Přejít na obsah

Silentblok zadní nápravy


Marcelpv1

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 10 měsíců později...

presne toto iste robi aj na mojej. Geometria bola merana, odklony su uz na hranici tolerancie a na jednom kolese mam zlu zbiehavost, ale gumy zoziera z vnutornej strany rovnako. V zime na snehu alebo lade je zadok isty, nemika s nim.... Uz som pocul, ze zadne napravy na Octaviach by mali mat viaclamelove kraje behuna... Takze by zaujimalo aj mna, ci to je len silentblokmi

Upraveno uživatelem Dushky888
Odkaz ke komentáři

Tak som bol dnes v Kwik fite na kontrolu geo a vse ok takze naprava se nemohla ohnut,samoze ani nema ako.

Takze hadanka ,to sjete pneu malo tlak iba 1 a ma tam byt 3.2 ,takze upne prazdna,samoze to vobec neni poznat ak mate pneumatiky bridgestone RFT na Octavi,takze ide sa nakupovat nove pneu,je divny ze cesky predajcovia vam predaju hocico len aby zarobili,alebo nemaju ani potuchy co predavaju a obuvaju a v skotsku mi nato pride hned pri pohlade z dialky 18 rocny mechnik :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 5 měsíců později...

Ten z Cupry R je pomalu nejdražší silentblok(1700Kč/kus), který můžeš na Octavii dát. Dražší je jen SuperPro(3800Kč sada). O cca tisíc Kč je levnější i Powerflex(2500Kč). Taky jsem ho chtěl dozadu dát, ale kvůli ceně si ho můžou nechat. Zvolím buď Fabii RS, nebo Strongflex.

 

Ten z Cupry R snad seženeš jen v origo servisu.

Odkaz ke komentáři

A nedokážeš porovnat F1RS a Strongflex? Na mojí O1 jsou pravděpodobně ještě původní, takže cokoli oproti tomu bude krok kupředu, ale i přesto by mě zajímalo srovnání.

 

Případně nemá někdo zkušenosti s Powerflexem? Zajímalo by mě, jestli má smysl si za něj připlatit, nebo jestli stačí o polovinu levnější Strongflex.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak nakonec jsem zvolil ty z Cupry, objednat jdou pouze ze Seatu, na internetu jsem je nikde nenašel. Jen mám takový dotaz, budou opravdu pasovat na moji Octavii I combi r.v. 2002 1,9TDi 81kW? Po změření posuvným měřítkem mají ty z Cupry o cca 1mm menší průměr oproti originálům. Máte je někdo na své Octavii namontované? Díky

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdary, našel jsem toto téma a je asi njblíž mému problému. Sjíždí se mě zadní pravé kolo zevnitř a je i viditelně vykloněné do A jako u starý škody 120. Jen problém je ten, že všichni říkají, že je náprava koplá, ale mě se zdá, že se kolo jakoby srovnává podle toho, jaký vemu rejd. Je možný že by byl jen silemblok tak vymlácenej že tam to kolo vandruje? Nic tam nemlátí, jen ta prdel jakoby do zatáček se mě zdá že uskakuje. Sehnal jsem jinou nápravu, ale zatím hledám jestli by to nešlo vyřešit jednodušeji, protože ta co jsem sehnal zase neni kotoučová a musel bych tam kotouče a všechno přehodit. Doufam, že se tady něco dozvím ....


 

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Ahoj, mám dotaz k tomuto tématu. budu dávat na OI silentbloky zadní nápravy z FI RS. Originály do OI se musí uložit do nápravy v určité poloze, ale na těch plných jsem nic nanašel, tak jestli je muhu dát do nápravy tak jak mi padnou do ruky, nebo jestli mají předepsanou nějakou polohu? a ještě otázka, když dotahujete zádní nápravy, někde jsem se dočetl, že se musí zatížit kufr?? Díky za odpo

Odkaz ke komentáři

pokial si nedaval dole drziaky lozka zadnej napravy tak nic nenastavujes, skrutku co ide cez ten silentblok dotiahnes 40Nm + 90°, teleso napravy by malo byt pri dotahovani v pohotovostnom stave (vodorovna poloha), pri dotahovani skrutky spodneho ulozenia tlmica by mal byt kufor zatazeny cca 100kg, montazny uhol medzi ramenom napravy a tlmicom cca 104°, moment na skrutke 60Nm ale neverim ze to niekto takto robi........

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...