Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.9TDi 81Kw


DuDe

Doporučené příspěvky

Lidi . Docela by mě zajímalo jak se pohybuje vaše spotřeba nafty při normální kombinované jizdě .

Tímto navazuji na téma (http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=351) abych to tam neza_iral tak jsem založil tohle vlákno .

Mám spotřebu kolem 5.6 l . Což se mi zdá celkem v normě . A nijak mě to neznepokojuje .

V tématu psal že měl spotřebu něco kolem 4.9 .

Zajímalo by mě jak je to u ostatních .

 

Díky za názory . :palec:

Odkaz ke komentáři

tak třeba já mám spotřebu od 4,5 do 6ti, ale to už to musím hodně hnát :P .. dlouhodobou pruměrnou spotřebu mám 5,3 litrů, je to většinou cesta z práce a do práce, kus jedu po okreskách, kousek po dálnici a zbytek město .. podotýkám že mám 17" kola a gumy 215/45 a výkon těch 81 kW, tudíž bez chipu :palec: já jsem s touhle spotřebou spokojenej .. a na těch 6 litrů se dostávám opravdu při delším ježdění po městě a pak svižná jízda po okreskách a dálnici ;)

Odkaz ke komentáři

Ja mam kombinovanou spotrebu 5.5l (viz podpis). Obuti mam 215/45/17, chip mam na cca 96kW. Kdyz jedu dalku na pohodu, tak neni problem mit spotrebu kolem 4.5l, ve meste a na mensich vzdalenostech mi to zere kolem 6.4l.

 

EDIT: Jeste upresnim presne hodnoty... :palec:

spotreba.jpg

Upraveno uživatelem sejvi
Odkaz ke komentáři

Já měl se sériovým výkonem na 15"(195) zimních průměrnou 5.0l, ale nebyl problém se dostat i na 4.3l, ale to sem se při jízdě kousal nudou. Na 17"(205) letních spotřeba vystoupala na 5,7l a dostat se pod 5l byl problém. Z toho důvodu jsem "sáhl" po chipu. Spotřeba spadla na průměrných 5,2l a dostat se pod 5l opět není problém :lol: Toť má spotřeba....

Odkaz ke komentáři

Mám motor ASV v sérii a kola 205/16. Průměr po okreskách kolem 5.5 l.Pokud jedu na - PANE DOKTORE VY JSTE SE KOCHAL - tak5.1. Pod 5 L se taky dostanu,ale to je teda wotrawa.Snad nejmíň jsem měl ze Zruče přes K.H. Kolín do Nymburka a to 4.5.Po dálnici na tempomatu 145 Km/hod tak 6.2. PS: Stále zapatá klima na AUTO

Upraveno uživatelem Diesel
Odkaz ke komentáři

když jsem v loni jel s tátovou octavkou, má to samý co já - 1.9 TDI, 81 kW do jižních čech, tak jsem měl spotřebu 5,4 litru a průměrnou rychlost sem v místě kam jsme jeli měl 103 km/h .. v tý době na tom byly 15" kola 205/?? (si nevzpomínám, ale asi 60 nebo kolik) .. a v autě sme byly tři + plný kufr krámů (stan a podobný ptákoviny) .. kamarád s Fabii RS na 16" měl spotřebu ještě o něco málo menší .. takže ta spotřeba u tohohle motoru je super :lol:

Odkaz ke komentáři

Takže prispejem aj ja svojimi skúsenosťami. Na 15" kolesách 195/65 bola spotreba 4,5 - 5l, no tento rok jazdím na 205/50 17" a spotreba stúpla o cca 0,5 až 0,7l, takže 5 - 5,7l čo si myslím je naprosto v pohode, ale pod 5l je problém sa dostať. Že by som jazdil rýchlejšie?

Upraveno uživatelem Drobec oct
Odkaz ke komentáři
Takže prispejem aj ja svojimi skúsenosťami. Na 15" kolesách 195/65 bola spotreba 4,5 - 5l, no tento rok jazdím na 205/50 17" a spotreba stúpla o cca 0,5 až 0,7l, takže 5 - 5,7l čo si myslím je naprosto v pohode, ale pod 5l je problém sa dostať. Že by som jazdil rýchlejšie?

 

Já to měl naprosto shodné jako ty :o . Na 15" spotřeba 4,5 - 5l, nazul jsem 17" a spotřeba 5 - 5,7l a pod 5l jsem se za boha nemohl dostat. Ten valivý odpor je znát, ale vyžešil jsem to chipem a motor má na 17"(205/50) síly dost a spotřeba šla dolů, protože motor teď nemusím vůbec točit :smich: Takže spotřeby co uvádíš jsou OK :ph34r:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

SM: no tak to verim, to je jasny, kdyz si pomalu ani neslapal na plyn, ze jo... ale aby jela na silnici prvni tridy za normalniho provozu a jeste k tomu kolem stovky, tak neni mozny, aby ji PP ukazal takovou spotrebu, aniz by byl nejak rozstelovany, tomu proste neverim

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...