyrábět třeba taková Nokie - to bylo jiný! , Určite by to už umělo alespoň DivX

Zas tak rychle ten vývoj v koncernu nejde :-)

Odkaz ke komentáři

Pánové chci, se zeptat. Mám Columbusa orig i s DVD, ale jak je to s aktualizacemi map? Pročítal jsem tady fórum, ale moc jsem nenašel.

Když jsem se na aktualizace ptal v servisu, tak mě bylo řečeno, že při spuštění navi se sama aktualizuje na novější mapy (myslím tím, že jsou nové úseky, kruháče atd.). Je to tak, nebo je to blbost?

V návodu je aktualizace popsána, ale jak to je? Prosím o radu.

Z návodu :

Aktuálnost navigačních dat a nové navigační DVD.

Průběh silnic se neustále mění (např. nové silnice, změny názvů ulic a čísel domů). Navigační DVD je nosičem obrovského množství dat, která po určité době již nemohou být aktuální. Mohlo by se pak stát, že by navádění k cíly nebylo bezchybné. Z tohoto důvodu pravidelně aktualizujte navigační data ve Vašem přístroji novým navigačním DVD.

Odkaz ke komentáři

Tak jsem zjistil další poznatek že GATEWAY a tedy potažmo ten jakýsi ,,předehřev" Columba spustí jen řidičovi dveře. (ostatní dvěře ho nespustí)

Což je i rozumně logický - když si jdu do auta pro nějaky věci (jinejma dveřma) - tak proč by se mi měl před-spouštět i radio/naigace...

Podle mě to s tím vybíjením baterie (díky nesprávnýmu Gatewaj ku Colulmbovy) nebude tak horký ...

................................................................................

...................................................................

PS: ptal jsem se tu lidí na připojení AUX audia , což už mám vyřešený , byl jsem zvyklý na NEXUSE kde byl AUX na tom vedlejším nevyužitým hodně-pinovým konektoru.

Ovšem tady na Columbovi je vstup to na tom společně na tom napajecím konektoru.

Někde sem tu kreslil obrázek zapojení a měl sem to úplně špatně!!! : ) - to mě nemohl někdo opravit !? : - )

Každopádně mám radost že už mi ten AUX jde : ) )

 

Tak teď už jen dořešit ten MAXI-DOT a sem spokojenej...

Jiří

 

 

 

-----------------------------------------------

Jinak ten HW AUX vstup zkusím ješt jednou a pořádně - udělám si redukci pinů (u Nexuse to bylo trochu jinak - tam všechny tři piny vedle sebe , tady dva piny vedle , a zem je šejdrem" :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...